LALE KARABIYIK HABERLERİ

Lale Karabıyık haber, Lale Karabıyık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lale Karabıyık

Lale Karabıyık

Doğum Yeri Bilecik / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1965 - ...

Lale Karabıyık Kimdir ?

1965 Bilecik doğumlu. Öğretim üyesi. Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme Bölümünden 1986 yılında mezun oldu. 1989 Yılında yüksek lisans eğitimini, 1993 yılında doktora eğitimini tamamladı. 1994 yılında Finansman Anabilim Dalında Yardımcı Doçent ve 1999 yılında Doçent unvanı aldı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Lale Karabıyık - Bugün
CHP'li Karabıyık'tan "ders kitaplarına" ilişkin açıklama Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, "Talim Terbiye Kurulu yeniden yapılandırılmalı ve tüm ders kitapları uzmanlardan oluşan komisyonlar tarafından incelenerek, nitelikli içeriklerle hazırlanmalıdır.
Lale Karabıyık - 10.8.2020
CHP'de yeni MYK belli oldu
Önceki MYK'de çoğu ismin yerini koruduğu listede, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile Fethi Açıkel, Onursal Adıgüzel, Veli Ağbaba, Muharrem Erkek, Gamze Akkuş İlgezdi, Bülent Kuşoğlu ve Lale Karabıyık aynı görevde kaldı.
Lale Karabıyık - 1.8.2020
Siyasi partiler video konferans aracılığıyla bayramlaştı
CHP Parti Meclisi Üyesi Lale Karabıyık, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecine ilişkin, "Sosyal mesafe kurallarına bayramlaşma sürecinde vatandaşlarımızın gittiği her yerde dikkat etmeleri gerektiğinin, bayram sonrasında kötü bir faturayla karşılaşmamak adına önemli olduğunu...
Lale Karabıyık - 1.8.2020
Son dakika haber | Siyasi partiler videokonferans aracılığıyla bayramlaştı
Yeniden Refah Partisinde, Vatan Partisi adına Genel Başkan Yardımcısı Nusret Senem, Kadın Kolları Genel Yönetim Kurulu Üyesi Şule Uncu ve Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Güven, Anavatan Partisi adına genel başkan yardımcıları Semih Narlı ve Cemil Akbulut ile Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Bahadır Durum, BBP adına Genel Sekreter Üzeyir Tunç, Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Dilek Keskin ve MKYK Üyesi Mahmut Burkankulu, Demokrat Parti adına Genel Başkan yardımcıları Muhammet Kelleci ile Nuran Talu ve Genel İdare Kurulu Üyesi Kiper Ulusoy, MHP adına Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Merve Menekşe ve Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya, CHP adına Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, Parti Meclisi üyeleri Deniz Demir, Pınar Uzun ve Ahmet Hakan Uyanık, Gelecek Partisi adına Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Seren Yıldız Öztürk ve Burçak Başbuğ Erkan, HÜDA-PAR adına Genel Sekreter Şehzade Demir ve Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin İmir, İYİ Parti adına Siyaset Akademisi Başkanı Aydın Adnan Sezgin, GİK Üyesi Aylin Cesur ile Genç Teşkilatlanmasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Orhun Bilenler ve DEVA Partisi adına Genel Başkan Yardımcısıları İdris Şahin, Sanem Oktar ve Ali Rıza Babaoğlan'dan oluşan heyetlerle ile bayramlaşma görüşmesi gerçekleştirildi.
Lale Karabıyık - 1.8.2020
MHP'de partiler arası bayramlaşma videokonferansla yapıldı
Karakaya, Türkiye'nin doğruları yapmasından bazı kesimlerin rahatsız olduğunu belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu: "Ayasofya'nın ibadete açılmasını gördük. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin bayram mesajında ifade ettiği gibi Fatih Sultan Mehmet'in vakfiyesini ve Mustafa Kemal Atatürk müktesebatını yok etmeye kimsenin haddi de hakkı da yoktur. Bunu yapmak, ecdadımızı birbirlerine düşürmek soysuzluktur. Bu anlamda bu oyuna gelinmemesi gerekiyor. Tarih ve ecdat bir bütün olarak bizimdir. Fatih Sultan Mehmet de Abdülhamit Han da Mustafa Kemal Atatürk de bizimdir. Bizler bu oyunlara gelmeyeceğiz. " "Bayramdan sonra kötü bir tablo olmaması için kurallara uyulmalı" MHP ile bayramlaşan CHP heyetinde Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, Parti Meclisi üyeleri Deniz Demir, Pınar Uzun ve Ahmet Hakan Uyanık yer aldı.
