Haber : Mahmut Ustaosmanoğlu son yolculuğuna uğurlandı! Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı - Haberler

Haberi Paylaş

Mahmut Ustaosmanoğlu son yolculuğuna uğurlandı! Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı

 - Güncelleme:

İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenazesi Fatih Camii'nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Marmaris'teki yangın bölgesinde incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan da cenaze törenine son anda yetişti. Törende konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son dönemlerinde çok çile çekti ve bu çilenin ardından hakka uğurluyoruz, yaş 93... Ama kendisini tanıdık bildik ve bu imanıyla da sevgili habibine komşu olacağına da inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Mahmut Ustaosmanoğlu, dün gece saat 01.00 sularında 93 yaşında yaşamını yitirdi. Ustaosmanoğlu, böbrek rahatsızlığı nedeniyle bir süredir İstanbul'da bir hastanede tedavi görüyordu. Ustaosmanoğlu'nun naaşı, gece hastaneden alınarak Beykoz Yavuz Selim Mahallesi'nde bulunan evine götürüldü. Ustaosmanoğlu'nun vefat haberini alan sevenleri gece saatlerinden itibaren Ustaosmanoğlu'nun evine akın etti.

Ustaosmanoğlu'nun evine çıkan sokaklar araçlarla dolup taştı. Sokaklar araç trafiğine kapatılırken, Ustaosmanoğlu'nun sevenleri sabah saatlerine kadar evin önünde bekledi.

Mahmut Ustaosmanoğlu son yolculuğuna uğurlanıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan da cenaze töreninde

Ustaosmanoğlu, cuma namazına müteakip Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreni nedeniyle cami ve çevresinde güvenlik önlemi alındı.

Mahmut Ustaosmanoğlu son yolculuğuna uğurlandı! Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan'da katıldı

Fatih Camii'ndeki törene Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı. Marmaris'teki yangın bölgesinde incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze törenine son anda yetişti.

Mahmut Ustaosmanoğlu son yolculuğuna uğurlanıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan da cenaze töreninde

Cenaze töreninde bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fatih İmam Hatip'te öğrenciyim. Cuma namazlarında kendisini dinlerdik. Zaman zaman Yavuz Selim Camii'nde sohbetlerinde bulunurduk. Ve son dönemlerinde gerçekten çok çile çekti ve bu çilenin ardından hakka uğurluyoruz. Kendisini tanıdık, bildik ve o imanıyla da sevgili habibine komşu olacağına inanıyoruz. Rabbim cümlemizi sevgili habibiyle komşu kılsın. Bizleri hep birlikte haşr-ü cem eylesin. Tekrar ruhu için El-Fatiha..." ifadelerini kullandı.

Mahmut Ustaosmanoğlu son yolculuğuna uğurlanıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan da cenaze töreninde

Cenaze töreni nedeniyle cami ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındı. Cenaze törenine saatler kala binlerce camiye akın etti. Oluşan yoğunluk drone ile havadan görüntülendi.

Mahmut Ustaosmanoğlu son yolculuğuna uğurlanıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan da cenaze töreninde

Öte yandan Fatih Camii'ne çıkan yolların araç trafiğine kapatıldığı havadan çekilen görüntülerle ortaya çıktı. Vatandaşların avluya ve çevresine sığmayacağı tahmin edilerek çevreye hoparlör sistemleri vinçlerle kuruldu.

Mahmut Ustaosmanoğlu son yolculuğuna uğurlanıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan da cenaze töreninde

İsmailağa Cemaati, cenaze törenine kadınların katılmamasını istediği Twitter paylaşımında, "Mahmut Efendi Hazretlerimizin hanımların cenazelere katılmalarına razı olmadığı kesin olarak bilinen bir husustur. Dolayısıyla hanım kardeşlerimizin, Mahmud Efendi Hazretlerimizin bu hassasiyetini dikkate alıp cenazeye katılmamalarını rica ederiz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenazesinde

Mahmut Ustaosmanoğlu, 1927 yılında Trabzon'un Of ilçesine bağlı Tavşanlı köyünde doğdu. Gençliğinin ilk yıllarında civar köylerdeki hocalardan ders aldı. On altı yaşında icazet aldı.

1951 yılı Ramazan ayında, Sivas ili Divriği ilçesine vaiz olarak atandı. 2010 yılında İstanbul'da düzenlenen "Uluslararası İnsanlığa Hizmet Sempozyumu"ndan sonra kendisine "İslam'a Üstün Hizmet" ödülü verildi.

İlk eşi Zehra Ustaosmanoğlu'ndan Ahmet, Abdullah ve Fatıma isminde üç çocuğu var. İlk eşi Zehra Ustaosmanoğlu'nun ölümünün ardından Müşerref Ustaosmanoğlu ile evlendi.

Mahmut Ustaosmanoğlu Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (17)

Mikail arman:

Pala baba isimli yorumcu, senin mezhebin olmadıği için, Cami'ye küsenlerin takımından olduğun için bilemezsin ! Bilmek istemezsin.

Çınar Saraç:

Sübhanekeyi oku desek okuyamaz adamı hazreti ilan etmişler tanımam etmem bana göre tarikatçı

Mikail arman:

Çınar saraç, isminden yolun ve Îslam Dininden uzak kışkırtıcı bir tip olduğun belli.Buradan hadsizlik ve edepsizlik yapacağına git kendi ilgi alanınla meşgul ol.

Tüm 17 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title