Haberler

Özgür Özel, Bakırköy Cezaevi'ndeki tutuklulara ziyaretlerde bulundu

Güncelleme:

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanı ve Genel Başkan Adayı Özgür Özel, Bakırköy Kapalı Cezaevinde Gezi davasından tutuklu bulunan Mücella Yapıcı, Mine Özerden ve Çiğdem Mater'i ziyaret etti.

Özgür Özel, Bakırköy Cezaevi'ndeki tutuklulara ziyaretlerde bulundu

İSTANBUL - Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanı ve Genel Başkan Adayı Özgür Özel, Bakırköy Kapalı Cezaevinde Gezi davasından tutuklu bulunan Mücella Yapıcı, Mine Özerden ve Çiğdem Mater'i ziyaret etti.

CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan Adayı Özgür Özel, bugün Bakırköy'de Kapalı Kadın Cezaevinde Gezi davasından tutuklu bulunan Mücella Yapıcı, Mine Özerden ve Çiğdem Mater ile görüştü. Cezaevi ziyaretinde Özgür Özel'e İzmir Milletvekili Gökçe Gökçen ve İstanbul Milletvekili Ali Gökçek eşlik etti. Ziyaret sonrası Özel, basın mensuplarına açıklamada bulundu. Özgür Özel "Bugün Bakırköy Kadın Cezaevi'nde tutuklu bulunan gezi tutukluları Mücella Yapıcı'yı, Mine Özerden'i ve değerli arkadaşımız Çiğdem Mater'i ziyaret ettik. Yani özetle şunu söylemek lazım. Sağlıkları, moralleri yerinde ama çok sıkılmış durumdalar. Büyük bir haksızlıkla karşı karşıya olduklarını hepimiz biliyoruz. Bütün Türkiye biliyor, 1,5 yıldır buradalar, 9 sene önce olmuş. Gezi olaylarından dolayı buradalar. O dönemde Taksim Platformu'nun ya da Taksim Dayanışması'nın bileşenleri, katılanları, sözcüleri ya da kendi odalarının oradaki temsilcileri oldukları için oradalar" ifadelerini kullandı.

"Beyaz sayfa açmaya hazır olacağız"

İYİ Parti'nin İzmir Belediye Başkanı adayını ilan etmesinin sorulması üzerine Özel, genel başkan olursa ittifakta yeni bir sayfa açacağını ifade ederek, "Ben partilerin kendi kimlikleriyle var olmalarını, kendi kimlikleriyle siyaset yapmalarını, birbirleriyle ilişkilerinin partileri kısıtlamaması gerektiğini savunuyorum. Ancak 5 Kasım'da yapılması muhtemel CHP Genel Başkanlık seçiminden sonra Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere giderken ne biz ne İYİ Parti ne diğer demokratlar; İzmir, İstanbul, Ankara, Adana, Mersin ve diğer büyük şehirlerin göz göre göre bizim birbirimizle olan sorunlarımızı aşamadığımız için yeniden AK Parti'nin eline geçmesinde seçmenimiz bizi affetmez. Seçmenimiz buna izin bunun hesabını kimseye veremeyiz. Şu anda Millet İttifakı'nın ittifak potansiyelinde bir gerileme, bir çöküş olduğu muhakkak partide yönetime geldiğimiz takdirde yeni bir beyaz sayfa açıp, bütün muhataplarımızla önce kendi öz eleştirimizi yapıp onlarla olan sorunları yapıcı bir şekilde tartışıp ölçme değerlendirmeye dayalı, vatandaşın desteğini alacak, partilerin kendi içindeki partilileri vicdanını rahatsız etmeyecek. Yazılı çizili bir iç hukuka dayalı, kimsenin, kimsenin hakkını yemeyeceği hiç kimsenin de başkasına hakkını yedirmeyeceği gerçek bir birliktelik için kolları sıvamaya ve bir beyaz sayfa açmaya hazır olacağız. Bunun için üzerimize ne düşüyorsa onu yapacağız. Hiçbir elimizdeki belediyeyi kaybetmeyip Millet İttifakına ve Türkiye ittifakına çok sayıda belediye kazandırmak için var gücümüzle çalışacağız" diye konuştu.

(FD-SB-BA-Y)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Cumhuriyet Halk Partisi Bakırköy Cezaevi Çiğdem Mater Özgür Özel Politika Haberler

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından dövüldü

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından dövüldü

Özgür Özel'den Cumhurbaşkanlığı sorusuna net cevap: Tek hedefim CHP'nin iktidar olduğu gece partinin genel başkanı olmak

Özgür Özel'den Cumhurbaşkanlığı sorusuna net cevap: Tek hedefim CHP'nin iktidar olduğu gece partinin genel başkanı olmak

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

Bakmadan Geçme

KURBAN BAYRAMINA KAÇ GÜN KALDI 25 MAYIS 2024: Kurban bayramı ne zaman, hangi tarihe denk geliyor? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 25 Mayıs Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? 25 Mayıs hangi burç? 25 Mayıs'ta doğanlar hangi burç oluyor? 25 Mayıs tarihi hangi burç olur? 25 MAYIS BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU! Bu hafta BİM'de neler var, hangi ürünler geldi? Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı (SAYAÇ)? 25 Mayıs Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 25 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 25 Mayıs Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi!
Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title