Haberler

DEM Partililerin taziye evindeki provokasyonu ellerinde patladı: Defolun gidin buradan

Güncelleme:

Mardin'in Mazıdağ ilçesinde 20 Haziran gecesi çıkan anız yangınında vefat edenler için taziye programı düzenlendi. Mardin Valisi Tuncay Akkoyun ile AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç'ın da katıldığı taziyeye DEM Parti provokasyonu damga vurdu. DEM Parti Mardin Milletvekili Saliha Aydeniz'in yangına ilişkin provokasyonunu ise mahalle sakinleri bozdu. DEM'li vekile "Defolun gidin buradan!" diyerek tepki gösteren mahalleli, Vali Akkoyun'dan da özür dileyerek, "Bunlar bizden değil." dedi.

Diyarbakır'ın Çınar ilçesi ile Mardin'in Mazıdağ ilçesini etkileyen ve 15 kişinin hayatını kaybettiği anız yangınıyla ilgili taziye programı düzenlendi. Mardin'de yangınla ilgili provokasyon yapmaya çalışan DEM Parti milletvekilinin oyununu ise köylüler bozdu.

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday ve beraberindekiler, Mazıdağı ilçesine bağlı Yücebağ Mahallesi'nde yangından dolayı vefat eden vatandaşların ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

DEM Partililerin taziye evindeki provokasyonu ellerinde patladı: Defolun gidin buradan

DEM'Lİ VEKİLİN OYUNUNU MAHALLELİ BOZDU

Yangının olduğu ilk dakikadan itibaren Mazıdağı ilçesinde bulunan, vefat edenlerin cenaze töreni ve taziyelerine katılan Vali Akkoyun'a vatandaşların gösterdiği ilgiyi DEM'li vekiller hazmedemedi. Vali Akkoyun, Yücebağ Mahallesi'nde vatandaşların taziyesine katılarak acılarına ortak olduğu sırada DEM Parti Mardin Milletvekili Saliha Aydeniz yangınla ilgili provokasyon yapmak istedi. Vali Akkoyun ve AK Parti Milletvekili Kılıç'ın sağduyulu davranmasıyla DEM Partililerin provokasyonu boşa çıkarken, Yücebağ Mahallesi sakinleri ve taziye sahipleri Vali Akkoyun'a sahip çıkarak provokasyona izin vermedi. Yücebağ Mahallesi'ndeki vatandaşlar Vali'den özür dileyerek, "Bunlar bizden değil." dedi.

"DEFOLUN GİDİN BURADAN"

DEM Parti milletvekiline bağıran köylüler, "Burası taziye evi buranın huzurunu bozmaya hakkınız yok. Defolun gidin buradan" diyerek DEM Partililere tepki gösterdi. Vali Akkoyun'un yanına gelen köylüler ve taziye sahipleri, Vali ve AK Parti Milletvekilinden özür dileyerek, "Bunlar bizim köyden değil, sadece provokasyon için buradalar. Bunları tanımıyoruz. Lütfen kusurumuza bakmayın. Bunlar bizim de huzurumuzu bozuyorlar." dediler.

DEM Partililerin taziye evindeki provokasyonu ellerinde patladı: Defolun gidin buradan

DİYARBAKIR VE MARDİN'DEKİ ANIZ YANGINLARI

Diyarbakır'ın Çınar ilçesindeki Köksalan Mahallesi'nde 20 Haziran saat 22.15'te anız ile örtü yangını olarak başlayan ve rüzgarın şiddetiyle Yazçiçeği, Bağrık ve Ağaçsever mahallelerini etkileyen yangın, Mardin'in Mazıdağı ilçesi Yücebağ, Şenyuva ve Yetkinler mahalleleri istikametine doğru ilerlemiş, ekiplerin ve vatandaşların yoğun çalışması sonucu söndürülmüştü. 15 kişinin hayatını kaybettiği yangından 78 kişi etkilenmişti.

Haberler.com / Fatih Kayalı - Politika

Saliha Aydeniz Tuncay Akkoyun Milletvekili Faruk Kılıç DEM Parti DEM Parti AK Parti Mardin Mardin 3.Sayfa Yerel Politika Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bakmadan Geçme

18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi! 18 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 18 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Bayrampaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bayrampaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Başakşehir hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Başakşehir nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bakırköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bakırköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bahçelievler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bahçelievler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bağcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bağcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Avcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Avcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Arnavutköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Arnavutköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

500

Yorumlar (27)

Genco:

Türk - Kürt kardeştir ve bu kardeşliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.!

567
40
yanıtYanıtla
Mutlu Sutcu:

Türk Kürt kardeş olması için hdp nin eteklerine sığınmayıp cemil bayık tan icazet almadığınız zaman o kardeşlik olur. Ezilmiş halk nidaları bize kürtleri kardeş yapmaz. İki dakika delikanlı olun dağdan bayırdan inince biz yanlış yaptık dediğiniz zaman biz hata yaptık ülkemize ateş ettiğimiz için özür dileriz affedin dediğiniz zaman bu kardeşlik olur.

yanıt170
yanıt100
Mutlu Sutcu:

Hepiniz aynısınız bugün defolsalar yarın sandıkta konvoyda kolkolasınız. Doğuda olan bu yangınlara üzülenler, örgüt tarafından batıda yakılan ormanların yanlış olduğunu anlamışlardır inşallah. Batıdaki ormanlar yandığında gülenler doğudaki tarlalar yandığında aynı şekilde gülüyorlar mı acaba.

101
110
yanıtYanıtla
emre aydın:

DEM terörle bağını koparmadığı müddetçe doğuda yok olup gidecektir. Yerine daha ılımlı ülke değerlerine saygılı başka bir parti gelecektir, gidişat onu gösteriyor, değişen hayat şartlarını bunu gerektiriyor, kimse şiddet istemiyor artık. Oyları eriyor farkında değiller, protestolarına bir avuç insan katılıyor sadece. oyun bitti, kürtlerde uyandı.kardeşlik-barış naraları atıp daha düne kadar ''biji portekiz'' diyorlar. Halk devlet düşmanlığı yapmanızı istemiyor, o kadar net.

107
15
yanıtYanıtla
mete alperen:

seni haritaya tersten bakiyorsun galiba ???? butun dogu belediyeleri Ellerinde

yanıt15
yanıt4
ZAZA Burak:

Kürtler uyandi evet doğuda yüzde 80 deme verdi oyunu :)

yanıt16
yanıt25
Bir Dileğim Olsaydı:

Bu yüzden mi her seçim oy oranı artıyor? Bu yüzden mi Türkiye'nin en büyük 3. Partisi durumunda Dem Parti?

yanıt17
yanıt40
Kara Murat:

Dem hala Kürt kökenlilerin %65-70 oranında oyunu alıyorsa diyecek söz kalmıyor.

70
13
yanıtYanıtla
Bir Dileğim Olsaydı:

Valla ben diyarbakırda yaşıyorum ve benim aldığım haberler çok başka. Devlet erkanı istenmediği için korumalar bir köylüyle arbede yaşamış, ve orayı terk etmek zorunda kalmış. Bazen batı medyası çok değişik ve zıt haberler yapıyor.

22
43
yanıtYanıtla
Mister No:

batı medyası derken fransız veya alman mı? ya istanbul, izmir gibi birçok şehirde doğu kökenliler yaşıyor. memleket hepimizin ama acaba bu ayrımı kim yapıyor?

yanıt22
yanıt6
Tüm 27 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title