Haberler

İYİ Parti'deki depremin perde arkası! Akşener, "ikinci adam" olarak anılan Koray Aydın'ın 2 fotoğrafından rahatsız olmuş

Güncelleme:

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün partisinin A takımında önemli değişiklikler yaptı. Daha önce Teşkilat Başkanlığı görevini yürüten Koray Aydın, Siyasi İşler Başkanlığı'na alındı. Teşkilat Başkanlığı ise doğrudan Akşener'e bağlandı. Akşener'in yaptığı bu revizyonun nedeni merak konusu olurken, İYİ Parti liderinin ikinci adam olarak anılan Aydın'ın son zamanlarda genel başkan havasında servis edilen iki fotoğrafı nedeniyle böyle bir değişikliğe gittiği belirtildi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Başkanlık Divanı'nda kapsamlı bir değişikliğe giderek yapılanmayı yeniden oluşturdu. Daha önce Teşkilat Başkanlığı görevini yürüten Koray Aydın, Siyasi İşler Başkanlığı'na alındı. Teşkilat Başkanlığı ise doğrudan Genel Başkan Meral Akşener'e bağlandı.

Partide "ikinci adam" diye nitelendirilen Koray Aydın'ın teşkilatların başından alınması siyaset kulislerini hareketlendirdi. Gazeteci İsmail Saymaz, Akşener'in yaptığı değişikliğin altında yatan nedenleri yazdı.

"İKİNCİ ADAM" OLARAK KABUL GÖRMÜŞTÜ

Kulislerde Siyasi İşler Başkanlığı'na kaydırılan Koray Aydın'ın teşkilat başkanlığından alınmasının partiyi merkez sağa konumlandırma hamlesi diye yorumlandığını ifade eden Saymaz, "2017'de İYİ Parti kurulurken, Akşener'in genel başkanlığı, Aydın'ın da 'İkinci Adam' statüsü ittifakla kabul gördü. Ancak Aydın'ın örgütü elinde tutması muhaliflerini rahatsız etti" diye yazdı.

"EŞBAŞKANLIK OLUŞTURUYORDU"

Akşener'i 19 Mart'ta Afyon ve Uşak'ta gerçekleştirilen teşkilat toplantılarında yansıyan iki fotoğrafın rahatsız ettiğini ifade eden Saymaz, bir İYİ Partili üst düzey yöneticinin görüşlerini şöyle aktardı: "MHP'de bile bu görüntü yoktu' diyor. Aydın'ın uzun süredir yardımcıları aracılığıyla kendisine bağlı yapılar inşa ettiğini ileri sürüyor. 'Eşbaşkanlık havası oluşturuyordu. Kendisi teşvik etmemekle birlikte 'Hayır' demiyordu. Şimdi Akşener, 'Parti benim' dedi' diye konuşuyor."

İYİ Parti'deki depremin perde arkası! Akşener, 'ikinci adam' olarak anılan Koray Aydın'ın 2 fotoğrafından rahatsız olmuş

Böylece Koray Aydın'ın kürsüde konuşurken, Afyon ve Uşak il başkanları yanında ellerini önden bağlamış halde ayakta durmasının ve aynı görüntünün Balıkesir'de de yaşanmasının Akşener'i rahatsız ettiği öne sürülüyor.

İYİ Parti'deki depremin perde arkası! Akşener, 'ikinci adam' olarak anılan Koray Aydın'ın 2 fotoğrafından rahatsız olmuş

İŞTE YENİ BAŞKANLIK DİVANI

Öte yandan İYİ Parti'de Siyaset Akademisi Başkanlığı'nın da Genel Başkanlık bünyesinde yeniden yapılandırılacağı öğrenildi. Yeni Başkanlık Divanı şu isimlerden oluştu:

 • Siyasi İşler Başkanı-Koray Aydın
 • Genel Sekreter-Uğur Poyraz
 • Mali İşler Başkanı-Ümit Dikbayır
 • Kurumsal İlişkiler Başkanı-Cihan Paçacı
 • Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı-Bahadır Erdem
 • Seçim İşleri Başkanı- Şenol Sunat
 • Uluslararası Politikalar Başkanı- Ahmet Kâmil Erozan
 • Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanı-Rıdvan Uz
 • Ortadoğu Politikaları Başkanı-Salim Ensarioğlu
 • Yerel Yönetimler Başkanı-Metin Ergun
 • Ekonomi Politikaları Başkanı-Bilge Yılmaz
 • Kalkınma Politikaları Başkanı-Ümit Özlale
 • Milli Güvenlik Politikaları Başkanı-Mehmet Tolga Akalın
 • Eğitim Politikaları Başkanı-Sevinç Atabay
 • Toplumsal Politikalar Başkanı-Ayfer Yılmaz
 • Kadın Politikaları Başkanı-Ünzile Yüksek
 • STK İlişkileri Başkanı -Burak Akburak
Gözde Nur Bayar
Haberler.com - Politika

