John Bolton Haberleri

John Bolton haber, John Bolton son dakika haberleri ve gelişmeleri.

John Bolton 15.4.2020
John Bolton'ın Trablus saldırısı için Hafter'e "yeşil ışık yaktığı" iddiası
Eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın, Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e başkent Trablus'a yönelik saldırısı öncesi onay verdiği ileri sürüldü.
John Bolton 11.3.2020
ANALİZ – Trump'ın sözde barış planı ve Fas'ın tutumu
Netanyahu'nun bu anlaşma için ABD eski ulusal güvenlik danışmanı John Bolton'un görevden alınmasından hemen sonra harekete geçmesi bir başka dikkat çekici husus.
John Bolton 14.2.2020
NYT: Kasım Süleymani BAE ve Suudi Arabistan ile gerginliği azaltmak için görüşmeler yapıyordu
ABD'nin Körfez'deki müttefikleri, özellikle İran karşıtlığıyla bilinen ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'un Eylül 2019'un başlarında Başkan Donald Trump tarafından görevden alınması ve Suudi Arabistan'ın petrol tesislerine saldırıların ardından Washington'un İran'la askeri çatışmadan kaçınması üzerine Trump yönetiminin bu ülkeye yönelik "azami baskı" politikasını sorgulamaya başladı.
John Bolton 10.2.2020
92'nci Oscar ödül törenine "Parasite" filmi damga vurdu
En İyi Erkek Oyuncu ödülünü 'Joker' filmindeki performansıyla alan Joaquin Phoenix ödülünü kabul ederken yaptığı konuşmasında, hayatını genç yaşta kaybeden kendisi gibi oyuncu olan abisi River Phoenix'in yazdığı bir şiirden alıntı yaparak Sevgiyle kurtarmaya koş ve barış takip edecek? dizesini okudu. En İyi Yardımcı Erkek Oscar'ını alan Brad Pitt konuşması sırasında ABD Başkanı Donald Trump'un azil yargılanmasında tanıklığı reddedilen John Bolton'a gönderme yaparak, 'Bana 45 saniyem olduğu söylendi, ki bu Senato'nun bu hafta John Bolton'a verdiği süreden 45 saniye daha fazla' dedi.
John Bolton 10.2.2020
DHA DIŞ –92'nci Oscar ödül törenine 'Parasite' filmi damga vurdu
En İyi Erkek Oyuncu ödülünü 'Joker' filmindeki performansıyla alan Joaquin Phoenix ödülünü kabul ederken yaptığı konuşmasında, hayatını genç yaşta kaybeden kendisi gibi oyuncu olan abisi River Phoenix'in yazdığı bir şiirden alıntı yaparak "Sevgiyle kurtarmaya koş ve barış takip edecek" dizesini okudu. En İyi Yardımcı Erkek Oscar'ını alan Brad Pitt konuşması sırasında ABD Başkanı Donald Trump'un azil yargılanmasında tanıklığı reddedilen John Bolton'a gönderme yaparak, "Bana 45 saniyem olduğu söylendi, ki bu Senato'nun bu hafta John Bolton'a verdiği süreden 45 saniye daha fazla" dedi.
John Bolton 1.2.2020
Senato, Trump'a yönelik azil maddelerini hafta ortasında oylayacak
Eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'un azil yargılaması kapsamında Senatoda tanık olarak dinlenmesi gündemdeydi ancak Senatoda yapılan oylamada 49'a karşı 51 senatör, yeni tanık çağrılmasına "hayır" oyu vererek Demokratların bu adımını engelledi.
John Bolton 1.2.2020
ABD Senatosu, azil yargılamasına yeni tanık çağırmayacak
Demokratlar için önemli bir "yenilgi" Söz konusu oylama, özellikle eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın Ukrayna konusundaki ifadesini dinlemek için mahkemeye çağrılmasını talep eden Demokratlar için kayda değer bir yenilgi anlamı taşıyor.
John Bolton 1.2.2020
Trump'ın azledilme davası tartışmaları sürüyor
Bir diğer Cumhuriyetçi Senato üyesi Mitty Romney, tanık çağırılmasını kesinlikle desteklediğini belirterek Trump'ın eski ulusal güvenlik danışmanı John Bolton gibi tanıkların çağırılması gerektiğine dikkat çekti.
