Haberler

Milletvekili Ölmeztoprak vatandaşların taleplerini Bakan Yumaklı'ya iletti

Güncelleme:

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'ya deprem sonrası süreçte kentte tarım üreticilerinin yaşadığı sorun ve talepleri iletti.

Ak Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'ya deprem sonrası süreçte kentte tarım üreticilerinin yaşadığı sorun ve talepleri iletti.

Ak Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Malatya'da bulunan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'ya deprem sonrası süreçte tarım üreticilerinin yaşadığı sorun ve talepleri iletti.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider ile daha önce gerçekleştirilen toplantılar hakkında değerlendirmelerde bulunan AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Ziraat Odası Başkanı, Sulama Birlik Başkanı ve üreticiler ile görüşmeler gerçekleştirerek talep ve sorunların çözümleri noktasında fikir alışverişinde bulundu.

Ölmeztoprak, "Malatya'mız genelinde deprem sonrası Akçadağ, Kale ile Doğanşehir ilçelerimizde yaşanan sulama sorunlarının çözümleri ile alakalı değerlendirmelerde bulunduk. Daha önce gerçekleştirdiğimiz toplantılarımız ve ikili görüşmelerimizde pansuman çözümler ile üreticilerimizin mağduriyetlerin giderilmesi için çalışmalar gerçekleştirilmişti. Şimdi de kapsamlı çözümler noktasında kapalı sulama sistemi ile alakalı görüşmeler sağladık" dedi.

Depremde Hayvanları Telef Olan Yetiştiricilere Bedelsiz Büyükbaş Hayvan Dağıtımı programında değerlendirmelerde bulunan Malatya Milletvekili Ölmeztoprak, "Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı ile Depremde Hayvanları Telef Olan Yetiştiricilerimize Bedelsiz Büyükbaş Hayvan Dağıtımı Programı gerçekleştirdik. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere üreticilerimize destek olan Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı'ya, Bakan Yardımcılarımıza, Genel Müdürlerimize ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bedelsiz olarak dağıtılan bu hayvanlar ile üreticilerimize büyük destek olunuyor. Yaşanan depremler sonrası üreticilerimizim her alanda yanında olma gayretindeydik. Bugünde bedelsiz olarak verilen yüksek verimliliğe sahip olan bu hayvanlar tarımsal üretime verilen desteklerin yanında üreticilerimize büyük katkılar sağlayacaktır." şeklinde konuştu.

Ölmeztoprak, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın AK Parti Malatya İl Başkanlığı'nı ziyaretinde İlçe Başkanları, Belediye Başkanları ve teşkilat mensupları ile bir araya gelerek, ilçelerdeki durum hakkında bilgiler alarak, vatandaşların talepleri ve sorunları hakkında istişarelerde bulundu. Bakan Yumaklı ise 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Hayvanları telef olan üreticilerimizin kayıplarını biz birebir tamamlayacağız" sözü üzerine çalışma başlattıklarını söyleyerek, deprem sürecinde devletin bütün kurum ve kuruluşlarıyla, elindeki bütün imkanlarıyla hareket ettiğini, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her kabine toplantısında bölgedeki çalışmaların durumunu titizlikle takip ettiğini dile getirdi.

"Üretimin ve üretenlerin Yüzyılı Türkiye Yüzyılı için durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz."

Kadın ve Gençlik Kollarına gerçekleştirilen ziyarette üretimde gençler ve kadınların önemine değinen Ölmeztoprak, "Üretimin ve üretenlerin Yüzyılı Türkiye Yüzyılı için durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Her alanda farklarını ortaya koyan gençlerimiz ve kadınlarımız üretimde de en önde olmalılar. Yaptıkları her işi en iyi şekilde özveri ile yapan kadınlarımız ve gençlerimize bizler de elimizden gelen en büyük desteği vereceğiz." ifadelerini kullandı.

Daha sonra 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde genç girişimcilerin açmış oldukları iş yerlerinin üretim tesislerinde incelemelerde bulunan Ölmeztoprak verilen desteklerin bu şekilde ülke ekonomisine, şehrin gelişimine, istihdam gücüne önemli katkılar sağladığını ifade etti.

Genç Çiftçiler Buluşması sonrası Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, Türk Şeker Genel Müdürü Muhiddin Şahin, Hayvancılık Genel Müdürü Salih Çelik, Bitkisel Üretim Genel Müdürü Uğur Erdem, Tarım Reformu Genel Müdürü Osman Yıldız, TKDK Başkanı Ahmet Antalyalı ve TKDK İl Koordinatörü Murat Tunç ile görüşmeler gerçekleştiren Ölmeztoprak, ilçelerin sorunları, tarımsal üretim alanlarının genişletilmesi konusunda desteklerin arttırılması ve vatandaşların talepleri noktasında istişareler yaparak, çözümleri noktasında değerlendirmelerde bulundu.

Gerçekleştirilen ziyaretlere Yoncalı Barajı'nda devam eden Bakan Yumaklı ve Malatya Milletvekilleri çalışmaları yerinde inceledi. Yoncalı Barajı ve Sulaması ile ekonomisine yıllık 185 milyon TL üzerinde katkı sağlanması hedeflen baraj çalışmaları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, "Barajın tamamlanmasıyla 174 bin 90 dekar tarım arazisinin sulanmasına ve yüzde 100 yerli ve milli Türk mühendisler, mimarlar ve personeller ile şehrimizin deprem sonrası kalkınmasına katkı sağlayacak bir proje hayata geçiriliyor. 2024 yılının ilk çeyreğinde su toplamaya başlayacak ve şu aşamada yüzde 75 oranda tamamlanmış olan Yoncalı Barajımız tamamlanması ile birlikte ürün çeşitliliği ve verimliliğinde artış gerçekleşecek. Barajımızın Malatya'mıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu anlamda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımızı, Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı'ya ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz." şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen programların sonunda, Ziraat Odası Başkanları, üreticiler ve vatandaşlar bir araya gelerek talepler noktasında değerlendirmelerde bulunuldu. - MALATYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak Tarım ve Orman Bakanı Milletvekili AK Parti Malatya Deprem Politika Haberler

'Kadını camdan atıyorlar' ihbarına giden polis evde ceset buldu

"Kadını camdan atıyorlar" ihbarına giden polis evde ceset buldu

3 ilde operasyon! Suç örgütü çökertildi, 2 elebaşı dahil 11 kişi yakalandı

3 ilde operasyon! Suç örgütü çökertildi, 2 elebaşı dahil 11 kişi yakalandı

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
2 cana mal olan elektrik akımı faciasında pes dedirten savunma: Gözlemcimiz izinliydi, plansız bir çalışmaydı

2 cana mal olan elektrik akımı faciasında pes dedirten savunma: Gözlemcimiz izinliydi, plansız bir çalışmaydı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title