Haber : Akdeniz Belediye Meclisi'nde "PKK" gerginliği! "Yazıklar olsun sizin gibi Kürtlere" lafı ortalığı karıştırdı - Haberler

Haberi Paylaş

Akdeniz Belediye Meclisi'nde "PKK" gerginliği! "Yazıklar olsun sizin gibi Kürtlere" lafı ortalığı karıştırdı

 - Güncelleme:

Akdeniz Belediye Meclisi'nde "PKK" gerginliği yaşandı. Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, muhalefet üyelerinin ret kararına tepki göstererek "Şimdi soruyorum sizlere PKK terör örgütü müdür, değil midir? Hadi oylama yapalım. PKK terör örgütüdür diyenler el kaldırsın" dedi. Oylamada bazı CHP'li üyeler ve HDP'li üyeler el kaldırmadı. Bu sırada HDP'li meclis üyesi Ali Tanrıverdi'nin "Yazıklar olsun sizin gibi Kürtlere" demesi üzerine meclis bir anda karıştı, bazı üyeler birbirlerinin üzerine yürüdü.

Akdeniz Belediye Meclisi'nin Temmuz ayı birinci oturumunda, Akdeniz Belediyesi ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi arasında 'kardeş belediyecilik' anlaşması amacıyla protokol hazırlanması ve sözleşmeler imzalanması için Başkan Gültak'a tam yetki verilmesiyle ilgili gündem maddesi görüşüldü. Haziran ayında muhalefet meclis üyeleri tarafından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine kayyum atanması gerekçe gösterilerek oy çokluğu ile reddedilen teklif, aynı gerekçelerle yine reddedildi.

Akdeniz Belediye Meclisi'nde 'PKK' gerginliği! 'Yazıklar olsun izin gibi Kürtlere' lafı ortalığı karıştırdı

Teklifin görüşülmesi sırasında konuşan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, hiç kimsenin Türkiye Cumhuriyetinden, birlik beraberlikten ve Misakı Milli sınırlarından büyük olmadığını söyledi. Muhalefet meclis üyelerinin 'ret' kararına tepki gösteren Gültak, "Kimse ülkemizden büyük değildir. Bayrağımıza, askerimize, polisimize karşı çıkan kim olursa olsun karşısında duracağız. Şimdi soruyorum sizlere PKK terör örgütü müdür, değil midir? Hadi oylama yapalım. PKK terör örgütüdür diyenler el kaldırsın" dedi.

Gültak'ın yaptığı oylamada Cumhur İttifakı üyesi meclis üyeleri ve bağımsız meclis üyeleri el kaldırırken, CHP'li bazı üyeler ile HDP'li meclis üyeleri el kaldırmadı.

Akdeniz Belediye Meclisi'nde 'PKK' gerginliği! 'Yazıklar olsun izin gibi Kürtlere' lafı ortalığı karıştırdı

Bu sırada HDP'li meclis üyesi Ali Tanrıverdi, Cumhur İttifakı mensubu Kürt kökenli meclis üyelerine dönerek, "Yazıklar olsun sizin gibi Kürtlere" ifadelerini kullanınca mecliste tartışma çıktı.

Yaşanan gerginlik sırasında bazı meclis üyeleri birbirinin üzerine yürüdü. Tanrıverdi daha sonra mecliste söylediği sözünü geri aldı. Yaşanan tartışmanın ardından, "Tüm dünyanın, NATO'nun terör örgütü dediğine siz demiyorsunuz" diyen Başkan Gültak, oturuma 5 dakika ara verdi.

İhlas Haber Ajansı / Politika

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Diyarbakır Akdeniz PKK Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

ali yazar:

pkk terör örgütü diyince o pkklı yazıklar olsun diyor hee...kendi katilini besleyen tek ülkeyiz sanırım

crazy acrobat:

Antalya'nın meclisi bile pkklılarla dolmuş, ne hale gelmiş ülke. Lanet olsun Pkkya ve sempatizanlarına.

Oruç Can:

Neye hayret ettim biliyormusunuz, pkk terör örgütümüdür oylamasında bazı chpli üyelerin el kaldırmadığını söylüyor haber. Gerçekten pkk terör örgütüdür diyen chpli oldumu??

Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title