Müge Anlı, Zazaca sansür eleştirilerine cevap verdi: Özür dilemem!

Müge Anlı, Zazaca sansür eleştirilerine cevap verdi: Özür dilemem!

28.10.2019 11:23 | Son Güncelleme: 28.10.2019 11:45

Zazaca konuşan kadını yayından aldığı gerekçesiyle birçok kesimin tepkisini çeken Müge Anlı "Özür dile" çağrılarına canlı yayında cevap verdi. Anlı, "Ben özür dilemem, neden biliyor musunuz? Ben bir şey söylemedim" dedi.

ATV'de yayınlanan 'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programına Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinden telefonla bağlanan bir kadının Zazaca konuştuğu için yayından alınmasına AK partili isimler dahil birçok kesim tarafından eleştirilen ünlü sunucu Müge Anlı, bugünkü yayınında eleştirilere cevap verdi. Anlı kendisine gelen eleştirilere "Özür dile' diyorlar, ben özür dilemem! Neden dilemem biliyor musunuz; çünkü bir şey söylemedim. Benim Zazalara karşı bir şey söylemem bir kenara söyletmem de zaten." diyerek eleştirilere tepki verdi.

"KENDİNİZİ BENİM YERİME KOYUN"

Sosyal medyada "Zazalardan özür dile" hashtagiyle sosyal medyada gündem olan Müge Anlı gelen tepkilere yayınında şu sözlerle cevap verdi:

"Keşke ben bu dili bilseydim ama bu durumun benimle de alakası yok, Yukarıda rejinin bilmesi lazım ama burası Birleşmiş Milletler değil. Burada her dilden tercüman yok yani. Keşke böyle bir imkanımız olsaydı. Bu Zazacaya karşı yapılmış bir şey değil. Biz Türkçe yayın yapıyoruz. Önceden planlanmış bir şey olsaydı yine tercüman tutardık. Yarın bir gün bir şey söylese, kurumlarımız hakkında olumsuz konuşsa bu sefer de "Böyle konuşturttunuz" diyeceksiniz. Ne yapabilirim? Siz kendinizi benim yerime koyun. Empati denilen şey budur yani. Şu insanlara yardım etmekten başka ne gibi bir gayemiz var?"

"BEN ÖZÜR DİLEMEM"

"'Özür dile' diyorlar, ben özür dilemem! Neden dilemem biliyor musunuz; çünkü bir şey söylemedim. Benim Zazalara karşı bir şey söylemem bir kenara söyletmem de zaten. Niye söyleteyim! Yıllarca aynı topraklarda yaşadık, kız aldık kız verdik. Aşık olduk biz Zazaya. Rica ederim, nasıl olayları buraya getiriyorsunuz."

"MAKAM İŞGAL EDENLER LÜTFEN İZLESİNLER"

Başarılı sunucu kendisine tepki gösteren yetkili isimlere "Makam işgal edenler de lütfen izlesinler sonra da insanları galeyana getirmek yerine doğruyu anlatsınlar. Aklından benimle ilgili şu kadar kötü bir düşünce geçiren Zaza kardeşlerim varsa ben bu açıklamayı onlar için yapıyorum. Başımın üzerinde yeriniz var." açıklamasını yaptı.

"BURADA KİMSENİN DİLİNE LAF EDİLEMEZ"

Anlı, "Burada kimsenin ne dinine ne diline ne de ırkına laf edemez burası Türkiye Cumhuriyeti böyle bir şey yapan da cevabını alır" sözleriyle noktaladı.

Müge Anlı, Zazaca sansür eleştirilerine cevap verdi: Özür dilemem!
Müge Anlı, Zazaca sansür eleştirilerine cevap verdi: Özür dilemem!
Haber Yorumları (165)
OKUR: atv acikca Zazalari proveke etmistir. Amac Zazalari Devletden sogutmak ve ilerde efendilerinin yapacaklari parcalama saldirisinda Zazalarin direnci ile karsilasmamak ve Zazalari Ülkesine karsi bir yerde konumlandirmak. atv sen Bizden görünmeye calisan bir vatan hainisin !
AYLA: Calistigim isyerinde almancadan baska dil konusmak kesinlikle yasak bunlar yasadiklari ülkeye Türke saygilari yok türkce konusmayip zazaca konusuyor yada kürtce bu kadar terbiyesizlik olmaz. nasil bir arsizlik birde özür bekliyorlar, pess. .
ADINIZI YAZIN: faşisttt!!!!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title