Kayapa Haberleri

Kayapa haber, Kayapa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kayapa - 12.08.2021
Konut fiyatları temmuzda en çok Yalova ve Muğla'da arttı
Bursa'da sanayinin sürekli gelişmesi ve büyük fabrikaların olmasının talebi etkileyen en önemli faktörler arasında yer aldığını kaydeden Tandoğan, Nilüfer ilçesinde Kayapa, Balkan ve Dumlupınar gibi mahallelerin yeni imara açıldığını ve sıfır konutlara ilgi olduğunu, Mudanya ve Gemlik'in deniz kenarında olması nedeniyle tercih edildiğini anlattı.
Kayapa - 15.06.2021
Bursa Uludağ Üniversitesi
23 Haziran Çarşamba günü saat 13: 30'da, Ziraat Fakültesi Dekanlık binasının önünde buluşuyoruz. Rektörümüzün önderliğinde beş dakikalık bir yürüyüş yolundan geçerek BUÜ Ziraat Fakültesi bünyesindeki ekolojik bahçelere ulaşıyoruz. Ekolojik bahçelerin açılışını yapıyoruz önce. Bir taraftan bahçelerin müthiş görüntülerinin tadını çıkarıyor, diğer taraftan Müzik Bölümümüzün yetenekli öğrencilerinin sazını ve sözünü dinliyoruz. Sonra ağaç dikmeye başlıyoruz. Mazılar (Thuja sp. ), fıstık çamları (Pinus pinea) ve akçaağaçlar (Acer platanoides L. ) dikiyoruz. Bu ağaçlar büyüdüklerinde bize hem sarılar, kırmızılar, bordolar ve yeşillerden oluşan bir renk cümbüşü sunacak hem de sağlıklı ve huzurlu yaşamamız için destek olacaklar. Ağaçlarımızı diktikten sonra şık Veysel'in "Benim sadık yarim kara topraktır" dizelerini hatırlıyor, toprağımız ve ağaçlarımızla vedalaşarak diğer işlerimizin başına dönüyoruz. ULUZEKO: Kampüsümüzdeki Ekolojik BahçelerBUÜ Ziraat Fakültesi girişimiyle oluşturulan ekolojik bahçelere ULUZEKO adı verilmiş. Kampüsteki doğaseverlere doğaya dokunma, sebze ve süs bitkisi yetiştirme olanağı tanınmak istenmiş bu bahçelerle. 10 dekarlık bu alanda, gelecekte organik tarımla ilgili uygulamalı eğitimler de verilecek. 60 m2'lik 112 adet parselden oluşuyor ekolojik bahçeler. Bu bahçeler şebeke suyuyla değil yağmur suyuyla sulanıyor. Kaynağı Kayapa Barajı olan BUÜ göletinden alınan suyun bir kısmı ekolojik bahçelere dağıtılıyor.
Kayapa - 09.06.2021
Bursa Uludağ Üniversitesi
14 Haziran Pazartesi günü saat 10: 30'da, Ziraat Fakültesi Dekanlık binasının önünde buluşuyoruz. Rektörümüzün önderliğinde beş dakikalık bir yürüyüş yolundan geçerek BUÜ Ziraat Fakültesi bünyesindeki ekolojik bahçelere ulaşıyoruz. Ekolojik bahçelerin açılışını yapıyoruz önce. Bir taraftan bahçelerin müthiş görüntülerinin tadını çıkarıyor, diğer taraftan Müzik Bölümümüzün yetenekli öğrencilerinin sazını ve sözünü dinliyoruz. Sonra ağaç dikmeye başlıyoruz. Mazılar (Thuja sp. ), fıstık çamları (Pinus pinea) ve akçaağaçlar (Acer platanoides L. ) dikiyoruz. Bu ağaçlar büyüdüklerinde bize hem sarılar, kırmızılar, bordolar ve yeşillerden oluşan bir renk cümbüşü sunacak hem de sağlıklı ve huzurlu yaşamamız için destek olacaklar. Ağaçlarımızı diktikten sonra şık Veysel'in "Benim sadık yarim kara topraktır" dizelerini hatırlıyor, toprağımız ve ağaçlarımızla vedalaşarak diğer işlerimizin başına dönüyoruz. ULUZEKO: Kampüsümüzdeki Ekolojik BahçelerBUÜ Ziraat Fakültesi girişimiyle oluşturulan ekolojik bahçelere ULUZEKO adı verilmiş. Kampüsteki doğaseverlere doğaya dokunma, sebze ve süs bitkisi yetiştirme olanağı tanınmak istenmiş bu bahçelerle. 10 dekarlık bu alanda, gelecekte organik tarımla ilgili uygulamalı eğitimler de verilecek. 60 m2'lik 112 adet parselden oluşuyor ekolojik bahçeler. Bu bahçeler şebeke suyuyla değil yağmur suyuyla sulanıyor. Kaynağı Kayapa Barajı olan BUÜ göletinden alınan suyun bir kısmı ekolojik bahçelere dağıtılıyor.
