Jose Mujica Haberleri

Jose Mujica haber, Jose Mujica son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Jose Mujica - 26.10.2020
Bolivya'da boşa çıkan darbe ve Latin Amerika siyasetine etkileri
3) Chavez'in ölümü sonrasında Nicolas Maduro tarafından az farkla kazanılan seçimlerle Venezuela solu iktidarı muhafaza edebilmişti. Bununla birlikte, bölgedeki önemli sol eğilimli liderlerin iktidarı birer birer sağ görüşlü liderlere kaptırmaları bu önemli petrol ülkesini kıtada yalnızlaştırdı. Peru'da Ollanta Humala, Brezilya'da Lula da Silva ve Dilma Roussef, Şili'de Michelle Bachelet, Arjantin'de Cristina Kirchner, Uruguay'da Jose Mujica son yıllarda iktidarlarını sağ eğilimli iktidarlara bırakarak siyasi arenadan çekilen önemli liderler.
Jose Mujica - 20.10.2020
Eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica aktif siyaseti bıraktı
BUENOS Eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica, 2015'ten bu yana yürüttüğü senatörlük görevinden istifa ederek aktif siyasetten çekildiğini açıkladı.
Jose Mujica - 05.10.2018
55. Uluslararası Antalya Film Festivali
1973 yılında Uruguay'ın askeri diktayla yönetildiğini, Tupamaro partili 3 mahkumun askeri operasyonla hücrelerinde yaşadıkları tecridi sahneye aktardıklarını belirten Brechner, "Üç adam 12 yıl boyunca tek kişilik hücrelerde yalnız başına kaldı. Bu olayları bir dönem Uruguay'ın devlet başkanlığını yapan Jose Mujica'nın ve 2 arkadaşının yaşadıklarını filme çektik.
Jose Mujica - 06.05.2018
Kolombiya ile Eln Görüşmeleri Küba'da Yapılacak
FARC'la yapılan toplantı Bu arada Devlet Başkanlığı, FARC'la yapılan ve İspanya'nın eski Başbakanı Felipe Gonzales ile Uruguay'ın eski Devlet Başkanı Jose Mujica'nın da katıldığı toplantıya ilişkin yazılı açıklama yaptı.
Jose Mujica - 23.01.2018
Kolombiya'da Siyasi Parti Farc Mensuplarına Saldırı
Toplum liderlerine ve FARC mensuplarına yönelik suikastlar, 4 Ocak'ta Cartagena kentinde hükümet ve FARC temsilcilerinin bir araya geldiği buluşmada da konuşulmuş, Devlet Başkanı Juan Manuel Santos bu olayların önüne geçmek için hızlı ve etkili çalışılacağını belirtmişti. Bu toplantıya uluslararası garantör olarak eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica ile eski İspanya Başbakanı Felipe Gonzales de katılmıştı.
Jose Mujica - 05.01.2018
Kolombiya'da Hükümet ve Farc Liderleri Bir Araya Geldi
Santos, Cartagena kentinde hükümet yetkilileri ve Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) temsilcilerinin yanı sıra İspanya eski Başbakanı Felipe Gonzales ve Uruguay eski Devlet Başkanı Jose Mujica'nın katıldığı toplantı sonrası açıklama yaptı.
Jose Mujica - 03.01.2018
Kolombiya'da Hükümet ve Farc Liderleri Bir Araya Gelecek
Eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica ve eski İspanya Başbakanı Felipe Gonzales'in uluslararası gözlemci olarak katılacağı görüşmede, hükümetten İçişleri Bakanı Guillermo Rivera, Çatışma Sonrası Dönem Bakanı Rafael Pardo ve Yüksek Barış Komisyonundan Rodrigo Rivera da hazır bulunacak.
Jose Mujica - 14.09.2017
Lucia Topolansky Uruguay'ın İlk Kadın Devlet Başkan Yardımcısı Oldu
Uruguay'da eski Devlet Başkanı Jose Mujica'nın eşi, senatör Lucia Topolansky, ülkenin ilk kadın devlet başkan yardımcısı oldu.
Jose Mujica - 01.10.2016
Uruguay'daki Guantanamo Mahkumları
Ülkenin eski Devlet Başkanı Jose Mujica, ABD'nin Küba'daki üssünde 12 yıl tutuklu kalan 6 Arap mahkuma, Aralık 2014'te sığınma hakkı tanımıştı.
Jose Mujica - 15.09.2016
Uruguay'daki Guantanamo Mahkumları
Eski Guantanamo mahkumu, haziran ayında ortadan kaybolmuş, temmuz ayı sonunda Venezuela'da yakalanarak önceki hafta Uruguay'a geri gönderilmişti. Ülkenin eski Devlet Başkanı Jose Mujica, ABD'nin Küba'daki üssünde 12 yıl tutuklu kalan 6 Arap mahkuma, Aralık 2014'te sığınma hakkı tanımıştı.
