Haberler

MHP Deprem Heyeti Kahramanmaraş'ta İncelemelerde Bulundu

Güncelleme:

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından oluşturulan deprem felaketlerini inceleme komisyonu, Kahramanmaraş'ta ziyaretlerde bulundu. Heyet, felaketin vurduğu illerde eksikleri yerinde görmek ve yapılması gerekenler hakkında istişarelerde bulundu. Ziyaretlere TBMM İdare Amiri ve Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, diğer milletvekilleri ve MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Vahit Demiröz katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından oluşturulan, "Yüzyılın deprem felaketlerini inceleme komisyonu" Kahramanmaraş'ta ziyaretlerde bulundu.

Heyet, felaketin vurduğu illerde, eksikleri yerinde görmek ve bundan sonra yapılması gerekenler hakkında istişarelerde bulunmak için 11 il ziyaretini Kahramanmaraş'ta tamamladı.

Karacasu Konteyner Kent'te gerçekleştirilen vatandaş ziyareti sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan TBMM İdare Amiri ve Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, deprem heyetiyle 11 il ziyaretinin son durağının Kahramanmaraş olduğunu hatırlattı.

Valilik ve AFAD başta olmak üzere ilgili kurumları ziyaret ederek Kahramanmaraş'ta bu zamana kadar yapılan çalışmaları incelediklerini aktaran Atay, şunları kaydetti:

"Bundan sonra yapılacak olan çalışmaları ve bunların ne aşamada olduğu konusunda bilgi aldık. Kahramanmaraş depremin merkezi ve en fazla zarar gören illerimizden birisi. Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş en büyük zararı gördü. Yıkım çok büyük, o kadar büyük ki devletin bir yıllık bütçesine denk gelen bir zarar söz konusu. Biz bunu millet olarak birlikte saracağız. Sayın Cumhurbaşkanı'mız ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli depremin olduğu ilk günden beri deprem bölgesinde. Seçimler oldu, bitti ve deprem bölgesi Cumhur İttifakı'na çok büyük bir destek verdi. Biz de onları unutmadığımızı ve çalışmaları yerinde takip ettiğimizi göstermek amacıyla genel başkanımızın talimatıyla Kahramanmaraş'tayız. Burada çok büyük ilerlemeler var. Gördüğümüz en iyi konteyner kent burası."

Ziyaretlere, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İdare Amiri ve Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, Kilis Milletvekili Mustafa Demir ve MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Vahit Demiröz katıldı.

Kaynak: AA / Politika

Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli Kahramanmaraş Milletvekili Sermet Atay Gaziantep İnceleme Deprem MHP Politika Haberler

Ayhan Bora Kaplan davasında Süleyman Soylu'nun ismi tutanaklara girdi

Ayhan Bora Kaplan davasında Süleyman Soylu'nun ismi tutanaklara girdi

Misafir olarak geldiği köyde 65 yaşındaki amcasını cinsel organını keserek öldürdü

Misafir olarak geldiği köyde 65 yaşındaki amcasını cinsel organını keserek öldürdü

Barış Boyun kimdir? Daltonlar çetesi liderinin infaz karnesi epey kabarık

Barış Boyun kimdir? Daltonlar çetesi liderinin infaz karnesi epey kabarık

Fenerbahçe, Mert Hakan Yandaş ile yeni anlaşma sağladı

Fenerbahçe, Mert Hakan Yandaş ile yeni anlaşma sağladı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title