Lockheed Martin Haberleri

Lockheed Martin haber, Lockheed Martin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lockheed Martin - 22.11.2020
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milli Turbojet Motoru'nu test etti
Lockheed Martin ile imzalanan iş birliği anlaşması ile, şirket, dünyanın en büyük savunma sanayi projesi olan F-35 uçaklarına, ön gövde ve kanat parçaları üreterek katkı vermeye başladı.
Lockheed Martin - 17.11.2020
ABD istihbaratının aralarındaki anlaşmaya rağmen Danimarka'yı da izlediği ortaya çıktı
İzlemelerin, Danimarka'nın F-16 tipi savaş uçağı yerine, yeni nesil savaş uçağı konusunda karar vereceği sürece denk gelmesi dikkati çekti. Danimarka, 2016 yılında Lockheed Martin tarafından üretilen F-35 savaş uçaklarını satın almaya karar verdiğini duyurmuştu.
Lockheed Martin - 27.10.2020
Tayvan'dan ABD'den yeni silah alımına ilişkin açıklama
Cao, dünkü açıklamasında da "Çin'in ulusal çıkarlarını korumak için merkezi hükümet, Lockheed Martin, Boeing Defense ve Raytheon dahil olmak üzere ABD'nin Tayvan'a silah satışına katılan ABD'li kuruluşlara yaptırımlar uygulamak için gerekli önlemleri almaya karar verdi.
Lockheed Martin - 26.10.2020
Çin, Tayvan'a silah sağlayan ABD'li tedarikçilere yaptırım uygulayacak
Çin Küresel Televizyon Ağının (CGTN) haberine göre, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Cao Licien, basına açıklamasında, "Çin'in ulusal çıkarlarını korumak için merkezi hükümet, Lockheed Martin, Boeing Defense ve Raytheon dahil olmak üzere ABD'nin Tayvan'a silah satışına katılan ABD'li kuruluşlara yaptırımlar uygulamak için gerekli önlemleri almaya karar verdi.
Lockheed Martin - 26.10.2020
Son dakika haberleri! Çin'den ABD'ye "Tayvan" yaptırımı
Çin ile Tayvan arasında askeri gerginlik devam devam ederken, Çin'den ABD'li yetkililere ve kuruluşlara yaptırım kararı geldi. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zhao Lijian bugün gerçekleştirilen basın toplantısında, Pekin yönetiminin ABD'li silah şirketleri Lockheed Martin, Boeing Defense ve Raytheon'a yaptırım uygulayacağını duyurdu.
Lockheed Martin - 29.9.2020
Son Dakika | Bulgaristan ABD'den 8 F-16 daha alacak
Bir son dakika haberine göre Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, ABD'den 8 adet daha F-16 Block 70 tipi savaş uçağı alacaklarını belirterek, "Bulgaristan hükümeti Lockheed Martin ile uzun vadeli stratejik iş birliği yapmayı planlıyor.
Lockheed Martin - 5.9.2020
Son dakika haberleri! İsrail, normalleşme anlaşmasına rağmen BAE'nin F-35'e sahip olmasına karşı
İsrail, o tarihten bu yana ABD'li Lockheed Martin şirketi ile yapılan ortaklık anlaşması kapsamında sahip olacağı 50 uçaktan 27'sini teslim aldı.
Lockheed Martin - 17.8.2020
Defens News Top 100'de 7 Türk firması
Lockheed Martin listede ilk sırada ki yerini alırken, onu ikinci sırada Boeing ve üçüncü sırada General Dynamics takip etti.
Lockheed Martin - 15.8.2020
Çin-ABD gerginliği sürerken, Tayvan ABD ile F-16 anlaşması yaptı
ABD ile Çin arasında birçok alanda gerginlik sürerken, Tayvan Amerikan savunma devi Lockheed Martin ile F-16 uçakları için anlaşma imzaladı.
Lockheed Martin - 14.8.2020
Son dakika haberi! Yunanistan'ın Doğu Akdeniz'deki politik amaçları ile askeri araçları arasındaki dengesizlik
Hava gücünün deniz muharebeleri üzerindeki etkisi İkinci Dünya Savaşı'nda oldukça net bir şekilde belli olmuş ve bu dönemden itibaren de bu etki devam etmiştir. Türkiye ile Yunanistan'ın hava güçleri arasında da deniz güçlerindekine benzer bir durum söz konusu. Yunanistan kağıt üzerinde Türkiye'nin yaklaşık dörtte üçü kadar savaş uçağına sahip görünüyor. Her iki hava gücünün de büyük kısmını F-16'ların gelişmiş Block 50 ve 50+ modelleri oluşturuyor. Her iki hava gücü de AIM-120 AMRAAM'lar gibi modern hava-hava füzeleri kullanıyor. Fakat ayrıntılı bir analiz, Türkiye'nin, tıpkı deniz gücünde olduğu gibi çok daha etkili bir hava gücüne sahip olduğunu ortaya koyuyor. Bunun en önemli sebebi de tıpkı deniz gücündeki gibi yerli savunma sanayiinin oynadığı roldür. Türkiye hem savaş uçaklarının kabiliyetlerini artırmak hem de bu uçaklar için modern mühimmatlar geliştirmek amacıyla birçok proje ve ürün geliştirmiş ve geliştirmeye devam ediyor. Türkiye seyir füzesi (SOM füzesi) üretmekte, hava-hava füzesi geliştirme çalışmaları hızla devam etmektedir. Bunların yanında Türkiye'nin İHA/SİHA alanında göstermiş olduğu gelişme ve bu silahları Suriye örneğinde olduğu gibi oldukça etkili kullanabilme kabiliyeti Türkiye'nin üstünlüğünü gösteren bir başka unsur. Ayrıca TF-X projesi de hava gücünü yerli imkanlarla geliştirme ve hava üstünlüğünü gelecekte de koruma kararlılığının en önemli adımlarından birini oluşturmakta. Atina'nın Türkiye'nin bu üstünlüğünü dengelemeye yönelik verebildiği en önemli cevap ise F-16'larının bir kısmını yabancı bir şirkete (Lockheed Martin) modernize ettirme kararı alması oldu.