Meral Akşener Koray Aydın İYİ Parti Haberler

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Bakmadan Geçme

Rüyada yurt dışına çıkmak, yurt dışına gideceğini görmek ne anlama gelir? Rüyada yurt dışına tatile gitmek, taşınmak anlamı GASTRONOMİ BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll ÖSYM ve YÖK ATLAS ile Gastronomi bölümü taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları… Allan Saint-Maximin KOC03 uçak takip! (CANLI) Allan Saint-Maximin saat kaçta İstanbul'da olacak? Bu akşam kimin maçı var? Bugün TV'de kimin maçı var, ne maçı? 16 Temmuz bugünkü günün maçları Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Şehitkamil, Nizip 16-17 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! VETERİNERLİK BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll Veterinerlik taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları! 16-17 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? Diyarbakırlı Ramazan Hoca olayı nedir? Ramazan Hoca'nın katili kaç yıl ceza aldı? Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın katili kim, ne kadar ceza aldı? Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın katili kim çıktı? Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Seyhan, Yüreğir, Çukurova 16-17 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Selçuklu, Karatay, Meram 16-17 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Gaziemir 16-17 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Gemlik, Nilüfer, Osmangazi 16-17 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kepez, Muratpaşa, Alanya 16-17 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Esenyurt, Küçükçekmece, Pendik 16-17 Temmuz 2024 İstanbul su kesintisi listesi!
Diyarbakırlı Ramazan hoca cinayeti davasında karar: Ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı

Diyarbakırlı Ramazan hoca cinayeti davasında karar: Ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı

500

Yorumlar (17)

Sanane Adımdan :

başa gelmeden böyleyse başa gelseler buyuk problem

61
44
yanıtYanıtla
Bilir Kişi:

meral teyzecim, şu her ay 3-4 defa görüştüğün amerikan büyükelçiliğinden de şahısları alsaydın ya kadroya. git gel git gel uğraşmazsın be meral teyze...

35
20
yanıtYanıtla
zırzop:

Ya bırakın meral ablanın peşini koray la ali ağır bi parti kursun yola devam meralle olacak iş degil onun fatihi (imamoğlu) belli hala peşine gidiyorsunuz

28
13
yanıtYanıtla
Kubilay Çınar:

koray ve ağrıailioğlu yuvaya dönsün mhp kapıları açık .

yanıt5
yanıt4
Hamit Gündoğdu:

Ne gereği vardı böyle bir kadro değişikliğine seçmene izzah edilmeli. Gerçi yönetimde olan tek irade istediğine gel, sıraya gir ve bekle, şimdi bu koltuğa seni oturttum diyebiliyor. Ama kimsede tık yok. Bence bu durum biraz taklit olmuş gibi.

20
12
yanıtYanıtla
Sinan Mantar:

Bu muhalefet şaşıfelek çıkmazı gibi... Ben ak partiliyim önceden sonuna kadar AKP ye oy veririm diyordum. Şimdi de Tayyip den başka kim varki diyorum al birini vur ötekine.. Kimse çok bilmişlik yapmasın bu iktidarı ayakta tutan yine muhalefetin iş bilmezliği

20
9
yanıtYanıtla
Sarpdeniz:

Çok bilmişlik yapan kim acaba ... bi aynaya bak bence

yanıt0
yanıt2
Mavi Mavi:

Meral de başladı kemal gibi; partisinin içindeki kendine rakip olabileceklerin yolunu kapatmaya!

18
9
yanıtYanıtla
Hamit Gündoğdu:

Ben oyumu iyi partiye vermeyi düşünüyorum ve kimsenin Karakaşina ve gözünede hayran da değilim. Ancak partide iyi işler yapacağına inandığım kişilerin de tek irade kurbanı olmasında hep tavır koymuş birisiyim. Ayrıca kimsede babamın oğlu değil.

15
10
yanıtYanıtla
Okan Kocabas:

Türkiyede ki siyasilerin hepsi aynı tek adam ben olayım diğerleri benim emrimde olsunlar.

20
3
yanıtYanıtla
Tüm 17 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title