Müslüman Kardeşler Haberleri

Müslüman Kardeşler haber, Müslüman Kardeşler son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Müslüman Kardeşler - 15.09.2021
Yemen'deki Islah Partisi, 2019'da imzalanan Riyad Anlaşması'nın acilen uygulanmasını istiyor
Yemen'in İslami eğilimli en büyük hareketi olan ve Müslüman Kardeşler Teşkilatına (İhvan) yakınlığıyla bilinen "Islah Partisi", ülkedeki meşru hükümet ile Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) desteklediği Güney Geçiş Konseyi (GGK) arasında imzalanan Riyad Anlaşması'nın acilen uygulanması...
Müslüman Kardeşler - 12.09.2021
Fas'ta Sadeddin el-Osmani'ye Twitter'da teşekkür kampanyası
Yurt dışındaki sosyal paylaşım sitelerinde, Osmani ve İslami arka plana sahip partisinin Müslüman Kardeşler Cemaati'yle (İhvan) irtibatlı olduğu iddiasıyla yoğun eleştirilere uğramasına cevap olarak Faslı aktivistler tarafından başlatılan "Sadeddin el-Osmani'ye teşekkür" çalışması ülkede gündeme girerek TT oldu.
Müslüman Kardeşler - 07.09.2021
Uzmanlar Türkiye-Mısır arasındaki diplomasi trafiğini ve ilişkilerin geleceğini AA'ya değerlendirdi
Allam, "Genel çıkarlar ve uluslararası arenada yaşanan gelişmeler, iki ülkeyi de anlaşmazlıkları ertelemeye ve bazı konularda ortak hareket etmeye zorluyor. Mısır bazı bölgesel meselelerde Türkiye'ye, Türkiye de bazı dosyalarda Mısır'a ihtiyaç duyuyor. Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) gibi bazı meselelerin açılmayacağı ve erteleneceğini düşünüyorum.
Müslüman Kardeşler - 26.08.2021
Yemenli önde gelen aşiret liderinden BAE'nin Sokotra'daki varlığının sonlandırılması için "ayaklanma" çağrısı
Yemen'de Müslüman Kardeşler Teşkilatına (İhvan) yakınlığıyla bilinen Islah Partisinden Ali Hüseyin Aşal ile bağımsız milletvekili Ali Muhammed el-Muammeri de 8 Eylül 2020'de Başbakan Muin Abdulmelik'e bir yazı göndererek, BAE'nin Sokotra Adası'nda iki askeri kamp inşa etmeye başladığını bildirmişti.
Müslüman Kardeşler - 11.08.2021
Yemen'de Islah Partisi, hükümetten El-Mehra'daki "yabancı güçlere" ilişkin açıklama istedi
Yemen'de Müslüman Kardeşler Teşkilatına (İhvan) yakınlığıyla bilinen Islah Partisi, hükümetten, Umman sınırında bulunan El-Mehra kentinde Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri bünyesinde yer almayan "yabancı güçlere" ilişkin "şeffaf bir açıklama" yapmasını talep etti.
Müslüman Kardeşler - 05.08.2021
Suudi Arabistan'ın taktiksel Hamas hamlesi
BAE'ye mesaj Zamanlamasına bakıldığında bu röportajın tesadüfi bir gelişme olmadığı söylenebilir. BAE'nin birçok cephede savaş açtığı Müslüman Kardeşler'le irtibatlı görülen Filistinli direniş hareketinin liderinin Suudi Arabistan kanalına çıkması, Riyad-Abu Dabi hattındaki gerilim bağlamında da okunmalı.
Müslüman Kardeşler - 03.08.2021
Son dakika haberi: Avusturya mahkemesinden, "terör bahanesiyle" Müslümanlara yapılan polis baskınları yasalara aykırı kararı
Öte yandan mahkeme savcılığın söz konusu kişilerin HAMAS ve Müslüman Kardeşler Cemaatine üye olduklarına ilişkin suçlamaya da değinerek, Müslüman Kardeşlerin Avusturya'da terör örgütü olarak kabul edilmediğinin altını çizdi.
Müslüman Kardeşler - 30.07.2021
Tunus'taki muhalif Özgür Anayasa Partisi lideri Musi'nin Nahda Hareketi'ni "şeytanlaştırma" çabaları
Öte yandan Musi birçok basın açıklamasında "Müslüman Kardeşler nedeniyle ülkesinin istikrarını tehdit eden bir kriz yaşadığını" ileri sürüyordu.
Müslüman Kardeşler - 29.07.2021
Mısır'da 24 Müslüman Kardeşler Teşkilatı mensubuna idam cezası verildi
Mısır Mahkemesi, iki ayrı davada yargılanan Müslüman Kardeşler Teşkilatı mensubu 24 kişi hakkında idam kararı verdi.
