Haberler

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, halefini açıkladı

Güncelleme:

Saadet Partisi'nin 30 Haziran'da yapılacak kongresi öncesi genel başkanlığı bırakacağını duyuran Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi'nin YİK kararı ile genel başkan adayını Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan olarak açıkladı. Öte yandan Saadet Partisi Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın, partinin olağanüstü kongresinde genel başkanlığa aday olduğunu duyurdu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Kayseri Milletvekili ve Teşkilat Başkanı Mahmut Arıkan'ın Genel Merkez'in adayı olduğunu açıkladı.

Saadet Partisi Kongresi 30 Haziran'da yapılacak. Kongre öncesi Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, genel başkanlık koltuğunu bırakacağını duyurdu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, halefini açıkladıSaadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

PARTİ, GENEL BAŞKAN ADAYI OLARAK MAHMUT ARIKAN'I SEÇTİ

Karamollaoğlu, kongre öncesi kameralar karşısına geçerek, Saadet Partisi'nin Yüksek İstişare Kurulu (YİK) kararı ile genel başkan adayını Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan olarak açıkladı.

BİROL AYDIN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Öte yandan Saadet Partisi Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın, Saadet Partisi'nin 30 Haziran'da yapılacak olağanüstü kongresinde genel başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, halefini açıkladıBirol Aydın

MAHMUT ARIKAN KİMDİR?

Mahmut Arıkan 1977 yılında Kayseri'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kayseri'de tamamladı. 1999 yılında Erciyes Üniversitesi İnşaat Mühendisliğinden mezun oldu. Üniversite yıllarında Milli Gençlik Vakfı Okul Başkanlığı, Saadet Partisi'nin kuruluşundan itibaren gençlik kolları başkanlığı, ilçe başkanlığı ve il başkanlığı görevlerinde bulundu. MÜSİAD, ASKON, İMO, Cansuyu, AGD başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldı.

Saadet Partisinin kuruluşundan itibaren gençlik kolları başkanlığı, ilçe başkanlığı ve il başkanlığı görevlerinde bulundu. 2019 yılında Saadet Partisi Genel İdare Kuruluna seçildi ve genel başkan yardımcılığı görevini üstlendi. 14 Mayıs 2023 seçimlerinde Saadet Partisi'nden 28. Dönem Kayseri Milletvekili seçilmiştir. Mahmut Arıkan, evli ve üç çocuk sahibidir.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, halefini açıkladıMahmut Arıkan

BİROL AYDIN KİMDİR?

Birol Aydın, 1969 yılında Gümüşhane'de doğdu. İlk ve orta öğretimini Gebze'de, yükseköğrenimini Tunus Zeytune Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversite sonrası Milli Gençlik Vakfı Gebze Başkanlığı, Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı görevlerinde bulundu. Milli Görüş partilerinin çeşitli kademelerinde görev yaptı. 2002-2005 yıllarında Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı yaptı. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Saadet Partisi'nden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı oldu. Haziran 2014'te Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı görevine getirilen Aydın, 1 Ekim 2017 yılında Saadet Partisi İstanbul 6. Olağan İl Kongresinde görevini Dr. Abdullah Sevim'e devretti.

Saadet Partisi 27. dönem İstanbul 2. bölge 1. sıra milletvekili adayı oldu. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Saadet Partisi'nden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı seçildi. 14 Mayıs 2023 seçimlerinde Saadet Partisi 28. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi. Birol Aydın, evli ve 3 çocuk sahibidir.

Haberler.com / Abdullah Aydemir - Politika

Temel Karamollaoğlu Temel Karamollaoğlu Mahmut Arıkan Mahmut Arıkan Milletvekili Birol Aydın İstanbul Kayseri Aydın Sp Politika Güncel Haberler

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

500

Yorumlar (10)

alperen:

Sen daha yaşıyormuşum.papaz

48
70
yanıtYanıtla
Kent Blue:

Bırakın artık şu çirkin basit Yakıştirmalari

yanıt55
yanıt28
Tarık Tarık:

Edep Ya hu. Kardeş, sevemesen de böyle çirkin bir ifade kullanamazsın. Ben de ilgili şahsi sevmem ama öyle çirkin ifadeler asla kullanmam. Önce edebî öğrenecek sonra konuşacaksın.

yanıt38
yanıt10
Martin Sikertel:

@alperen iyi güldüm sağolasın :D

yanıt2
yanıt0
Delololiko:

pilli görüş bitmiştir. Milli görüş ise fatih erbakana bağlıdır

16
46
yanıtYanıtla
Burkay Bozyel:

vay milli gorusun haline :)

yanıt31
yanıt7
Suat Mercankaya:

ıkısıde bırbırınden degerlı ınsan

19
18
yanıtYanıtla
Onemli Degil:

Sag Tarafindaki Rahmetli Nejat Uygura mi Benziyor ?

6
14
yanıtYanıtla
Avşar OĞLU:

Bütün partilerin yönetiminde Kayserililer var, adamların kafa çalışıyor. Kayseri’ye bakınca anlıyor insan

7
7
yanıtYanıtla
Raşid POLAT:

proje adamlari ortaligi karistirdilar ama görevlerini yerine getiremediler. simdi bir bir bırakıyorlar...

7
5
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title