Lale Karabıyık - 1.8.2020
Siyasi partiler videokonferans aracılığıyla bayramlaştı
CHP heyetiyle bayramlaşma İYİ Parti heyeti, AK Parti'nin ardından CHP Parti Meclisi Üyesi ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, Parti Meclisi üyeleri Deniz Demir, Pınar Uzun ve Ahmet Hakan Uyanık'tan oluşan heyetle bayramlaştı.
Lale Karabıyık - 29.7.2020
CHP'nin PM'nin resmi sonuçları belli oldu
Buna göre, Yunus Emre, Dr. Aylin Yaman, Fethi Açıkel, Burhan Şenatalar, Prof. Dr. Ali Rıza Erbay, Lale Karabıyık, Yüksel Taşkın, Ayşe Eser Danışoğlu BKSP kontenjanından PM üyesi oldu.
Lale Karabıyık - 27.7.2020
CHP'nin 37'inci Olağan Kurultayı PM seçimleri
Yine MYK üyelerinden Veli Ağbaba 791, Gamze Akkuş İlgezdi 729, Orhan Sarıbal 675, Muharrem Erkek 642, Gülizar Biçer Karaca 606 ve Seyit Torun 673 oy alarak PM'ye girmeye yetecek oya ulaştı. MYK üyeleri Yunus Emre, Fethi Açıkel ve Lale Karabıyık ise BKSP'den PM'ye girmişti.
Lale Karabıyık - 27.7.2020
CHP'nin 37. Olağan Kurultayı
Resmi olmayan sonuçlara göre; Yunus Emre (1021), Dr. Aylin Yaman (964), Fethi Açıkel (959), Burhan Şenatalar (905), Prof. Dr. Ali Rıza Erbay (887), Lale Karabıyık (871), Yüksel Taşkın (780) ve Ayşe Eser Danışoğlu (756) BKSP kontenjanından PM üyesi oldu.
Lale Karabıyık - 22.7.2020
CHP'li Karabıyık'tan "İstanbul Sözleşmesi"ne ilişkin açıklama Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, "İstanbul Sözleşmesi'ni feshetmek, kadınlara karşı şiddete ve kadın cinayetlerine göz yummak demektir.
Lale Karabıyık - 2.7.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Karabıyık'tan İstanbul Sözleşmesi açıklaması Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, "İstanbul Sözleşmesi'ni feshetmek, kadınlara karşı şiddete ve kadın cinayetlerine göz yummak demektir.
Lale Karabıyık - 11.6.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Karabıyık'tan işsizlik oranı değerlendirmesi Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, "İşsizlik oranı düşmüş değil. Bunu söylemek, kapı kapı iş arayan, evine ekmek götüremeyen mağdurlar için ayıp." dedi.
Lale Karabıyık - 19.5.2020
Nilüfer'de 19 Mayıs kutlandı
Nilüfer'de 19 Mayıs kutlandı BURSA - 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda Nilüfer'de büyük gurur ve coşku yaşandı. Nilüfer Belediyesi'nin düzenlediği çelenk koyma töreninde konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, 101 yıl önce bugün bağımsızlık ateşini yakan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde olduklarını belirterek "Gençlik ateşi hiç sönmesin, umudun ateşi hiç sönmesin, aydınlık bir geleceğe olan inancımız da hiç bitmesin" dedi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlattığı ulusal kurtuluş mücadelesinin 101. yıl dönümü, bir kez daha Türkiye'nin dört bir yanında gurur ve coşkuyla kutlandı. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Nilüfer'de de korona virüs salgını gölgesinde ama ve her zamanki coşkuylu kutlandı. Nilüfer Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk koyma töreni, pandemi nedeniyle sınırlı sayıda katılımla gerçekleşti. Çelenk koyma törenine Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, CHP Genel Başkan Yardımcıları ve Bursa Milletvekilleri Prof. Dr. Lale Karabıyık ile Orhan Sarıbal, CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Erkan Aydın, Yüksel Özkan, İYİ Parti Bursa Milletvekili Prof.
Lale Karabıyık - 9.5.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Anneler Günü'nü kutladı Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, annelerin yaşadığı sorunların çözülmesinin ve kadın haklarının gelişmesinin kadın, erkek, yaşlı, genç tüm vatandaşların hayatını geliştireceğini, daha adil, daha özgür, daha demokratik bir Türkiye'nin yolunu açacağını belirtti.