Müslüman Kardeşler - 29.07.2021
ABD'li senatör Murphy'den Tunus'taki darbe girişiminde "olası Suudi Arabistan ve BAE rolü"nü araştırma çağrısı
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan merkezli Twitter hesaplarından, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said'in 25 Temmuz'da aldığı "Başbakanı azletme ve Meclisin tüm yetkilerini dondurma" kararı üzerinden Müslüman Kardeşler Teşkilatının (İhvan) hedef alındığı tespit edilmişti.
Müslüman Kardeşler - 29.07.2021
BAE ve Suudi Arabistan merkezli Twitter hesapları Tunus'taki darbe girişimiyle İhvan'ı hedef aldı
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan merkezli Twitter hesaplarından, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said'in 25 Temmuz'da aldığı "Başbakanı azletme ve Meclisin tüm yetkilerini dondurma" kararı üzerinden Müslüman Kardeşler Teşkilatının (İhvan) hedef alındığı tespit edildi.
Müslüman Kardeşler - 28.07.2021
Mısır'da Yargıtay, İhvan liderlerinden Bedii ve diğer 14 kişi hakkındaki hapis cezalarını onadı
Mısır'da Yargıtay, kamuoyunda "Hamas adına casusluk" olarak bilinen davada, Müslüman Kardeşler Teşkilatının (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii'nin de aralarında olduğu 15 kişinin, 7 ila 25 yıl (müebbet) hapis cezalarını onadı.
Müslüman Kardeşler - 28.07.2021
Mısır'da üniversiteler, İhvan mensubu olduğu için işten çıkarılacak memurların listelerini hazırlıyor
Mısır'da Üniversiteler Yüksek Kurulu, rektörlerden Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) mensubu devlet memurlarını doğrudan işten çıkarmayı kolaylaştıran yasa değişikliği kapsamında görevden alınacakların listesini hazırlamaları talimatı verdi.
Müslüman Kardeşler - 28.07.2021
İhvan'dan Tunus'taki tüm kurumlara "ciddi diyalog" çağrısı
Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan), Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said ile tüm Tunuslu güçlere "ciddi diyalog" çağrısında bulundu.
Müslüman Kardeşler - 26.07.2021
Ürdün'deki İslami Çalışma Cephesi: "Tunus'ta yaşananlar karşı devrim güçlerinin planıdır"
Ürdün'deki Müslüman Kardeşler Teşkilatının (İhvan?) siyasi kanadı İslami Çalışma Cephesi Partisi (İÇCP), Tunus'ta yaşananların "karşı devrim güçlerinin planı" olduğu değerlendirmesinde bulundu.
Müslüman Kardeşler - 16.07.2021
Sakarya'da BAE ajanı olduğu iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanması sürüyor
Abu Ali'nin kendisinden, çalıştığı kurumlarda Müslüman Kardeşler'e yakın olan kişilerin kimler olduğunu öğrenmesini, iletişim numaralarını vermesini istediğini aktaran Astal, Abu Ali'nin bu isteklerine dönüş yapmadığını savundu.
Müslüman Kardeşler - 13.07.2021
Belçika siyasetinde "kamuda başörtüsü" tartışması
Öte yandan, Belçika basını, Haouach'ın Müslüman Kardeşler üyeleriyle temas ettiğine dair devletin güvenlik birimlerinin raporu bulunduğunu yazdı.
Müslüman Kardeşler - 12.07.2021
Son dakika! Mısır'da "terör" iddiasıyla İhvan mensubu memurları işten atmaya olanak tanıyan yasa tasarısı onaylandı
Edinilen son dakika haberine göre Mısır Meclisi, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) mensubu devlet memurlarını disipline sevk etmeden doğrudan işten çıkarmayı kolaylaştıran yasa değişikliğini kabul etti.
Müslüman Kardeşler - 11.07.2021
Mısır'da Yargıtay İhvan liderlerinden Bedii ve diğer 9 kişi hakkındaki müebbet hapis cezasını onadı
Mısır'da Müslüman Kardeşler Teşkilatının (İhvan) liderlerinden 10 kişi hakkında verilen müebbet hapis cezası kararı Yargıtay tarafından onandı.
Müslüman Kardeşler - 07.07.2021
BAE Suudi Arabistan'ın kırmızı çizgisine meydan okuyor
BAE-Suudi ittifakı son on yılda Bahreyn, Mısır ve Yemen'de otoriter rejimleri muhafaza ederek meyvelerini verdi. 2011 yılında Bahreyn'de sokak hareketleri karşısında el-Halife rejimi, BAE-Suudi askeri desteğiyle yıkılmaktan kurtarıldı. 2013 yılında Mısır'da Müslüman Kardeşler hükümetinin Abdulfettah es-Sisi darbesi ile devrilmesi sürecinde BAE-Suudi ekseni darbeci yönetime önemli oranda finansal ve diplomatik destek sağladı.