Lockheed Martin - 22.7.2020
Son dakika haber: Küresel piyasalar karışık seyrediyor
ABD'de dün açıklanan finansal sonuçlara göre IBM, Coca-Cola, Lockheed Martin ve Philip Morris gibi şirketlerin ikinci çeyrek bilançolarının beklenenden iyi gelmesiyle güne yükselişle başlayan New York borsasında, hisse ve sektör bazlı hareketler etkili oldu.
Lockheed Martin - 21.7.2020
New York borsası karışık seyirle kapandı
Endeksler, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı yürütülen aşı çalışmalarındaki olumlu gelişmeler ile IBM, Coca-Cola, Lockheed Martin ve Philip Morris gibi Amerikan şirketlerinin ikinci çeyrek bilançolarının beklenenden iyi gelmesiyle güne yükselişle başlamıştı.
Lockheed Martin - 21.7.2020
New York borsası yükselişle açıldı
Endekslerdeki yükselişte, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı yürütülen aşı çalışmalarındaki olumlu gelişmeler ile IBM, Coca-Cola, Lockheed Martin ve Philip Morris gibi Amerikan şirketlerinin ikinci çeyrek bilançolarının beklenenden iyi gelmesi belirleyici oldu.
Lockheed Martin - 21.7.2020
Pentagon, Türkiye için üretilen 8 F-35'i satın alıyor
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Türkiye için üretilen 8 F-35 uçağının, ABD Hava Kuvvetlerine göre yapılandırılarak satın alınması için, üretici firma Lockheed Martin ile yapılan kontratta değişikliğe gitti.
Lockheed Martin - 14.7.2020
Çin, ABD'nin Tayvan'a silah satışı nedeniyle Lockheed Martin şirketine yaptırım uygulayacak
Çin Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Tayvan'a hava savunma sistemleri satışına yönelik onayı sonrası Lockheed Martin şirketine yaptırım uygulayacağını açıkladı.
Lockheed Martin - 19.6.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Türkiye ve ABD ilişkilerini değerlendirdi (1) Açıklaması
İki ülkenin savunma sanayisindeki iş birliklerine de değinen Oktay, Boeing, Lockheed Martin, Northrop Grumman, Raytheon, Sikorsky gibi şirketlerin Türk üreticilerden kritik malzemeleri satın almaya devam ettiğinin altını çizdi.
Lockheed Martin - 19.6.2020
Savunma ve havacılıkta ilk "hibrit" buluşma
Etkinliğe Airbus, Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanlığı, BAE Systems, Birleşik Arap Emirlikleri Silahlı Kuvvetleri, Boeing, Brezilya Hava Kuvvetleri, CERN, Dassault Systems, International Group for Security and Safety (IGSS) Kuveyt, Korea Aerospace Industries, Leonardo, Katar Silahlı Kuvvetleri, Lockheed Martin, MBDA, Mexico Femia, NATO/NSPA, Navantia, Pakistan Hava Kuvvetleri, PTC, Rolls Royce, Sikorsky, Stelia, Ukroboronprom, Thales ve Thyssenkrupp gibi birçok uluslararası kurum ve firma katıldı.
Lockheed Martin - 16.6.2020
Japonya, Aegis Ashore füze bataryalarından vazgeçiyor
ABD'li Lockheed Martin firmasına ait batarya sistemlerinin 30 yıl süreyle işletilmesi ve bakım masraflarının yaklaşık 4,2 milyar doları bulacağı kaydediliyor.
Lockheed Martin - 21.5.2020
20 Mayıs 2020 Haberleri
20 Mayıs 2020 Manşet Haberleri.
Lockheed Martin - 12.5.2020
Pentagon'dan Türkiye'nin siparişlerini de kapsayan fırlatma sistemi kontratı
MK sistemlerinin tasarımı, savunma şirketi Lockheed Martin'e ait.
