Haberler

Keçiören Kent Konseyi Kadın Meclisi başkanını seçti

Güncelleme:

Keçiören Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi 2. Olağan Seçimli Kongresi, ilçedeki Necip Fazıl Kısakürek Sahnesi'nde Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un katılımıyla gerçekleştirildi.

Keçiören Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi 2. Olağan Seçimli Kongresi, ilçedeki Necip Fazıl Kısakürek Sahnesi'nde Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un katılımıyla gerçekleştirildi.

Kongrede katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada kadınlara yönelik birçok hizmeti hayata geçirdiklerini belirten Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, "Başkanlık, vekillik, temsilcilik geçici eserler ve hizmetler kalıcı. Şehrin her tarafına ulaşmak lazım. Kılcal damarlarına ulaşmak lazım. Hani Hz. Ömer (RA) diyor ya, 'Ola ki Fırat-Nil kenarında bir kurt koyunu yerse sorumlusu Hz. Ömer'dir.' Yani burada hepimize düşen mesuliyetler ve sorumluluklar var. Kentimizi nasıl iyi hale getirebilir, nasıl daha yaşanabilir hale getiririz diye sorumluluklarımız var. İhtiyaçlar, talepler nedir diye bunları tespit etmektir görevimiz. Bizler de hanımlarımıza, çocuklarımıza, gençlerimize daha nasıl hizmet edebilir, onlara nasıl ulaşabilirizin gayreti içindeyiz. Kişiler ve görevler gelip geçici ama şehrimize yapacağımız eserler kalıcıdır" dedi.

Kent Konseyi'nin şehri ortak akılla yönetmede önemli bir görevi olduğunu hatırlatan Altınok, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kent Konseyi'nin anlamı şehrin, kentin ortak yönetimidir. İstişare etmek ayette de vardır. Ortak akılla çarşı, pazar, sokak geziyor ve varsa Keçiören'imiz yoksa Keçiören'imiz diyoruz. 'Bir elin nesi var iki elin sesi var' diyoruz. Ne demiş Hacı Bektaşi Veli, 'Bir olalım iri olalım diri olalım gelin canlar bir olalım.' 'Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır' diyor sevgili Peygamber Efendimiz (sav). Birlik ve beraberlik içinde samimi ve hasbi şekilde çalışmamız lazım. El ele, gönül gönüle, yürek yüreğe vermemiz, Keçiören'imizi daha yaşanabilir bir kent haline getirmeniz lazım. Mahallemizde, kentimizde bir dert var mı bakmamız, o derdin ortağı olmak için çalışmamız lazım. On bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayı geldi. Bu anlamda varsa fakirimiz, yoksulumuz, ihtiyaç sahibimiz bunları bilmemiz gerekiyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek oluyoruz. İlçe teşkilatımız ve muhtarlarımız da bu konuda destek oluyorlar. Kent Konseyimizin de anlamı bu olmalı. 51 mahallede teşkilatlanmak lazım. Mahalle sorumlularımızı seçmek lazım. Herkes bulunduğu muhite hakim olmalı, sorunlarını sıkıntılarını bilmeli. Bir milyona yakın nüfusumuz var ve 2 milyon göz var. Her gözün gördüğü farklı. O nedenle buradaki herkes gözümüz, kulağımız, elimiz ve yüreğimiz olmalı. Kent Konseyi böyle bir hizmettir. En güzel hizmet nefer olarak yapılan hizmettir. En büyük makam mevki nefer olmaktır."

Kongrede başkanlığa ikinci kez Emine Erciyas seçilirken, 56 kişiden oluşan yürütme kurulu üyeleri de belirlendi. Başkan Altınok, Kadın Meclisi Başkanını ve üyelerini tebrik ederek, onlarla istişare içinde yeni projelere imza atacaklarını dile getirdi. Kongrede müzik dinletisi de gerçekleştirildi. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Turgut Altınok Kent Konseyi Hisarcık Keçiören Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Bakmadan Geçme

Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 22 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 22 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
Manken Tuğba Özay'dan milli yas kararına tepki: Ateşleri bol olsun

Manken Tuğba Özay'dan milli yas kararına tepki: Ateşleri bol olsun

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title