Haberler

Davutoğlu'na yanıt veren Bahçeli'den çok konuşulacak çıkış: Bana başbakanlık teklif edildi

Güncelleme:

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'nun "Sizin peşinde koştuğunuz başbakanlık makamını terk ettik" sözlerine cevap veren Bahçeli, "7 Haziran 2015'te seçimlerden sonra Başbakanlık makamı bize doğrudan teklif edildi ancak ben siyasi bölücülerin desteği ve Türkiye'nin aleyhine olan bir iktidar yapısını elimin tersiyle itmeyi vatan, millet ve şeref görevi saydım. Aynı durum bugün olsa yine benzer duruşu gösteririm" dedi.

Partisinin haftalık grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun kendisi hakkındaki "Sizin peşinde koştuğunuz başbakanlık makamını terk ettik" sözlerine cevap verdi.

DAVUTOĞLU'NA AĞIR SÖZLER: TEMİZLENMEK İÇİN EPEY EMEK SARF ETMEN LAZIM

Bahçeli, "Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun geçen hafta yaptığı konuşmanın bir yeri dikkatimi çekti. Gerçekleri çarpıtıp, inkara yeltenen Davutoğlu'nun durumunu özetleyen bir söz vardır. 'Savunulacak bir şeyi kalmayanlar, kendilerini haklı çıkarmak için her şeyi inkar etmeye başlarlar. Öyle inkar ederler ki şeytan bile şeytanlığından utanır.' Biz dile ve göze değil, öze ve hale bakarız. Senin özün de halin de kir tutmuş, temizlenmen için epey emek sarf etmeye ihtiyacın var.

"BAŞBAKANLIK MAKAMINI ELİMİN TERSİYLE İTMEYİ ŞEREF BİLDİM"

Sayın Davutoğlu, masalı bırak; bizi bilen bilir. Senin de sicili ve geçmişini bilmeyen ve tanımayan yoktur. Doğrudur; 7 Haziran 2015'te Başbakanlık makamı doğrudan bize teklif edildi. Ancak ben siyasi bölücülerin desteği ve Türkiye'nin aleyhine olan bir iktidar yapısını elimin tersiyle itmeyi şeref görevi saydım. Bundan pişman olmadığım gibi, aynı durum bugün olsa yine benzer duruşu cesaretle gösteririm. Bir günlük saltanat için binlerce yıllık milli mirası hiçbir namerde çiğnetmem. Hala ıslah olmamış, hala akıllanmamışsın. Sayın Davutoğlu, kargaların bile güleceği bu ifadene ikna olacak bir Allah'ın kulu kalmamıştır." dedi.

Bahçeli'den çok konuşulacak çıkış: Davutoğlu bana başbakanlık teklif etti

Bahçeli açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Toplumsal huzurumuzu bozmak, asayiş ve güvenliğimizi bulandırmak amacıyla zillet saçan Türkiye düşmanları hiç boş durmuyor. Gelişmeleri dikkat, temkinle kavramalı ve takip etmeliyiz. 31 Mart seçimlerine kadar provokasyon ortamını canlı tutmayı planlayan karanlık ellere azami şekilde uyanık olmalıyız. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak devletin başlıca görevi olmakla birlikte hukukun üstünlüğünden taviz vermemek de hepimizin sorumluluğuna emanettir.

"TÜRKİYE TERÖR ÖRGÜTLERİNİN EYLEM SAHASI OLAMAZ"

Türkiye Cumhuriyeti terör örgütlerinin, suç örgütlerinin, kanun kaçaklarının, silah tacirlerin, düzensiz göçmenlerin, yabancı istihbarat örgütlerinin oyun alanı, eylem sahası olamaz, olmamalıdır. Suç ve suçluya toleranstan bahsedilmemelidir. Devletin egemenlik çıkarlarını zaafa uğratacak faillerin kafası ezilmelidir. Milli güvenliğimizi zinde tutmalıyız. Türkiye'nin istikbalini asimetrik tahriklere bel bağlamış cinayet örgütleri değil, cumhurun aziz varlığı tayin edecektir.

"İSTİSMAR VE İHANET SİYASETİNE DAYANACAK SABIR KALMADI"

Yalanların maskesini yırtmak, iftiraların ayağını kaydırmak, ihanetlerin yakasından tutmak dava ve siyaset vazifemizdir. Türkiye'nin belini bükmeye çalışanların karşısında durmak temel görevimizdir. Türk vatanı yeryüzü cennetimiz, Türkiye medar-ı iftiharımızdır. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği, refah ve esenliği tartışma kabul etmez gayemizdir.

Türkiye'yi risk ve tehditlerle tuzaklanmış bir akıbete sürüklemeye çalışan hiçbir odağa atıl ve hareketsiz durmayacağız. Türk ve Türkiye Yüzyılı vizyonunu gerçekleştirmenin arayış ve amacındayız. Vakit kaybetmeye tahammül kalmadı. İstismar ve ihanet siyasetine dayanacak sabır da kalmadı. Önümüzdeki demokratik eşik kazasız belasız atlatılmalıdır. Türkiye'nin ilerleyiş momenti devam etmelidir. MHP ve Cumhur İttifakı bu hedefe kilitlenmiştir. MHP, gücünü mukaddesattan almaktadır. Milli menfaatlerimize aykırı davranan her kimler varsa onlara karşı duruşumuz sarsılmayacaktır.