Lockheed Martin - 25.3.2020
Pentagon'dan Suudi Arabistan THAAD sistemleri için ek sözleşme
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Lockheed Martin şirketi ile ABD hükümeti ve Suudi Arabistan için daha önce yapılmış THAAD sözleşmesinin yaklaşık 933 milyon dolar artırılacak şekilde yeniden düzenlendiğini açıkladı.
Lockheed Martin - 11.3.2020
F-35 savaş uçağında, 883 tasarım hatası tespit edildi
Raporda, 448 arızanın halen "devam ettiği" ve bu konuda F-35 ofisiyle şirketler arasında "anlaşmazlık olduğu" belirtildi. Bu kategoriye, uçağı kullanan pilotların tespit ettiği ancak başta Lockheed Martin olmak üzere, uçağı tasarlayıp inşa eden müteahhit şirketlerin arıza olarak görmediği tasarım hataları giriyor.
Lockheed Martin - 31.1.2020
Polonya ABD'den 32 adet F-35 savaş uçağı satın alıyor
Benzer şekilde F-35'lerde tespit edilen 16 önemli sorunun ise Pentagon ile üretici firma Lockheed Martin arasındaki 22 milyar dolarlık son aşamaya geçilmeden önce çözülmesi gerektiğine vurgu yapıldı.
Lockheed Martin - 26.12.2019
Mars seyahatini kısaltabilecek yeni motor teknolojileri hangileri?
Ancak Profesör Thomas gerekli teknolojik ilerleme kat edilebilirse, iyon motor teknolojisinin, elektrikli uzay araçları arasında en iyi tercih olacağı görüşünü de savunuyor: "Fizik bunun çalışabileceğini ortaya koyuyor. Ancak Vasimr halen laboratuvar ortamında geliştirilme aşamasında. Uçuşa hazır bir noktaya gelmesine daha çok uzun mesafe var." Lockheed Martin firması da Vasimr'in gelecek vaadettiği görüşünde ancak onlar da güneş enerjili elektrikli motorlara yoğunlaşmış durumdalar.
Lockheed Martin - 20.12.2019
Japonya 2020'de savunmaya 48,5 milyar dolar harcayacak
F-2 ve F-35'ler Tasarıda, Japon Hava Kuvvetleri'nin kullandığı, Lockheed Martin üretimi F-16 model savaş uçaklarının bir versiyonu olan F-2 savaş uçaklarının yerini alacak bir savaş uçağı tasarlanması için de 28 milyar yen (yaklaşık 260 milyon dolar) harcanacağı belirtildi.
Lockheed Martin - 9.12.2019
Küresel silah endüstrisi 2018'de de büyümeyi sürdürdü
Listenin tepesinde ABD şirketleri bulunuyor 2002'den bu yana ilk defa 100 şirketin ilk beş sırasına ABD şirketleri yerleşti. Lockheed Martin, Boeing, Northrop Grumman, Raytheon ve General Dynamics firmalarından oluşan şirketler, 148 milyar dolarlık cirolarıyla listedeki tüm ülkelerin yaptığı satışların yüzde 35'ini gerçekleştirdi.
Lockheed Martin - 12.11.2019
F-35 krizinin uluslararası hukuk boyutu
F-35 Programı hem ulusal (ABD açısından) hem uluslararası boyutları olan, kamu ile özel sektörlerin iç içe girdiği çok katmanlı bir program. Esas olarak ABD'nin bir askeri üretim projesi olan F-35 Programı'nın temel yüklenicisi, ABD'nin ülke içinde yaptığı ihale neticesinde, Amerikan silah endüstrisinin devlerinden Lockheed Martin olmuştu.
Lockheed Martin - 27.9.2019
Trump'ın "Buy American" güvencesi ve Aramco saldırısı
Özetle 2017'de imzalanan anlaşma, savunma ekipmanı ve hizmet desteği sunmak suretiyle özelde Suudi Arabistan'ın, genelde Körfez'in İran tehdidine karşı uzun vadeli güvenlik ihtiyaçlarının sağlanması ve savunma kapasitesinin güçlendirilmesi vaatlerini içeriyordu. Kuşkusuz ABD açısından bu anlaşma, sadece siyasi, diplomatik ve askeri bir başarı olmayıp, aynı zamanda ticari kazançların öncelendiği bir husustur. Zaten anlaşmadan çok kısa bir süre sonra açıklanan borsa fiyatlarında, ABD askeri-endüstriyel kompleksi içerisinde yer alan savunma firmalarının piyasa değerlerinin hızla arttığına şahit olunmuştur. Örneğin Lockheed Martin yüzde 2 civarında, Raytheon yüzde 1,4'ün üzerinde, Northrop Grumman takribi yüzde 1 ve General Dynamics de yaklaşık 0,5 düzeyinde gerçekleşen değer artışlarıyla servetlerini katladılar.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Lockheed Martin Haberleri | Lockheed Martin Haber - Haberler - Lockheed Martin haberleri, son dakika lockheed martin haber ve gelişmeleri burada. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milli Turbojet Motoru'nu test etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 19:08:57. #1.14#
title