Haberler

Tuğrul Türkeş, Sinan Ateş Davası öncesi ilk kez konuştu: Babamın partisi bu suçla özdeşleştirilemez

Güncelleme:

AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, 1 Temmuz'da görülecek olan Sinan Ateş cinayeti davası öncesi sosyal medya hesabından ilk kez bir açıklama yaptı. Türkeş, suçun ideolojik bir tarafı olmadığını ifade ederek "Milliyetçi Hareket Partisi (Babamın Partisi) böyle bir suçla ve onu işleyen bireysel suçlularla özdeşleştirilemez" ifadelerini kullandı.

30 Aralık 2022'de Ankara'da suikast sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayeti davası 1 Temmuz'da görülecek. Kamuoyunun dikkat kesildiği dava öncesi MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in oğlu, AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş Sinan Ateş cinayeti ile ilk defa açıklamada bulundu.

"AĞIR CEZALIK BİR SUÇTUR, İDEOLOJİK YANI YOKTUR"

Sinan Ateş cinayetinin üzerinden 1 buçuk yıl geçtiğini ve bu süre içerisinde bütün üzüntüsüne rağmen konuşmamaya, hiçbir yorum yapmamaya özen gösterdiğini ifade eden Türkeş,"Bu konu ağır cezalık bir suçtur. Bu konunun ideolojik bir tarafı bulunmamaktadır. Konudan istifade etmek isteyen tarafların da ideolojik bir yanı bulunmamaktadır" ifadelerini kullandı.

"ÜLKÜ OCAKLARI ADLİYENİN ETRAFINI SARACAK" İDDİASI

Açıklamasında"Ülkü Ocakları 1 Temmuz'da adliyenin etrafını saracak, Özgür Özel'in girişine izin verilmeyecek" iddiasına da değinen Türkeş, "1 Temmuz 2024'te başlayacak olan duruşmaya kalabalık olarak gelmek isteyenlerin, onları oraya sokmak istemeyeceklerin de ideolojik bir yanı yoktur" dedi.

"BABAMIN PARTİSİ BU SUÇLA ÖZDEŞLEŞTİRİLEMEZ"

"Türk milliyetçiliği bu meselenin bir tarafı ve/veya paydaşı değildir" diyen Türkeş, "Milliyetçi Hareket Partisi (Babamın Partisi) böyle bir suçla ve onu işleyen bireysel suçlularla özdeşleştirilemez. Kantara çıkartılmak istenen Türk Milliyetçiliği ve MHP kurumsal kimliği değil; ağır işleyen hukuk sistemimiz ve ona köstek olanlar olmalıdır. Keza Cumhur İttifakı ve onun değerli yöneticileri de bu kirli suç organizasyonlarından varestir. Bu kargaşadan muhalefete de ekmek çıkmaz. Bırakın adi suçlular hak ettikleri şekilde yargılansınlar" ifadelerini kullandı.

Türkeş'in "Bu açıklama vicdani bir sorumluluktur" başlıklı açıklamasının tamamı şöyle;

"Sinan Ateş cinayetinin üzerinden bir buçuk yıl geçti. Bu süre içerisinde bütün üzüntüme rağmen konuşmamaya ve hiçbir yorum yapmamaya özen gösterdim.

Taraflar ve hatta hiçbir tarafta yer almayanlar bile aile ziyaretinden kanal gezmeye kadar her fırsatı değerlendirmeye çaba sarf etmekteler.

01 Temmuz 2024 günü bu dava nihayet eksikleri ve olmayanları ile birlikte görülmeye başlıyor.

Gelinen nokta itibarı ile durum aşağıdaki gibidir.

1- Sinan Ateş 30 Aralık 2022 Cuma günü bir suikast sonucu katledilmiş, ardında gözü yaşlı bir eş ve baba hasretiyle büyüyecek olan iki yetim çocuk bırakmıştır. 2- Bu konu ağır cezalık adi bir suçtur.

3- Bu konunun ideolojik bir tarafı bulunmamaktadır.

4 Bu konudan istifade etmek isteyen tarafların da ideolojik bir yanı bulunmamaktadır. 5- 01 Temmuz 2024 de başlayacak olan duruşmaya kalabalık olarak gelmek isteyenlerin de; onları oraya sokmak istemeyeceklerin de ideolojik bir yanı yoktur.

6- 17 Ocak 2021 de o günlerde yaşananlardan endişe duyarak kaleme aldığım AZGIN MİLLİYETÇİLİK yazım tam da bu yaşananları görerek dünyada ve ülkemizdeki bu kötü gidişata dikkat çekmek ve bir nebze engel olmaya gayret etmekti.