Jose Mujica - 08.09.2016
Uruguay'daki Guantanamo Mahkumları
Ülkenin eski Devlet Başkanı Jose Mujica, ABD'nin Küba'daki üssünde 12 yıl tutuklu kalan 6 Arap mahkuma Aralık 2014'te sığınma hakkı tanımıştı.
Jose Mujica - 28.07.2016
Uruguay'daki Guantanamo Mahkumları
Dışişleri Bakanı Novoa, eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica'nın sığınma hakkı verdiği Suriye asıllı Dhiab'ın, Venezuela'nın başkenti Caracas'taki Uruguay konsolosluğunda ortaya çıktığını belirtti.
Jose Mujica - 11.11.2015
Ak Partili Güvenç, Kılıçdaroğlu-mujica Görüşmesini Eleştirdi
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica’nın sözde ’Ermeni soykırımı’nı desteklediğinin ve Soykırım Komitesi’nin faal üyesi olduğunun bilinmesine rağmen CHP tarafından Türkiye’ye davet edilmesini eleştirdi.
Jose Mujica - 09.11.2015
Dünyaca Ünlü Yazarlar D&R'larda Büyük İlgi Gördü!
Dünyanın en yoksul devlet başkanı olarak bilinen Jose Mujica, 8 Kasım Pazar günü saat 11:00-13:00 arasında D&R CKM'de , Sarah Jio 8 Kasım Pazar günü saat 17:00'de D&R Kanyon'da, Sandy Tolan ve Andrea Portes çifti 7 Kasım Cumartesi günü saat 17:00'de D&R Marmara Forum'da okurlarıyla buluşarak kitaplarını imzaladı.
Jose Mujica - 07.11.2015
Eski Uruguay Devlet Başkanı Mujica Açıklaması
Eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica, "Her şeyde yüzde 100 hemfikir olma konusunda ısrar etmemeliyiz.
Jose Mujica - 06.11.2015
CHP Leader Questions Pm Over Fear Of Media
"Why are you afraid of the media," the CHP leader asked the AKP-majority government, speaking at a meeting with former Uruguayan President Jose Mujica on Nov.
Jose Mujica - 06.11.2015
Aa Günün
(13.35) (Fotoğraflı-Görüntülü) 2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica ile Bakırköy Su Ürünleri Kooperatifi'ndeki kahvaltıda bir araya geldi.
Jose Mujica - 06.11.2015
Kılıçdaroğlu, Mujica ile Bir Araya Geldi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uruguay eski Devlet Başkanı Jose Mujica ile Bakırköy Su Ürünleri Kooperatifindeki kahvaltıda bir araya geldi.
Jose Mujica - 06.11.2015
Ek Bilgilerle) - Kılıçdaroğlu: Kurultay Olağan da Olsa Olağanüstü de Olsa Zaten Ocak'ta Olacak
Chp'nin davetlisi olarak geçtiğimiz hafta Türkiye'ye gelen Eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Bakırköy Balıkçı Barınaklarında kahvaltı yaptı.
Jose Mujica - 06.11.2015
Kılıçdaroğlu: Kurultay Olağan da Olsa Olağanüstü de Olsa Zaten Ocak'ta Olacak
Chp'nin davetlisi olarak geçtiğimiz hafta Türkiye'ye gelen Eski Uruguay Başkanı Jose Mujica, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Bakırköy Balıkçı Barınaklarında kahvaltı yaptı.
Jose Mujica - 06.11.2015
Gündem / 6 Kasım 2015
Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920   1- TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, "Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane'nin Tıp Tarihindeki Yeri ve Önemi" konulu toplantı ile Geleneksel Sivas Günleri açılış programına katılacak.  (İstanbul/10.00-14.30) (Fotoğraflı-Görüntülü) 2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica ile kahvaltıda buluşacak.
Jose Mujica - 06.11.2015
Gündem Özeti / 6 Kasım 2015
Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920   1- TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, "Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane'nin Tıp Tarihindeki Yeri ve Önemi" konulu toplantı ile Geleneksel Sivas Günleri açılış programına katılacak.  (İstanbul/10.00-14.30) 2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica ile kahvaltıda buluşacak.
Jose Mujica - 04.11.2015
Eski Uruguay Devlet Başkanı Mujica Açıklaması
Eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica, "Bu kadar savaşla dolu bir dünyada ne yüzle Nobel Barış Ödülü veriyorlar.
Jose Mujica - 04.11.2015
"Saraysız Başkan" İzmir'de
"Dünyanın en mütevazi devlet başkanı" olarak ünlenen Uruguay eski Devlet Başkanı Jose Mujica, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi işbirliği ile düzenlenen program kapsamında İzmir'e geldi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Jose Mujica Haberleri | Jose Mujica Kimdir - Haberler - Jose Mujica haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Jose Mujica kimdir, hayatı ve biyografisi. Bolivya'da boşa çıkan darbe ve Latin Amerika siyasetine etkileri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 29.11.2021 02:23:42. #1.15#

title