Haberler

Mahir Ünal'ın istifa etmesine AK Partili isimler art arda tepki gösterdi: Farklı fikirlere tahammül edebilmeliydik

Politika Haberleri

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal cumhuriyetle ilgili tepki çeken sözlerinin ardından dün istifa etti. Ünal'ın görevinden ayrılışına AK Parti MKYK üyesi ve eski Milletvekili Şamil Tayyar, "Bazen sinir uçlarımıza dokunsa da farklı fikirlere tahammül edebilmeliydik" diyerek tepki gösterdi. AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner de, "Siyaset katilmiş" ifadeleri ile tepkisini ortaya koydu.

"Cumhuriyet; bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi hasılı bütün düşünme setlerimizi yok etmiştir" sözleriyle tepkileri üzerine çeken Mahir Ünal, AK Parti grup başkanvekilliği görevinden dün akşam istifa etti. Ünal'ın istifasına AK Parti içerisinden tepkiler geldi.

Ünal'ın istifasına ilk tepki gösteren, AK Parti MKYK Üyesi ve eski Milletvekili Şamil Tayyar oldu. Tayyar sosyal medya platformu Twitter'dan yaptığı paylaşımında, "Tartışmalı konuşmanın içeriğine dair farklı düşünsem de ayrılışı böyle olmamalıydı. Bazen sinir uçlarımıza dokunsa da farklı fikirlere tahammül edebilmeliydik. Demokrasi, tahammül rejimidir zaten. Velhasıl, Mahir Ünal'ın ayrılışına üzüldüm" dedi.

Mahir Ünal'ın görevinden ayrılışına parti içerisinden tepki geldi

Ünal'ın istifasına bir tepki de eski AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner'den geldi. Ünal açıklamasında, "Siyaset katilmiş. Bir kez daha anladım" ifadelerini kullandı.

Mahir Ünal'ın görevinden ayrılışına AK Parti MKYK üyesinden tepki: Ayrılışına üzüldüm

Öte yandan Ünal istifasını sosyal medyadan duyurdu. Yaptığı açıklamada istifasını, "Bugün (dün) itibarıyla grup başkanvekilliği görevimden affımı talep ettim. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a bugüne kadar şahsıma duyduğu güven ve verdiği sorumluluklar için müteşekkirim. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım" ifadelerini kullandı.

Mahir Ünal'ın görevinden ayrılışına parti içerisinden tepki geldi

Ünal'ın talebinin kabul edilmesinin ardından AK Parti Grup Başkanvekilliği'ne Özlem Zengin görevlendirildi. Zengin ilk açıklamasında, "Uzun yıllardır partimizde birlikte görev yaptığımız 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanımız Kahramanmaraş Milletvekilimiz Mahir Ünal'a hizmetleri, emekleri için teşekkür ediyorum. AK Parti Grubumuzda hep birlikte Milletimize hizmet yolunda çalışmaya devam edeceğiz" açıklamalarında bulundu.

Mahir Ünal'ın görevinden ayrılışına parti içerisinden tepki geldi

Kaynak: Haberler.com / Politika

Şamil Tayyar Mahir Ünal AK Parti Politika Güncel Haberler

title