Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kuvay-ı Milliye çıkışına Hamas'tan ilk sözler: Gurur duyduk

Güncelleme:

Hamas, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın grup toplantısında "Milli mücadelede Kuvayi Milliye neyse Hamas da aynen odur" sözleriyle damga vurduğu konuşmasından gurur duyduklarını belirtti. Hamas, "Halkımız, Gazze Şeridi'ndeki insanlarımıza yönelik aldığı tutum ve halkımızın topraklarını özgürleştirme, oraya geri dönüş ve başkenti Kudüs olan bağımsız bir devlet kurma hakkını destekleme konusunda mücadelesinde, cesur bir ses olarak bu açıklamaları ezberleyecektir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip 31 Mart yerel seçimlerinin ardından partisinin TBMM'deki ilk grup toplantısında konuştu. Konuşmasında Gazze'yi kan gölüne çeviren İsrail için sert ifadeler kullanan Erdoğan, "Milli mücadelede Kuvayi Milliye neyse Hamas da aynen odur. Bunu söylemenin bir bedelinin olduğunun da elbette farkındayız. Bütün dünya bilsin, idrak etsin" ifadelerini kullandı. Hamas Hareketi, bu sözlerden gurur duyduklarını belirtti.

HAMAS: HALKIMIZ, CESUR BİR SES OLARAK BU AÇIKLAMALARI EZBERLEYECEK

Hamas'ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cesur açıklamaları ve onurlu duruşları, kardeş Türk halkının tarihi ve özgün konumunu somutlaştırmaktadır. Halkımız, Gazze Şeridi'ndeki insanlarımıza yönelik aldığı tutum ve halkımızın topraklarını özgürleştirme, oraya geri dönüş ve başkenti Kudüs olan bağımsız bir devlet kurma hakkını destekleme konusunda mücadelesinde, cesur bir ses olarak bu açıklamaları ezberleyecektir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'In Kuvay-ı Milliye çıkışına Hamas'tan yanıt: Gurur duyduk

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN KONUŞMASI

Erdoğan'ın grup toplantısına damga vuran Gazze konuşması şöyle: "Terör devleti İsrail 7 Ekim'den bu yana hem Gazze'de hem Batı Şeria'da insanlık dışı bir soykırım yapıyor. Büyük bir pervasızlık içinde insanlık tarihine utançla yazılmış bir katliam yürütüyor. Seçim sürecinde de seçim sonrasında da şahsıma ve partimize yönelik izansız ithamlarda bulunuldu. Bu alçak ithamlar bize karşı kullanıldı. Birileri yalan olduğunu bal gibi bildiği iddialar üzerinden bizi, partimizi ve Türkiye Cumhuriyetini töhmet altında bıraktı.

"BİZİM HAYATIMIZ FİLİSTİN'LE ANLAM BULMUŞTUR"

Hiç kimse ne şahsımı ne partimi Filistin meselesinde sorgulayacak kapasitede değildir. Bizim hayatımız Filistin'le anlam bulmuştur. Filistin'i kutlu emanet gibi daima yüreğimizde taşıdık. Bu hareket ve bu parti Filistin davası sorgusuz, sualsiz sahiplenmiştir. Bu uğurlar üzerine çok büyük bedeller de ödedik. Filistin davasını misafiri hafta sonu misafirimiz olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'In Kuvay-ı Milliye çıkışına Hamas'tan yanıt: Gurur duyduk

"DAVOS'TA KATİLLERİN YÜZÜNE 'ONE MİNUTE' DEDİK"

Biz bundan 15 yıl önce hiçimse cesaret edemezken, şu anda sözde partileri olanlar da dahil. DAVOS'ta katillerin yüzüne "One minute" dedik. Dünyada kimse konuşamazken biz çıktık "Hamas bir terör örgütü değil, bir direniş grubudur" dedik. BM Kürsüsünden İsrail'in Filistin'in topraklarını nasıl adım adım işgal ettiğini ortaya koyduk.

"KUVAY-I MİLLİYE NE İSE HAMAS DA ODUR"

Burada çok açık ve net söylüyorum. Milli Mücadele sırasında Kuvay-ı Milliye ne ise Hamas da odur. Bunu söylemenin bir bedelinin olduğunun da elbette farkındayız. Bütün dünya bilsin, idrak etsin. Tek başıma kalsam dahi Allah ömür verdiği sürece mazlum Filistin halkının sesi olmaya devam edeceğiz. 14 bin çocuk öldürüldü. Hitler'i çoktan geçtiler. 14 bin masum çocuğun ölümünü görmeyip 'Hamas terör örgütüdür' diyerek İsrail'in gözüne girmeye çalışanlara inat biz Filistin'in bağımsızlığını savunacağız."

