Haberi Paylaş

Emniyet Teşkilatı ve Jandarma'dan CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

Politika Haberleri

CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Türkiye'de okul önlerinde uyuşturucu tehlikesine değinen bir video paylaştı. Videodaki açıklamalarında Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Soylu'yu uyuşturucu ticaretine göz yummakla suçladı. Bu sözler sonrası Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı, Kılıçdaroğlu için suç duyurusunda bulundu. Bakan Soylu ise Kılıçdaroğlu'nun iftira attığını söyleyerek, "Yakanı bırakmayacağız! Yalanlarını yanına bırakmayacağız!" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Yoksulluk Dayanışma Ofisi sorumlusu Hacer Foggo'yla birlikte kamera karşısına geçerek Türkiye'de uyuşturucu tehlikesiyle ilgili sosyal medya hesabından bir video paylaştı.

Paylaşımına yazdığı notta Kılıçdaroğlu, "Türkiye'de bir metamfetamin salgını var. Sarayın düzeni bu salgını besliyor. Bakmayın 'okul önünde uyuşturucu satanın bacaklarını kırarız' palavrasına. Bugün size Sarayın kara para ile bu zehiri nasıl sokaklarımıza davet ettiğini anlatacağım. Kirli paranın sonucudur bu" ifadelerine yer verdi.

Öte yandan videoda yaptığı açıklamalarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya ilişkin de suçlamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, "Gelelim okul önünde yakaladığınız uyuşturucu satıcısının bacağını kırın diyen nam-ı diyar Fotoroman Süleyman'a. O da fotoromancı ya, Saray da çok iyi biliyor ki bu uyuşturucuları kendileri davet ettiler bu ülkeye, 'paralarınızı getirin, her şeye göz yumacağız' dediler ve göz yumdular. Bunlar, onunla bununla poz veren, gençlerin diliyle söyleyeyim, 'Breaking Bad Süleyman' ülkenin çocuklarının zehirlenmesine göz yummuştur, yazıklar olsun onlara. Belediye başkanlarımızla da konuştuk. Sokaklarda çocuklarımız için mücadele vereceğiz. Çetelere, rezil adamlara ne ülkemizi ne sokaklarımızı asla teslim etmeyeceğiz" dedi.

Emniyet Teşkilatı, Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

Emniyet Teşkilatı'nı uyuşturucu ticaretine göz yummakla suçlayan Kılıçdaroğlu hakkında, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden (EGM) bir açıklama geldi. EGM'den yapılan paylaşımda, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 177 yıllık Emniyet Teşkilatımızı 'Cari açığı kapatmak için uyuşturucu ticareti yapmak'la suçlamaktadır. Bu iftira sahibi hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz." ifadelerine yer verildi.

Emniyet Teşkilatı, Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

Jandarma Genel Komutanlığı'nın açıklamasında ise "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 183 yıllık Jandarma Teşkilatımızı "Cari açığı kapatmak için uyuşturucu ticareti yapmak"la suçlamaktadır. Bu iftira sahibi hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz." denildi.

Emniyet Teşkilatı, Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

Kılıçdaroğlu'nun suçlamaları sonra gece saatlerinde Bakan Soylu da bir videolu paylaşım yaptı. Soylu, paylaşımına düştüğü notta, "Kılıçdaroğlu'nun Amerika'da hamburgercide aldığı siparişler yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Yakanı bırakmayacağız! Yalanlarını yanına bırakmayacağız! İftiralarını yanına bırakmayacağız!" dedi.

Videodaki açıklamalarında Bakan Soylu, "Kılıçdaroğlu'nun ABD'de hamburgercide aldığı siparişler yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Aslı Baykal'ın istifasını hazmedemediği açık. Eşkıya takımının Yalova mahkemesi baskınının, ortaya dökülen MLKP, PKK, FETÖ ve DHKP-C ittifakının kayıp 8 saatini, belediyelerinin yolsuzluklarını örtmek için Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin polisine, jandarmasına, askerine 'uyuşturucu parasıyla cari açığı kapatıyorlar' iftirasını atması elbette ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir vatandaşına yakışmıyor. Bırakın genel başkan olmasını. Hakkında suç duyurusunda bulunuyor ve tazminat davası açıyoruz. Hem şahsımız hem de kurumlarımız olarak. Bu yıllardır uluslararası istihbarat örgütlerinin hemen hemen her dönem attığı iftiraları tekrardan Türkiye'ye atarak gündemi değiştireceğini sanıyor ama yakanı bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.

Emniyet Teşkilatı ve Jandarma'dan CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

Haberler.com / Emre İliksiz - Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (26)

Demir Acer :

ben parti tutmam fakat bu adamin iddalari yenili yuturlur yani yok aksini ispat edin ve siz hakli cikin

Cevap Yaz636Yayından Kaldır
Onur Yener:

Akıl sağlığı önemli, Kılıçdaroğluna acil şifalar diliyorum.

Cevap Yaz1441Yayından Kaldır
Mustafa Bozkurt:

CHP lideri bu konuda mutlaka belge paylaş malıdır. Bu basit bir iddia değildir...

Cevap Yaz338Yayından Kaldır
Tüm 26 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title