Regl Haberleri

Regl haber, Regl son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Regl - 11.10.2021
Regl olmak: İlk deneyim, hurafeler, tabular...
Rahmi olan kişiler, hayatlarının ortalama toplam 6-7 senesini regl olarak geçirse de, bu doğal biyolojik olay Türkiye'de halen tabu olarak görülebiliyor.
Regl - 16.09.2021
Gebeliğin ilk aylarındaki gelişim sürecinin iyi takip edilmesi gerekiyor
Açıklamada görüşlerine yer verilen Bayındır Söğütözü Hastanesi Perinatoloji Uzmanı Prof. Dr. Danışman, gebelikte ilk aylara dikkat edilmesinin, anne ve bebeğin sağlık kontrollerinin yapılmasının önemli olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti: "Beklenen regl gününün geçmesi, gebe olunduğunun düşünüldüğü ilk anlardan biridir.
Regl - 01.08.2021
Plaj hentbolunda Fransa Kadın Milli Takımı da maçlara bikiniyle çıkma zorunluluğuna tepki gösterdi
"Oyuncular bikiniyle rahat değiller." diyen Nicolas, kadınların özellikle regl günlerinde zorlandıklarını ifade etti.
Regl - 21.07.2021
Uzmanından tatil döneminde artan adet geciktirici kullanımına ilişkin uyarı
Medipol Esenler Üniversite Hastanesi Kadın Doğum ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Emine Zeynep Yılmaz, yazın tatil günlerindeki regl tarihini ertelemek için gelişigüzel kullanılan adet geciktiricilerin yan etkileri bakımından riskli olduğunu belirterek, "Bu hapları ailesinde kanser...
Regl - 27.05.2021
Regl dönemi hakkında doğru bilinen 8 yanlış
Memorial Bahçelievler Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nden Op. Dr. Emine Barın, regl dönemi hakkında doğru bilinen yanlışları anlattı.
Regl - 21.05.2021
Doğum sonrası gebelikten korunma!
Doğum sonrası annelerin ne zaman tekrar korunmaya başlaması gerekir? Emzirme devam ederken, doğumdan sonra en erken altı hafta içerisinde regl dönemi başlayabilir.
Regl - 18.05.2021
Hızlı verilen kilo, hızlıca geri alınabilir
Saç dökülmesine neden olabilir Yetersiz protein ve esansiyel aminoasitlerin alınamadığı bir beslenme uygulandığında saç dökülmesi yaşanabilir. Kansızlık ve tansiyon düşmeleri, kabızlık yaşanabilir Hızlı kilo vermek için vücudun ihtiyaçları karşılanamayıp demir eksikliği oluştuğunda kansızlık ortaya çıkabilir. Aynı zamanda yeterli enerji alınamadığı için tansiyon problemleriyle karşılaşılabilir. Böbrekler, karaciğer, kalp damar hastalıkları, kemik hastalıkları için risk oluşturabilir Regl düzensizliğine neden olabilir Hızlı verilen kilo geri alınabilir Hızlı kilo vermenin zararlarından biri de verilen kiloyu tekrar geri almaktır.
Regl - 21.04.2021
Çikolata yerine bu besinleri tüketin!
Özellikle duygusal yeme ataklarında çikolata tüketimine yönelim hepimizin başına gelen bir durumdur. Peki ne yapabiliriz? Muz: İçerisindeki inülin maddesinden dolayı doğal bir prebiyotik kaynağıdır. Potasyum bakımından yüksek olduğundan tansiyona iyi gelir. Spor yapan bireylerde antrenman öncesi ve sonrası muz tüketimi kas ağrılarına ve kramplarına iyi gelir. B6 vitamini içeren muz mutluluk hormonu olarak bilinen serotonin salımını arttırdığı için regl öncesi duygu düzensizliği durumlarında tüketilebilir.
Regl - 17.04.2021
Çocuğunuzun cildinde kolay oluşan morluklara dikkat
"KOLAY OLUŞAN MORLUKLARA DİKKAT" Çocukluk döneminde ciltte kolay morluklar meydana gelmesi, özellikle eklem içi ve kas içi spontan kanamaların oluşması ve girişim ya da travma sonrası beklenenden uzun süren kanama öyküsünün hemofiliyi akla getirdiğine dikkat çeken Kırnacı, "Eklem kanamaları, genellikle diz, dirsek, ayak bileği eklemlerinde olur. Kanama olan eklemlerde ağrı ve hareket kısıtlılığı, deride kanama (morluk), diş eti kanaması, diş çekimi sonrası kanamanın durmaması, sünnet sonrası kanama, aşılardan sonra olağandışı kanama, zor bir doğumdan sonra bebeğin kafatası içinde oluşan kanama, idrarda veya dışkıda kan olması, sık ve durdurulması zor burun kanaması, kız çocuklarında uzun sürebilecek, yoğun regl kanaması gibi belirtiler hastalığa işaret edebilir" diyerek belirtilerden bahsetti.
title