7- Keza birçok konuşmada hukukun üstünlüğünün ve hukuka bağlı kalmanın önemini vurguladım.

Muasir ve refah seviyesi yüksek bir Türkiye'nin; yani milliyetçilerin arzu ettiği, etmesi gerektiği ve ulaşmak isteyeceği hedefin; dolayısıyla "ÜLKÜ" nün bu yoldan sağlanabileceğini dile getirdim.

8- Bugün her türlü sıfatı bir yana bırakarak sade bir Türk Vatandaşı ve Türk Milliyetçisi olarak aşağıdaki hususlara dikkat çekmek istiyorum;

A- Türk milliyetçiliği bu meselenin bir tarafı ve/veya paydaşı değildir.

B- Milliyetçi Hareket Partisi (Babamın Partisi) böyle bir suçla ve onu işleyen bireysel suçlularla özdeşleştirilemez.

C- Kantara çıkartılmak istenen Türk Milliyetçiliği ve MHP kurumsal kimliği değil; ağır işleyen hukuk sistemimiz ve ona köstek olanlar olmalıdır.

D- Keza Cumhur İttifakı ve onun değerli yöneticileri de bu kirli suç organizasyonlarından varestedir.

E- Bu kargaşadan muhalefete de ekmek çıkmaz. Bırakın adi suçlular hak ettikleri şekilde yargılansınlar.

01 Temmuz 2024 günü bu davayı bahane ederek ülkeyi karıştırmak isteyenlere, siyaset üretmedikleri için kaostan medet uman tükenmiş siyasetçilere, ideolojiden uzak ama kendini ideolojik göstermek isteyen gangsterlere, ülkenin yönetimine çomak sokma heveslilerine duyurulur."

Haberler.com / Eymen Dursun - Politika

Milliyetçi Hareket Partisi Tuğrul Türkeş Sosyal Medya Milletvekili Sinan Ateş AK Parti Ankara Baba Hukuk 3.Sayfa Politika Haberler

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Esed'den 'normalleşme' yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Esed'den "normalleşme" yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Emekliye ne kadar ek zam yapılacak? Rakam bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gidiyor

Emekliye ne kadar ek zam yapılacak? Rakam bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gidiyor

8 yıl geçse de izleri hala duruyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın FETÖ'cü askerler tarafından basılan odasından çok özel görüntüler

8 yıl geçse de izleri hala duruyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın FETÖ'cü askerler tarafından basılan odasından çok özel görüntüler

500

Yorumlar (22)

Barış O. B.:

diyen adam babasının partisinde değil yalnız. Demezler mi kardeş sana ne oluyor. hakikaten fıkra gibi memleket olduk iyice

275
14
yanıtYanıtla
VEFA:

Ayşe Ateş'e git. Önce acısına ortak ol. Sonra, olayları en iyi o biliyor. O sana babanın partisinin şimdiki durumunu neler olup bittiğini çok güzel anlatır!... Hoş, bana göre; zaten sen de biliyorsundur.

197
11
yanıtYanıtla
aaa:

güzel yorum

yanıt41
yanıt2
ORHAN GÜVEN:

Babasının kemiklerini sızlatan adam.,.

174
22
yanıtYanıtla
Ali Tokgönül:

Babanın partisi de sen başka partidesin . Senin fikir yürütmeye hakkın olmamalı ...

161
12
yanıtYanıtla
Konuralp:

Ülkü Ocakları başkanlığı yapmış Sinan Ateşi vuranlar ile bağlantısı olanlar Tutuklu Ülkü ocakları başkanı yardımcısı tutuklu eski vekil ile görüşmesi var bahçesinde yakalanıyor vermek istemiyor bunlar ne alaka Sayın Türkeş

127
9
yanıtYanıtla
Konuralp:

Babanın partisinde neden siyaset yapmıyorsun kardeşin iyi partide sen akparti ne işiniz var demezlermi...

122
4
yanıtYanıtla
SUNSET null:

"Babamın" dediğin parti, sen karşı takıma giderken ligden düştü. Günaydın!

89
7
yanıtYanıtla
Yasar Unal:

Kendin ülkücü hareket için ne yaptın? Anlat bir hele. Bu ülke babasının ismiyle geçinenlerle dolu. Benim babam hacıydı, hocaydı yok efendim hafızdı şuydu buydu. Siz nesiniz? Bu önemli. Ayrıca MHP ve topluma mal olmuş hiç bir yapı kişilerin değildir. Bu kafa da çok sıkıntılı.

76
3
yanıtYanıtla
Beşiktaşlı:

Bahçeliden sonra babasının partisine geri dönüş isteği ve sinyali gibi algıladım biraz

50
8
yanıtYanıtla
Tüm 22 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title