John Bolton 31.1.2020
ABD Senatosu, azil yargılamasında soru-cevap maratonunu tamamladı
Soru-cevap bölümüne damgasını vuran konu ise eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın yakında piyasaya çıkacak kitabında yer aldığı iddia edilen Ukrayna bölümüyle ilgili tartışmalar oldu.
John Bolton 30.1.2020
ABD Senatosu, azil yargılamasında soru-cevap maratonunun ilk gününü tamamladı
Yerel saatle 13.00'te başlayan ve verilen aralarla birlikte yaklaşık 10 saat süren soru-cevap duruşmasının ilk bölümüne, eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın yakında piyasaya çıkacak kitabında yer aldığı iddia edilen Ukrayna bölümüyle ilgili tartışmalar damga vurdu.
John Bolton 29.1.2020
Beyaz Saray'dan Bolton'ın tartışmalı kitabına "gizli bilgileri ifşa ediyor" uyarısı
Beyaz Saray, Eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın, yakın zamanda yayımlamayı planladığı kitabının "önemli gizli bilgiler" içerdiğini belirterek, kitabın bu şekliyle yayımlanamayacağını kaydetti.
John Bolton 29.1.2020
Senatodaki azil yargılamasında 16 saatlik soru-cevap maratonu başladı
Yeni tanıkların çağrılıp çağrılmayacağı konusu ilk bölüme damgasını vururken, eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın yakında piyasaya çıkacak kitabında yer aldığı iddia edilen Ukrayna bölümü, tartışmaların odağına yerleşti.
John Bolton 29.1.2020
Trump'ın avukatları Senatodaki savunmalarını tamamladı
Cumhuriyetçi senatörler tanık çağırma konusunu görüşüyor Öte yandan eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın yakında piyasaya çıkacak kitabında yer aldığı iddia edilen Ukrayna soruşturmasına ilişkin haberler, Demokratlar kadar Cumhuriyetçi senatörleri de harekete geçirdi.
John Bolton 27.1.2020
Trump'tan Bolton'ın kitabındaki iddialara yalanlama
ABD Başkanı Donald Trump, eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın yakında çıkacak kitabında geçtiği belirtilen "Trump, Ukrayna yardımını Joe Biden ve oğlu hakkındaki soruşturmalara bağladı" iddialarını yalanladı.
John Bolton 27.1.2020
Coronavirüs salgını endişeleriyle ABD devlet tahvilleri düştü
Coronavirüs salgının yanında ABD Başkanı Donald Trump'ın Senato'daki duruşmanın, Trump'ın eski müttefiklerinden John Bolton'dan gelen ve Trump'ın reddettiği yeni iddialarla devam etmesi bekleniyor.
John Bolton 27.1.2020
Bolton'ın yeni çıkacak kitabındaki Ukrayna iddiası ortalığı karıştırdı
Amerikan medyasında yer alan iddiaya göre, Beyaz Saray eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, yeni çıkacak kitabında "Başkan Donald Trump'ın siyasi rakibi Joe Biden ve oğluna yönelik soruşturma açılana kadar Ukrayna'ya askeri yardımı dondurmak istediğini" yazdı.
John Bolton 22.1.2020
Trump, azil sürecinin ülkesi için çok kötü olduğu görüşünü taşıyor
Trump, Beyaz Saray eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ve Beyaz Saray Özel Kalem Müdürlüğünü vekaleten yürüten Mick Mulvane'nin Senato'da ifade vermesini istediğini ancak bu konudaki kararı Senato'ya bıraktığını kaydetti.
John Bolton 20.1.2020
Venezuela, ABD ile doğrudan görüşmeye istekli
Maduro, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo hakkında ise "Sanırım Pompeo, Venezuela konusunda başarısızlığa uğradı ve Trump'ın dış politikasında ülkemize karşı başarısızlığının sorumlusu da o. Sanırım Pompeo, hayal dünyasında yaşıyor, ayakları yere basan bir adam değil. Ben, Trump'ın yanlış görüş sahibi olmasına yol açan çok kötü danışmanlarının bulunduğunu düşünüyorum. John Bolton, Mike Pompeo, Elliott Abrams, onu yanlış yönlendirdiler.
