Kayrıcı:Seçildikten sonra adam gibi görevinizi yapın

Kayrıcı:Seçildikten sonra adam gibi görevinizi yapın

Çorum'da MHP Dodurga ve köylerinde halka hitap ederek bazı eleştirlerde bulundu.

Kayrıcı:Seçildikten sonra adam gibi görevinizi yapın

Çorum ve ilçelerinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), seçim çalışmaları kapsamında Dodurga İlçesi'nde programlarına devam ediyor. MHP Milletvekili Adayı Vahit Kayrıcı, İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Saka, Salih Tomak, Seçim Komitesi Başkanı Mehmet Fatih Arslan ve yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet Dodurga'da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Dodurga Meydanı'nda halka hitap eden Kayrıcı, Dodurga'ya bağlı Tutuş, Alpagut ve Dikenli Köyü'nde vatandaşla bir araya geldi.

MHP Milletvekili Adayı Vahit Kayrıcı yaptığı açıklamada Türkiye'nin ekonomik sıkıntıları, Başkanlık Sistemi ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin vatandaşlara yönelik politikalarını anlattı.

"Hükümet doğudan alamadığı vergiyi Anadolu'dan alıyor" diyen Kayrıcı, "Bu haksız rekabeti getiriyor.Böyle dengesiz bir devlet yönetimi olamaz.Devletin güvenlik güçlerinin ellerini kollarını bağlayıp, itleri PKK'yı ortalığa ortaya salarak doğuda haksız rekabeti yarattılar.Her yaptıkları açılım sonrasında ülke ciddi zararlara uğradı. Şehit kanıyla kazandığımız vatan topraklarını başkanlık sistemiyle federasyonlara bölerek, masa başında birilerine peşkeş çekemezsiniz" dedi.

Tarıma ve hayvancılığa yönelik yanlış politikalara değinen MHP Milletvekili Adayı Vahit Kayrıcı, " Türkiye'nin senelik et ihtiyacı 800 bin tondur.Seçimlerden önce beş firmaya 1750 bin ton et ithalat izni verdiler.Türkiye'nin iki senelik et ihtiyacını ithalatla karşılayarak Türkiye'de hayvancılığı tamamen bitirecekler. Beldelerimizin hepsini köy yapıyorlar.

Yakında Dodurga'yı da köy yaparlar.Bunlar siyaseti kağnı gölgesinde yapıyorlar. Bu gün Dodurga'da toplantı yapılıyor.Bizim mitingimize katılım olmasın diye yapıyorlar.

Sayın Kaymakam sen devletin kaymakamısın. Sayın belediye başkanı sen Dodurga'nın belediye başkanısın AKP'nin değil.

Seçildikten sonra adam gibi görevinizi yapın. İnsanların bu konuşmayı dinlemesine engel olmak seni aklamaz, paklamaz. Keser döner sap döner bir gün olur hesap döner. O hesap verenlerin yanındaki yalakalar o zaman benim arkamdan yürümesinler" diyerek tepkisini dile getirdi.

Kayrıcı, "Dodurga'ya ne yaptılar devlet hastanesini sağlık ocağı'na çevirdiler. Maden Ocağını yer altı işletmesini kapattılar bir çok insanımızı işsiz bıraktılar. Maden ekonomik bir değerdir.

Onu kapatarak bir yere varamazsınız. Halkı mağdur edersiniz. AKP'nin şımarık milletvekillerine bir tokat vurmazsanız ezilmeye devam edersiniz. Elinizi vicdanınıza koyun seçimden seçime sizi hatırlayanlara değil, yüreği sizinle sızlayanlara oy verin.Ülkenin memleketi sevenlere her şeyden önce ülkem diyenlere ihtiyacı var. Allah birliğimizi bozmasın" ifadelerine yer verdi.
HABER:Mustafa ULUSOY