Kayapa - 25.04.2021
Bursa iş dünyasından ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki
Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) Başkanı Ömer Yıldız, Bursa Genç Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği (GESİAD) Başkanı Murat Kaya, Görükle Sanayici ve İşadamları Derneği (GÖRSİAD) Başkanı Engin Çetiner, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay, Kayapa Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Yalçın Toy, Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Başkanı Erol Gülmez, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şube Başkanı Mustafa Kemal Şerbetçioğlu da yaptıkları yazılı açıklamalarla Biden'ı ve açıklamaya destek verenleri kınayan ifadeler kullandı.
Kayapa - 17.12.2020
Bursa'da büyükbaş hayvan çiftliğinde çıkan yangına müdahale ediliyor
Kayapa Mahallesi'ndeki bir çiftlikte henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.
Kayapa - 14.12.2020
Balıkesir'de 3 mahalle karantinaya alındı
Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada, Kayapa, Yürekli ve Gözlüçayır mahallelerindeki bazı kişilerin Kovid-19 testlerinin pozitif çıktığı duyuruldu.
Kayapa - 09.11.2020
Balıkesir'in İvrindi ilçesindeki 10 ev karantinaya alındı
Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Kayapa Mahallesi'nde yaşayan bazı kişilerin Kovid-19 testlerinin pozitif çıktığı belirtildi.
Kayapa - 15.09.2020
Bursa'nın 3 ilçesinde su kesintisi
İçmesuyu Daire Başkanlığı bünyesinde; Nilüfer İlçesi Uludağ Üniversitesi Kampüs alanında yapılan öğrenci yurtlarının su ihtiyacını karşılamak, Nilüfer İlçesi Ürünlü Mahallesinde son dönemlerde yaşanan kuraklıkla meydana gelen içme suyu sıkıntısını giderebilmek için açılmış olan derin kuyuların bağlantılarının yapılabilmesi ve Nilüfer İlçesi Kayapa - Hasanağa Mahallelerinde imara açılmış bölgedeki yapılaşmanın içme suyu ihtiyacının giderilebilmesi için İzmir Yolu kıyısında mevcut olan 1200 çelik hatta bağlantı çalışmaları yapılacak.
Kayapa - 28.08.2020
Bursa'da bazı yollar trafiğe kapatılacak
İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, etkinlik gününde saat 09.00'da başlayacak yarışın başlangıç alanı olan Osmangazi ilçesi Stadyum Kavşağı - Altıparmak Caddesi - Cemalnadir Caddesi - Atatürk Caddesi - İnönü Caddesi - Namık Kemal Caddesi - Ankara Yolu Caddesi İzmir istikameti - Merinos - Acemler - Mudanya Yolu - Bağlarbaşı Kavşağı - Fatihsultan Mehmet Bulvarı - Tuna Kavşağı - FSM Cami Kavşağı - Acıbadem Kavşağı - İzmiryolu Gidiş - Çalı Kavşağı - Gül Kavşağı - Özlüce Kavşağı - Uludağ Üniversitesi - Göçmen Konutları Kavşağı - Batı Kavşağı - Başköy Mahallesi - Akçalar Mahallesi - Fadıllı Mahallesi - Unçukuru Mahallesi - gidiş istikametleri ile Nilüfer ilçesi Hasanağa Mahallesi'nden merkeze geliş - Kayapa Mahallesi - Tahtalı Mahallesi - Yaylacık Mahallesi - Dumlupınar Caddesi - Demirci Kavşağı - Demirci Yolu Caddesi - Dere Sokak - Demirci Köyü Yolu - Dağ Yenice Caddesi - Nilüfer Caddesi - Lefkoşa Caddesi Orhaneli istikameti - Misi Kavşağı - Orhaneli Bursa merkez istikameti - Çamlıca Kavşağı - Beşevler Kavşağı - Odunluk Kavşağı - Hayran Caddesi - Acemler Kavşağı - Zübeyde Hanım Caddesi - Çekirge Meydanı Beşikçiler Kavşağı - Hamzabey Kavşağı- Stadyum Kavşağı güzergahları yarış etkinliği başlamadan 1 saat öncesi ve etkinlik süresince, yaya ve araç trafiğine kapatılacak.
Kayapa - 21.08.2020
Bursa ve Eskişehir iş dünyası "doğal gaz rezervi keşfi"ni değerlendirdi
Kayapa Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Yalçın Toy, Türkiye'nin hayallerinden birinin daha gerçekleşmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
Kayapa - 13.08.2020
Öğrenciler "Altın Bilezik" Dedi, iş dünyası sevindi
Kayapa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Toy: Hep ifade etmeye çalıştığımız gibi ülkemizde işsizlik yok mesleksizlik var.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kayapa Haberleri | Kayapa Haber - Haberler - Kayapa haberleri, son dakika kayapa haber ve gelişmeleri burada. Bursa'da 20 dakikada 4 inşaatın malzemelerini çaldılar: Hırsızlık anları kamerada.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.9.2021 18:52:12. #1.15#

title