Kozalak Haberleri

Kozalak haber, Kozalak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kozalak - 8.11.2020
60 hektara dikilecek tohumlar için sedir kozalağı toplanıyor
Mersin'in Erdemli ilçesinde 60 hektar sahaya dikilecek 14 ton karpelli sedir tohumu için, Torosların 2 bin rakımlı zirvesinde metrelerce yükseklikteki sedir ağaçlarından kozalak toplanıyor.
Kozalak - 7.11.2020
Edirne'de park halindeyken alev alan hafif ticari araç kullanılamaz hale geldi
Sultaniçe Sahili yakınlarındaki ormanlık alana kozalak toplamaya giden M.
Kozalak - 5.11.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ -TEKRAR
Yanan ağaçların patlayan kozalaklarından çıkan tohumlar, yeşerdiMERSİN'in Gülnar ilçesinde geçen yıl yangında zarar gören 10 hektarlık ormanlık alanda, kozalaklardan çevreye saçılan tohumlar sayesinde yeni fidanlar yeşerdi.
Kozalak - 5.11.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ
Yanan ağaçların patlayan kozalaklarından çıkan tohumlar, yeşerdiMERSİN'in Gülnar ilçesinde geçen yıl yangında zarar gören 10 hektarlık ormanlık alanda, kozalaklardan çevreye saçılan tohumlar sayesinde yeni fidanlar yeşerdi.
Kozalak - 2.11.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ -TEKRAR
ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE BAŞLADI Çam fıstığının ilaç ve bakım istemediğinin altını çizen Serin, "Ağacı ilk önce gölgelik olarak dikmiştim, bir yerde de gördüm çekirdeği toplanıyordu. Ben de diktim. Dibine dökülenleri çocuklar yiyordu. Bir gün bir arkadaş geldi ve 'Bunu sat. Bunlar güzel para yapar. Şubat ayında topla, temmuz, ağustos ayında ser ve içini dök' diyerek gitti. Toplayıp, dediğini yaptım ve o yıl güzel para kazandım. Şimdi ise iki sene biriktirip satıyorum. Tarsus'a götürüp orada kırdırıyorum. Su, ilaç istemiyor sadece kozalaklarını toplayıp kurutup çırpıyorsun o kadar" dedi.
Kozalak - 29.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 6
Yangının 'kundaklama' sonucu çıktığını iddia eden kadın: Sözlerimin arkasındayım   HATAY'ın İskenderun ilçesinde önceki gün çıkan, 22 saatlik çalışmayla söndürülen yangın sırasında cep telefonuyla çektiği görüntüleri sosyal medyadan paylaşıp, 'kundaklama' iddiasında bulunan Banu D., "İddialarımın arkasındayım. Bu arazide, bu eğimde kozalak sıçramasıyla yangın yayılmaz" dedi.
Kozalak - 10.10.2020
Şifa deposu çam kozalağı pekmezinin sofralara uzanan yolculuğu
Üreticiler tarafından toplanan kozalaklar, 3-4 kez yıkanarak pekmez yolculuğu için birçok aşamadan geçiyor.
Kozalak - 2.10.2020
1 Ekim 2020 Haberleri
1 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Kozalak - 25.9.2020
Son dakika haberi: Edirne'de kızını öldüren babaya 24 yıl hapis cezası verildi
Olay Geçen yıl önce kozalak toplamaya giden bir kişi tarafından gazete kağıdına sarılmış kesik bir kol bulunmuş, polis ekiplerince yapılan parmak izi incelemesinde, omuz hizasından kesildiği belirlenen sol kolun, Didem Uslu'ya ait olduğu tespit edilmişti.
Kozalak - 21.9.2020
Abdullah Dede'yi ayının elinden köpek kurtardı
KARS'ın Sarıkamış ilçesinde odun toplamak için ormana giden 70 yaşındaki Abdullah Özden ayı saldırısı sonucu yaralandı. Ayı saldırdığı sırada ormanlık alanda kesim yapan kişilere ait köpeğin yanına geldiğini söyleyen Abdullah Özden, Köpeğin sesi gelince ayı ona doğru döndü. Köpek ayıya havladı ve benim yanıma geldi. Köpek yanımdan ayrılmadı ve ayıya fırsat vermedi. Havlayınca ayı kaçtı dedi.  Sarıkamış'a bağlı Şehitler Mahallesi'nde yaşayan Abdullah Özden, geçen 18 Eylül'de yakacak odun ve kozalak toplamak için at arabasıyla Acısu bölgesindeki ormanlık alana gitti.
Kozalak - 6.9.2020
Son dakika haberi... Kastamonu Belediye Başkanı Vidinlioğlu, Taşköprü'deki orman yangınına ilişkin bilgi paylaştı...
Yangından haberdar olur olmaz alana gittiğini vurgulayan Vidinlioğlu, şunları kaydetti: "Taşköprü'deki yangında bin hektarın üzerinde bir alan zarar gördü. Yangının başladığı an itibarıyla alana gittim. Anlatılacak gibi bir durum değildi. Aslanlı köyüne 200 metre kala kontrol altına alınmış yangın. Şükürler olsun can kaybı yok. Cenab-ı Allah devletimize zeval vermesin. 8 helikopter, 2 uçak, 117 itfaiye ile yangına müdahale edildi. Tüm illerimizden desteğe gelen araçlar oldu. Ayrıca çok sayıda su tankeri de alanda görev yaptı. Yaban hayvanları yangından kaçarken başka bir bölgenin yanmasına neden oluyorlar, ağaçlar kabuk atıyor, kozalaklar fırlıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kozalak Haberleri | Kozalak Haber - Haberler - Kozalak haberleri, son dakika kozalak haber ve gelişmeleri burada. Dağdan topladığı çam kozalaklarıyla yoğurt yapıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.11.2020 13:48:12. #1.15#
title