"KİMSE BOŞ HAYALE KAPILMASIN"

Milli ve ahlaki kucaklaşmanın kök salmasına Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi refakat etmelidir. Kutlu yürüyüşün neticesinde geleceğin gücü Türkiye olacaktır. Devir Türk devridir. Milletimizi oluşturan herkes eşittir. Türkiye'de sınıflı bir toplum yapısı yoktur. İmtiyazlı bir azınlıktan, seçkin zümreden, asla söz edilemez. Milletimizin her ferdi kanun önünde aynı haklara sahiptir. Ayrımcılık ve bölücülük ayaklarımızın altındadır. Fosilleşmiş zihniyetlerin yalan yanlış vaatleriyle oyalanacak hiçbir vatan evladı artık yoktur. MHP 31 Mart'a canla, başla, heyecanla hazırlanmaktadır.

Pazar günü Cumhur bizim Türkiye hepimizin temasıyla Mersin toplantımız muhteşem bir katılımla gerçekleşmiştir. Hiç kimse boş hayale kapılmasın. Mersin bizim, Türkiye hepimizin. Mersin'de DEM'lenmiş CHP'ye ruhsat yoktur. Bölücülere bundan sonra rahat yüzü yoktur. 31 Mart 2024'te Mersin Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri Cumhur İttifakı'na geçecek, heba ettikleri yılların altında kalacaktır.

Bu hafta sonu aynı heyecanın Manisa'da tekerrür etmesini bekliyorum. 31 Mart'ta hıyanet değil, hizmet kazanacaktır. 31 Mart'a kadar durmayacağız, duraklamayacağız. Şehirlerimizi büyüteceğiz, ekmeğimizi büyüteceğiz, umutlarımızı büyüteceğiz, huzurumuzu büyüteceğiz. Çırpınışları boşuna, hevesleri beyhudedir; 31 Mart'ta hepsinin bileğini sandıkta bükeceğiz.

"CUMHUR İTTİFAKI TÜRK MUCİZESİNİN ŞAHLANIŞI"

Cumhur İttifakı ümitleri kamçılamıştır. Cumhur İttifakı'nın emsalsiz uzlaşmasıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle, parlamenter sistemin prangalarından kurtulmuştur. Bu reform milletimizin tarihi başarısıdır. Cumhur İttifakı şartlar ne kadar ağır olursa olsun milletin bekasını esas almış provokasyonlarla mücadele etmiştir. Cumhur İttifakı Türk mucizesinin şahlanışı, milli istiklalin namusudur. Türkiye'yi bağımsız, demokratik, parlak ve müreffeh geleceğe kavuşturma azmi, Türk milletinin hainlere gösterdiği tepkinin adı Cumhur İttifakı'dır. Bizim ittifakımız diriliş ve yükseliş seferberliğidir.

ÖZGÜR ÖZEL'E TÜRKİYE İTTİFAKI YANITI

CHP Genel Başkanı'nın Türkiye İttifakı'nı telaffuz etmesi nafiledir. Millet İttifakı olmadı Türkiye ittifakı mı kuracaklar? Çatı ismi olarak Türkiye ismini mi kullanacaklar. DEM'lenmek CHP'ye iyi gelmemiş. Özgür Bey, bu ittifakı kimlerle tesis edeceksiniz? İhanetin dem aldığı ittifaka nasıl Türkiye ittifakı diyeceksiniz?

Sayın Kılıçdaroğlu'nun bütün izlerini silmenin neredeyse ismini ananı kapının önüne bırakmanın neresi Türkiye ittifakı, neresi adamlık, neresi vefakarlık. Kürsüde gaza gelip kendi kendini alkışlamayı bırak da yüreğin varsa bunları açıkla. PKK bu ittifakın neresinde? DEM'ciliğe hayranlığın, onları allayıp pullaman sırf ittifak için mi? Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti ihanetin kökünü kurutacak ve hiç kimsenin gözünün yaşına bakılmayacak. DEM'den medet umanların sonu sandıkta hüsrandır.

"CUMHUR İTTİFAKI'NI ANLAMAK HERKESİN HARCI DEĞİLDİR"

Günlerdir muhalefet partileri ve kimi köşe yazarları Cumhur İttifakı'nda anlaşmazlık olduğunu iddia ediyorlar. Görüş ayrılıkları olduğu, güç mücadelesinin serbestleştiğini söylüyorlar. Köhne zihniyetlere diyorum ki Cumhur İttifakı'nı anlamak her kişinin harcı değildir, bozguncuların hiç değildir. AK Parti ile MHP arasında kurulan ahlaki, samimi ve milli bağı anlamak için önce izan, insaf, irade, vatan-millet sevdasıyla yoğrulmuş yürek lazımdır.