Kaynak: Haberler.com / Politika

Filistin Sözler Kudüs Gazze Hamas Politika Dünya Haberler

Çorum'da 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Çorum'da 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Çok sayıda kente ceviz büyüklüğünde dolu yağdı! Camlar kırıldı, vatandaşlar ne yapacağını şaşırdı

Çok sayıda kente ceviz büyüklüğünde dolu yağdı! Camlar kırıldı, vatandaşlar ne yapacağını şaşırdı

Hazine Bakanı Şimşek: Biz asla sıcak paraya güvenmeyiz

Hazine Bakanı Şimşek: Biz asla sıcak paraya güvenmeyiz

Bakmadan Geçme

24 Mayıs Cuma yarın okullar tatil mi, okul yok mu? İstanbul, İzmir, Ankara okullar tatil mi? 24 Mayıs Cuma Hutbesi yayınlandı! 24 Mayıs Cuma Hutbesi tam metni! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! Survivor kim kazandı? 23 Mayıs Perşembe Mavi Takım mı kazandı, Kırmızı Takım mı kazandı? Survivor dokunulmazlık oyununu kim kazandı 23 Mayıs Perşembe 2024? #128250 Çorum'da deprem mi oldu? SON DAKİKA! Çorum'da deprem şiddeti kaç, merkez üssü neresi? ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 23-24 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! Hudutsuz Sevda 34. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 23 Mayıs Hudutsuz Sevda yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? İnci Taneleri 24. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 23 Mayıs İnci Taneleri yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 23-24 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? Sözleşmeli öğretmenlik başvuru nasıl olur? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 23-24 Mayıs 2024 Ankara su kesintisi listesi! Eyvah Eyvah 2 konusu nedir? Eyvah Eyvah 2 oyuncuları ve Eyvah Eyvah 2 özeti! Eyvah Eyvah 2 nerede çekildi, konusu ne, oyuncuları kimlerdir? Eyvah Eyvah 2 hangi il ve ilçede çekildi? Ali Koç'un yönetim kurulu listesi belli oldu! Yönetimde Acun Ilıcalı var mı?
Sınırda makam aracıyla insan kaçakçılığı! Tuğgeneral emekliliğe sevk edildi

Sınırda makam aracıyla insan kaçakçılığı! Tuğgeneral emekliliğe sevk edildi

500

Yorumlar (93)

Bitlisli:

Hamas bir terör örgütüdür! Festivalde eğlenen sivillere saldıran bir örgüt. İsrail devletinden daha az masum değiller. Ve Hamas asla Filistin’i temsil etmiyor.

2209
2493
yanıtYanıtla
Ömer:

Söylem eylemle uyuşmuyor. Hamasla Kuvayi Milliye, İsraille al ver gülüm.

yanıt197
yanıt211
haksız mıyım:

hamasa terörist diyenler, kendi ülkelerinde kırk yıldır terör üretenlerle işbirliği yapıyor. bundan büyük ahlaksızlık, riyakarlık olabilir mi?

yanıt319
yanıt125
dikduran adam:

demek sizi festivalde yakaladı hamas

yanıt156
yanıt80
Revolver:

Kuva-i milliye yurt dışı bir ülke tarafından kurulmadı. Yurtdışında eylem yapmadı, barış ortamında bir partiyi basıp sivilleri öldürmedi, en büyük başarısı masum öldürmek olan, yaptığı her eylem israilin işine yarıyan bir terör örgütü ile kıyaslanmak bile tarihimize hakarettir

2112
330
yanıtYanıtla
süleyman koç:

iyide kardeşim a damlar yut dışı değil kendi top rak larında,, ve barış ortamı değil ateşkes orta mıydı.. ve düşün ben seni evini zorla ele ge çirmişim ve orda seni,n gözü ne soka soka eyleniyorum.. adamlar öldürmedi esir aldı..esirlerde ayrılırken davranışlarından şikayet etmediler hiç... evet ama sana katılıy orum akılsızca bir har ekattı, israile koz verdiler

yanıt116
yanıt64
Arman Usa:

Suleyman koç, bilmeden yorum yazıyorsun, bende bu konuda yukarıdaki yoruma benzer bir yorum yazdim Hamasi ISRAIL filistinlileri kendi icinde bilmek icin kurdu! bir avuç yurtseverin kurduğu bir sivil savunma degil

yanıt47
yanıt56
Revolver:

Bir olayın failini arıyorsan kimin işine yaradığına bak. Sevdiğim bir sözdür

yanıt38
yanıt28
adem erduran:

ismini bakılırsa sen de ülkemizdeki biz gibi görünen yahudimisin nesin? Kuvayi (yada Kuva-i Milliye) (bakış açına bağlı) milliyenin anlamını, nasıl faaliyetlerde bulunduğunu bu isimli birisinin bize öğretmeye kalkışması işgalci, toprak hırsızı, terörist israil liden başkası değildir

yanıt5
yanıt10
sinan ay:

Kardeş Hamas yurt dışında mı kuruldu Hamas kendi toprağında yani Filistinde kuruldu Kendi toprağında mücadele veriyor İsrail 1948 den beri sürekli filistin toprağını işgal ediyor Filistinlileri şehit ediyor mallarını gasp ediyor yani 76 yıldır

yanıt1
yanıt4
Tüm 93 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title