Haberler

MHP lideri Bahçeli'den başıboş köpeklere ilişkin açıklama: Çok tehlikeli boyutlara ulaştı

Güncelleme:

MHP lideri Bahçeli, başıboş sokak köpekleriyle ilgili yapılması planlanan yasal düzenlemeye ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. Düzenlemede "uyutulma" konusuna değinen Bahçeli, "Köpekler, Türkiye'nin neresine giderseniz gidiniz öğlen sıcaklığında mutlaka uyurlar ve herkes görür onu. Ama bu uyutma nedir, kim yapacak, sınırı ne kadar, kadar kaç saat uyutacaklar? Bunlar tabii belirsiz." ifadelerini kullandı. Bahçeli ayrıca sokak köpekleri meselesinin çok tehlikeli boyutlara ulaştığını da söyledi.

Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli, başıboş sokak köpekleriyle ilgili yasal düzenlemeyle ilgili konuştu. Bahçeli, köpeklerin uyutulması önerisine ilişkin "Köpekler, Türkiye'nin neresine giderseniz gidiniz öğlen sıcaklığında mutlaka uyurlar ve herkes görür onu. Ama bu uyutma nedir, kim yapacak, sınırı ne kadar, kadar kaç saat uyutacaklar? Bunlar tabii belirsiz." dedi.

"ÇOK TEHLİKELİ BOYUTLARA ULAŞTI"

Bahçeli, Kızılcahamam'da düzenlenen Ülkü Ocakları Eğitim Programı'nda gazetecilerle sohbet ederek, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Sokak hayvanlarına yönelik düzenlemeyle ilgili bir soru üzerine Bahçeli, "Zannediyorum Meclis'te veyahut da hükümet nezdinde konu ele alınacak. Belediyeler üzerinde belki tasarruflar sağlanacak. Buna da bir son verilecek herhalde, çünkü çok tehlikeli boyutlara ulaştı." diye konuştu.

MHP lideri Bahçeli'den başıboş köpeklere ilişkin açıklama: Çok tehlikeli boyutlara ulaştı

"SINIRSIZ SEVGİ BİR ŞEYE YARAMIYOR"

Düzenlemede "uyutulma" bulunduğunun belirtilmesi üzerine Bahçeli, "Konunun önerilen şeklini tam bilmiyorum. Kim ne maksatla öneriyor. Uyutunca nasıl uyutulacak, ne kadar uyutulacak, kim uyutacak? Bunları bilen yok. Ama dün hayvanların sevgisi üzerinde aşırı derecede yorum yapanlar şimdi sokak hayvanlarından şikayet eder konuma gelmişlerdir. Demek ki hudutsuz, sınırsız sevgi bir şeye yaramıyor." dedi.

"TÜRKİYE'NİN NERESİNE GİDERSENİZ GİDİNİZ ÖĞLEN SICAKLIĞINDA MUTLAKA UYURLAR"

Düzenlemeyle ilgili başka bir soru üzerine Bahçeli, incelediği bir konu olmadığını belirterek, "Televizyonlardaki tartışmaları dinliyoruz. İkiye bölünmüş vaziyetteler. İşte en çok ağırlık kazanan şey, köpekleri uyutma konusu. Köpekler, Türkiye'nin neresine giderseniz gidiniz öğlen sıcaklığında mutlaka uyurlar ve herkes görür onu. Ama bu uyutma nedir, kim yapacak, sınırı ne kadar, kadar kaç saat uyutacaklar? Bunlar tabii belirsiz." değerlendirmesinde bulundu.

MHP lideri Bahçeli'den başıboş köpeklere ilişkin açıklama: Çok tehlikeli boyutlara ulaştı

"TARTIŞMA ÇOK FARKLI BOYUTLARA GÖTÜRÜYOR"

Bir gazetecinin, "Köpeğin gözüne bakarsanız uyutulmasına içiniz kıyamaz" yönündeki ifadelerinin belirtilmesi üzerine Bahçeli, "Tartışma çok farklı boyutlara götürüyor. Türkiye'de ve dünyada çok şeyler oluyor. Çok insan açlık sınırının altında, işsiz, kimsesiz. Birçok olaylarla karşı karşıya. İnsanları sevmekten uzak kalanların hayvanları sevmeye yönelmeleri acaba insanları sevmekteki güçlükten mi kaynaklanıyor, onu da bilmek lazım. Benim alanıma girmiyor." ifadesini kullandı.

Öte yandan MHP lideri Devlet Bahçeli, bir gazetecinin "Sizin bir hayvanınız oldu mu?" sorusuna, "Yok" yanıtını verdi.

Kaynak: AA / Politika

Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli Sokak Köpeği Türkiye MHP Hukuk Yaşam Politika Haberler

Adı uyuşturucu ve rüşvetle anılan hakimin yasak aşk yaşadığı iş adamı sessizliğini bozdu: Kocası bu ilişkiye rıza gösteriyordu

Adı uyuşturucu ve rüşvetle anılan hakimin yasak aşk yaşadığı iş adamı sessizliğini bozdu: Kocası bu ilişkiye rıza gösteriyordu

Görüntü Mardin'den! 'Beni siz delirttiniz' diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Görüntü Mardin'den! "Beni siz delirttiniz" diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Özel'in 'Belediyelerimizde akraba ataması yok' sözlerine AK Parti cephesinden yanıt: Özel, vatandaşı kandırıyor

Özel'in "Belediyelerimizde akraba ataması yok" sözlerine AK Parti cephesinden yanıt: Özel, vatandaşı kandırıyor

İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 60 zam

İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 60 zam

500

Yorumlar (59)

Adam olacak çocuk:

Emekli olma zamanın gelmedi mi?

445
95
yanıtYanıtla
Cevdet Pasa:

Senin gelmis geciyor

yanıt65
yanıt259
İsmimi ne yapacaksın:

Senin kadar tehlikeli değiller…

222
128
yanıtYanıtla
Cevdet Pasa:

Kurtlar ancak cakallar icin tehlikelikelidir

yanıt128
yanıt134
Metehan Eryilmaz:

Kurt kocamış artık

yanıt23
yanıt4
kagan soylu:

Bütün belediyeler hayvan barınakları yapmak zorunda başı boş ne kadar hayvan varsa o barınaklarda bakıma alınmalı ve üremeleri engellenmelidir... Ama asla öldrülmemelidir.

209
62
yanıtYanıtla
Cafer Dağ:

Kesinlikle. Belediyelerde kısırlaştırılmalı. Yeni belediyeler kurulmamalı. Yeni hırsızlık kapıları açılmamalı.

yanıt14
yanıt1
YalancıSavar:

Bütün belediyeleri CHP aldı. Şimdi konser paralarını heykel paralarını barınağa mı verecekler. Olmaz öyle şey...

yanıt5
yanıt4
Devret Bahçeleri:

Bizimle eğleniyor, sanırım zevkte alıyor.

151
27
yanıtYanıtla
THE TURK:

Bence hayır. Eğlenmiyor. Cahil ve saf olmasından kaynaklanıyor.

yanıt24
yanıt3
Tüm 59 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title