Uluslararası Adalet Divanı'nda İsrail aleyhinde açılan soykırım davasının esastan görüşülmesi kararlaştırılmıştır. BM soykırım suçunun önlenmesine taraf olan ülkeler için UAD'nin kararı bağlayıcıdır."

Olgun Kızıltepe
Haberler.com - Politika

Ahmet Davutoğlu Gelecek Partisi Başbakanlık Türkiye Politika Güncel Haberler

Daha 2 aylık evlilermiş! Eşini öldürmekle suçlanan jandarma komutanın ilk sözleri 'İntihar etti' olmuş

Daha 2 aylık evlilermiş! Eşini öldürmekle suçlanan jandarma komutanın ilk sözleri "İntihar etti" olmuş

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

3 il sıcaktan kavruluyor! Termometreler 50 dereceyi gördü

3 il sıcaktan kavruluyor! Termometreler 50 dereceyi gördü

Bakmadan Geçme

Hırvatistan Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hırvatistan Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Nedim Bajrami hangi takımda, nerede oynuyor? Arnavutluk Milli Takım oyuncusu Nedim Bajrami kimdir? TRT 1 canlı maç izle! (4K) ALMANYA-MACARİSTAN CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Hırvatistan Arnavutluk maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hırvatistan Arnavutluk maçı ne oldu? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! Hırvatistan Arnavutluk maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hırvatistan Arnavutluk EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi! 20 Haziran Perşembe 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 20 Haziran burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (EURO 2024 MAÇLARI) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 19 Haziran EURO 2024 günün maçları nereden izlenir? Çanakkale'de orman yangını! Orman yangını söndürüldü mü? Çanakkale'de orman yangını mı çıktı? 2024 YKS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? TYT-AYT-YDT sonuçları açıklandı mı?
Uyumak için girdiği otogar mescidinden cesedi çıktı

Uyumak için girdiği otogar mescidinden cesedi çıktı

500

Yorumlar (18)

haksız mıyım:

biz bunu bildiğimiz için seni seviyoruz zaten reis. önce devletim ve milletim sonra partim dediğin için seviyoruz. başka da değil.

197
307
yanıtYanıtla
sade vatandaş:

iyiki reis bu teklifi kabul etmemiş yoksa araba giderken lastik patlasa ne olacaktı

yanıt63
yanıt20
Mehmet YILMAZ:

AKP'ye o zaman hayır demişte şimdi niye evet demiş? Yıllarca MHP ülke yönetsin diye oy verdim. 2015 de buna başbakanlık teklif edildiğinde kabul etmemişti. O günden sonra ne kadar hata yaptığımı anladım. Ben buna ülke yönetsin diye oy veriyorum, o bizim başbakanlıkta gözümüz yok diyor. Buna yıllarca oy verdiğim için çok ama çok üzülgünüm.

yanıt98
yanıt49
mardinli yiğit:

maaşlara zam konusu olunca terörist dediklerinizle iş birliği içinde oy kullanmayı biliyorsunuz ama..

238
85
yanıtYanıtla
mardinli yiğit:

Meclis lokantalarında dipdibe olmayı biliyorsunuz ama..

217
78
yanıtYanıtla
haksız mıyım:

hayatımda gördüğüm en saçma bakış açısı bu. madem hdp lilerle aynı yerde çorba içtin öyleyse onlarla teröre de destek vericen demek nasıl bir akıl işidir. öyleyse bir konsomatristin yemek yediği lokantada yemek yemişsem pavyona da mı gitmeliyim. bakışa bak yaaa

yanıt75
yanıt85
Şerif Ali:

Davutoğlu AKP adına sana gelmişti. Şimdi sen AKP ile birliktesin. Ülkeyi yönetmeyi beceremezdim demiyor da. 5 koyunu emanet edilse akşam tek başına dönersin. Artık millet gözünü açtı bir kaç marjinal ırkçılık söylemlerle, toz satan mafya babaların arkasına saklanarak bu işleri yürütemezsin. Bak millet geçinemiyor, perişan oldu. Çocuklarının yüzüne bakamaz olduk. Ay başı geçti ay ortasını nasıl getireceğiz diye düşünüyorlar. Halkın psikolojisi bozuldu. Bu konuda tek bir kelimen var mı? yok.

150
63
yanıtYanıtla
Bozkurt:

Bu hala yaşıyor mu sanıyor kendini

117
65
yanıtYanıtla
Mehmet Vatandaş:

1999 Ecevit ile koalisyon ortağı ve başbakan yardımcısı. Büyük bir deprem sonra ekonomik kriz. Yıl 2023 yine iktidar ortağı, gizli başkan yardımcısı yine büyük bir deprem ve yine çok büyük bir ekonomik kriz. Tesadüfün böylesi:))

116
52
yanıtYanıtla
mahmut:

Birileri de 7 li masa da seçim kazanmadan makam kapma peşindeydi. Sevdası memleket olacak siyasetçinin. makam değil

90
46
yanıtYanıtla
Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title