Haberi Paylaş

İYİ Partili Aytun Çıray'dan çok konuşulacak Saraçhane çıkışı: Kılıçdaroğlu'nun olmaması lehimize oldu

Politika Haberleri

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, katıldığı bir canlı yayında İBB Başkanı İmamoğlu'na verilen hapis cezasının ardından Saraçhane'de düzenlenen buluşma ve Akşener'nin Ankara'dan yola çıkarak bu programa katılması hakkında konuştu. Akşener'in hızlı aksiyon almasının partisinin oylarını artırdığını dile getiren Çıray, "Kılıçdaroğlu'nun Saraçhane'de olmaması bizim lehimize oldu. Ama lehimize olsun diye yapmadık" dedi.

Yüksek Seçim Kurulu üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraçhane'ye davet ettiği vatandaşlarla bir program gerçekleştirmişti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara'dan yola çıkarak Saraçhane'deki buluşmada İmamoğlu'nun yanında olmuştu. İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, tv100'de Yüzler Kulübü'nde İmamoğlu'nun hapis cezası alması ve sonraki gelişmeler üzerine açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti'den çok konuşulacak Saraçhane çıkışı: Kılıçdaroğlu'nun olmaması lehimize oldu

AKŞENER, İMAMOĞLU'NUN ADAYLIĞINI DESTEKLİYOR MU?

Akşener'in İmamoğlu'nu cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda desteklendiği konusundaki yorumlara yanıt veren Aytun Çıray, "Yorum serbest, haber hürdür. Bu tür yorumlar olabilir. Ama böyle bir durum yok. Bunu konuşacak bir zamanda yok. Tarihi kırılma anları insanları etkiler. Sayın Erdoğan'ın okuduğu bir şiir nedeniyle mahkûm olduğunda önünün açılıp başbakan olması… Ama şu var bizim Türk milletimiz mağdurun yanındadır. Bunu cumhurbaşkanlığından bağımsız söylüyorum. Bugün devleti yönetenlere karşı halkın desteğinin Sayın İmamoğlu'nun yanında olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti'den çok konuşulacak Saraçhane çıkışı: Kılıçdaroğlu'nun olmaması lehimize oldu

"KILIÇDAROĞLU'NUN OLMAMASI OYLARIMIZI ARTIRDI"

Meral Akşener'in İmamoğlu konusunda hızlı aksiyon almasının oylarını artırdığını söyleyen Çıray, "Ben şu anda yüzde 20'yi rahatlıkla geçtiğimiz kanaatindeyim. Akşener'in İmamoğlu konusunda hızlı aksiyon alması oylarımızı çok artırdı. Bunu yapmak için yapılmadı ama milletin gözü önündeki hadise, bir dal uzatıyorsanız hemen bir karşılığı oluyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun Saraçhane'de olmaması bizim lehimize oldu. Ama lehimize olsun diye yapmadık. Bunu kim planlayabilir?" dedi.

Haberler.com / Emre İliksiz - Politika

Meral Akşener Aytun Çıray İYİ Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (8)

Hsn:

ben iyi partiye oy vermeyenlerin aaa akşener hemen oraya gitti hadi oy verelim diyeceklerini sanmıyorum

Cevap Yaz01Yayından Kaldır
seyfullah aydın:

MİLLET İTTİFAKINA SADECE MEVCUT HÜKÜMETİN ÜLKEYİ YÖNETEMEMESİ VE İSTİKRARSIZ EKONOMİ POLİTİKALARI SEBEBİYLE OY VERECEĞİM GELEN YENİ YÖNETİMDE AYNISINI YAPARSA KARŞILIĞINI ALIR

Cevap Yaz355Yayından Kaldır
Ayaz Karahanlı:

en güvenmedigim parti akp dir digerlerinede güvenmiyorum ama en azindan bu parti gitmeli ülkeyi maffettiler

Cevap Yaz3610Yayından Kaldır
Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title