Lale Karabıyık - 29.4.2020
CHP'li Karabıyık: "Aile sigortası olsaydı güvencesiz ve yoksul vatandaş kalmayacaktı"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, "Bugün aile sigortası olsaydı, güvencesiz ve yoksul vatandaş kalmayacaktı.
Lale Karabıyık - 8.4.2020
CHP'li Karabıyık: "Kadınlara karşı işlenen suçlarda infaz indirimi olmamalı"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, kadınlara yönelik işlenen suçlarda infaz indiriminin olmaması gerektiğini belirtti.
Lale Karabıyık - 25.3.2020
CHP'li Karabıyık'tan "emekli maaşı" açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, "Düşük emekli maaşları nedeniyle geçimini sağlayamayan emekliler, evini geçindirebilmek için emeklilikten sonra da çalışıyor.
Lale Karabıyık - 11.3.2020
TBMM Genel Kurulu
CHP Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, Türkiye'nin nüfusunun yüzde 49,8'inin kadın olduğunu belirterek, "Ancak maalesef kadınlar toplumsal haklardan erkekler kadar yararlanamıyorlar.
Lale Karabıyık - 7.3.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık'tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, "Kadınların huzurla ve güven içinde yaşadığı bir toplum için gerekenleri yapmak hepimizin sorumluluğudur.
Lale Karabıyık - 18.2.2020
Finansal piyasalara ilişkin yenilikler içeren teklif Genel Kurulda
Şahsı adına söz alan CHP Bursa Milletvekili Lale Karabıyık da teklifle Varlık Fonu'na sınırsız iç ve dış borçlanma yetkisi getirileceğini ifade ederek, "Tutarı öngörülemez bir kaynağı, ülkeyi borçlandırarak sağlamaya çalışıyorsunuz.
Lale Karabıyık - 5.2.2020
TBMM Genel Kurulu, çığ felaketi ve pistten çıkan uçak haberleri üzerine erken kapandı
CHP Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, AK Parti iktidarları döneminde istihdam için yapılanlar olmasına rağmen işsizliğin arttığını söyledi.
Lale Karabıyık - 4.1.2020
CHP'den memur maaş zammına eleştiri
CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, memurların ocak ayında yüzde 4 toplu sözleşme zammı ve yüzde 1,33 enflasyon farkıyla yüzde 5,33 zam alacaklarını belirterek, "AKP'nin derinleştirdiği ekonomik kriz düşünüldüğünde, memurlar ve memur emeklileri yine ay sonunu zor getirecek.
Lale Karabıyık - 31.12.2019
CHP'li Karabıyık'tan yeni yıl mesajı Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, kadına yönelik şiddeti neredeyse teşvik edecek söylemler kullanan tüm politikalara karşı kadınların mücadelesinin sürmeye devam edeceğini belirtti.
Lale Karabıyık - 21.12.2019
CHP'li Karabıyık: "Tüm düzenlemelere rağmen kadın cinayetlerinin önü alınamıyor"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, uluslararası sözleşmeler ve ulusal mevzuattaki tüm düzenlemelere karşın Türkiye'de kadın cinayetlerinin önünün alınamadığını, kadınların, hemen her gün erkekler tarafından katledildiğini bildirdi.
Lale Karabıyık - 20.12.2019
CHP, 2020 Küresel Cinsiyet Eşitsizliği Endeksi Raporunu değerlendirdi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, 2020 Küresel Cinsiyet Eşitsizliği Endeksi Raporunda, kadınların ekonomiye katılımı ve fırsat eşitliği kategorisinde Türkiye'nin 153 ülke arasında 136'ncı sırada yer aldığını bildirdi.
Lale Karabıyık - 18.12.2019
2020 yılı bütçesi TBMM Genel Kurulunda
"Dayatılan bir bütçe" CHP Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, bu bütçenin "dayatılan" bir bütçe olduğunu savunarak, bütçenin amacının borcu borçla kapatmak olduğunu söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Lale Karabıyık Haberleri | Lale Karabıyık Kimdir - Haberler - Lale Karabıyık haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Lale Karabıyık kimdir, hayatı ve biyografisi. CHP'li Karabıyık'tan ders kitaplarına ilişkin açıklama Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.10.2020 21:32:01. #1.15#
title