Müslüman Kardeşler - 01.07.2021
Yemen'deki Islah Partisi, Meyseri'nin suikastine karşı sessiz duran yönetime tepki gösterdi
Yemen'deki Müslüman Kardeşler Teşkilatı'na (İhvan) yakınlığıyla bilinen Islah Partisi Genel Başkanı Muhammed Abdullah el-Yedumi, partinin yöneticilerinden Bilal Mansur el-Meyseri'nin öldürülmesinin ardından Aden Valisini etkisiz kalmakla suçladı.
Müslüman Kardeşler - 30.06.2021
Yemen'deki Islah Partisi yöneticilerinden Meyseri, Aden'de uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetti
Yemen'deki Müslüman Kardeşler Teşkilatı'na (İhvan) yakınlığıyla bilinen Islah Partisi, partinin yöneticilerinden Bilal Mansur el-Meyseri'nin, geçici başkent Aden'de suikast sonucu öldürüldüğünü açıkladı.
Müslüman Kardeşler - 29.06.2021
DEVA Parti'li Yeneroğlu, Mısır'daki idam kararlarına tepki gösterdi
DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Mısır'da Müslüman Kardeşler yöneticileri hakkındaki idam kararlarına ilişkin "Bu yanlış karardan bir an önce dönülmelidir" çağrısında bulundu.
Müslüman Kardeşler - 20.06.2021
Libya'da Adalet ve İnşa Partisi Genel Başkanlığına İmad el-Bennani seçildi
Libya Müslüman Kardeşler Hareketi'ne yakınlığıyla bilinen JCP'nin perşembe günü başkent Trablus'ta başlayan 2.
Müslüman Kardeşler - 17.06.2021
Son dakika haberi | İslam dünyasından yüzlerce alim ve STK, 12 Mısırlı hakkındaki idam kararının durdurulması çağrısı yaptı
Son dakika gelişmesine göre İslam dünyasından yaklaşık 500 alim ve onlarca Sivil Toplum Kuruluşu (STK), başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani olmak üzere tüm İslam ülkeleri liderlerine, Müslüman Kardeşler Teşkilatının (İhvan) önde gelen yöneticilerinin de aralarında...
Müslüman Kardeşler - 16.06.2021
MAZLUMDER'den Mısır'daki idam kararlarına tepki
Açıklamada, kararı onaylanan kişiler arasında Hürriyet ve Adalet Partisi Genel Sekreteri Muhammed el-Biltaci ile Müslüman Kardeşler liderlerinden Safvet Hicazi'nin de yer aldığı, aynı davada yargılanan 32 kişinin idam cezasının ise müebbet hapse çevrildiği aktarıldı.
Müslüman Kardeşler - 16.06.2021
Son dakika haberleri... Arap Konseyi Mısır'da darbe karşıtı 12 kişinin idam kararının infazının engellenmesi için çağrıda bulundu
Son dakika haberlerine göre Arap Konseyi, Müslüman Kardeşler Teşkilatının (İhvan) önde gelen liderlerinin de aralarında bulunduğu darbe karşıtı 12 Mısırlının idam cezasının durdurulması için uluslararası topluma ve insan hakları kuruluşlarına çağrı yaptı.
Müslüman Kardeşler - 16.06.2021
GRAFİKLİ- Mahkeme salonunda vefatının 2. yılında Muhammed Mursi
Siyasi hayatı 1977 yılında Müslüman Kardeşler Teşkilatına (İhvan) katılan Mursi, 1979'da hareketin içerisinde aktif roller almaya başladı.
Müslüman Kardeşler - 15.06.2021
Son dakika... Dünya Müslüman Alimler Birliği, Mısır'daki idam kararlarına tepki gösterdi
Gelen son dakika haberine göre Dünya Müslüman Alimler Birliği, Mısır yargısınca darbe karşıtı 12 kişi hakkında verilen idam kararlarının "siyasi" olduğunu belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Müslüman Kardeşler Haberleri | Müslüman Kardeşler Haber - Haberler - Müslüman Kardeşler haberleri, son dakika müslüman kardeşler haber ve gelişmeleri burada. Yemen'deki Islah Partisi, 2019'da imzalanan Riyad Anlaşması'nın acilen uygulanmasını istiyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.9.2021 04:21:07. #1.16#

title