John Bolton 7.1.2020
6 Ocak 2020 Haberleri
6 Ocak 2020 Manşet Haberleri.
John Bolton 6.1.2020
Konvansiyonel ABD paramiliter İran'a karşı
Bu bağlamda ABD, bölgede İran'ın son 7-8 yıllık süreçte gelişen nüfuz arayışına karşı oluşan tepki konjonktürünü (Lübnan ve Irak'ta yaşanan gösteriler bu durumun en somut göstergelerindendir) değerlendirmek istiyor. Bu doğrultuda, ilerleyen süreçte, Haşdi Şabi başta olmak üzere, pek çok farklı ülkede İran yanlısı milisler bulundukları ülkelerde marjinalleştirilebilir ve ABD'yle uyumlu, ülke milliyetçiliğini esas alan gruplar güçlenebilir. John Bolton'ın istifasıyla "İran'da rejim değişikliği" projesini askıya alan ABD, bu yeni stratejiyle İran'ı nihai olarak bölgeden çekmeyi ve sınırlandırmayı amaçlıyor.
John Bolton 5.1.2020
Nasrallah: Süleymani'nin ölümü bölgede yeni bir dönemi başlattı
'SÜLEYMANİ'NİN ÖLDÜRÜLMESİ BİR SUÇTUR' Nasrallah, Süleymani'nin öldürülmesinin bir suç olduğunu ve bu emri ABD Başkanı Donald Trump'ın şahsen verdiğini belirterek, "Trump, Amerikan ordusuna bir suçu gerçekleştirmesini emretti ve ordu bu emri uyguladı. ABD'nin ilk hedefi İran'daki İslami rejimi yıkmaktı ve bu, eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton tarafından da ifade edildi.
John Bolton 23.12.2019
Bolton, Trump'ın Kuzey Kore'nin nükleer programını durdurmada ciddi olmadığını iddia etti
Beyaz Saray eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kuzey Kore'nin nükleer füzeler geliştirmesini durdurmaya kararlı olduğunu söylemesinin gerçeği yansıtmadığını savundu.
John Bolton 4.12.2019
Trump'tan Japonya'ya ABD üsleri için daha fazla ödeme talebi
Trump'ın Japonya'dan ödeme talebi ilk değil Göreve geldiği ilk günden bu yana müttefik ülkelerin savunma harcamalarını arttırmaları konusunda baskı yapan ABD Başkanı Donald Trump'ın daha önce, Japonya'dan ülkede bulunan 54 bin Amerika askeri için ödediği yıllık 2 milyar doları, 8 milyar dolara çıkarmasını istediği de gündeme gelmişti. Söz konusu talebi, Amerika'nın eski Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın geçtiğimiz Temmuz ayında Japonya'ya gerçekleştirdiği seyahat sırasında ilettiği iddia edilmişti.
John Bolton 2.12.2019
ABD Başkanı Trump için kritik hafta
"Hepimiz John Bolton'nın yaşananlara tanıklık yapmasını bekliyoruz" Trump'ın Eylül ayında iç ve dış siyasette anlaşmazlıklarını vurgulayarak görevden aldığı Eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'nın bu hafta ifadeye çağrılabileceği öğrenildi.
John Bolton 26.11.2019
CNN anketi: Azil soruşturmasındaki kamuya açık oturumlar seçmenin fikrini değiştirmedi
Donald Trump, eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Enerji Bakanı Rick Perry, Beyaz Saray Özel Kalem Müdürlüğünü vekaleten yürüten Mick Mulvaney gibi isimlerin de Kongre'de ifade vermesinden memnuniyet duyacağını belirterek, "Bu soruşturma, Demokratların çevirdiği bir dolap ve hiçbir yere gitmiyor ancak ABD başkanları hiçbir zaman tehlikeye atılmamalıdır.
John Bolton 24.11.2019
23 Kasım 2019 Haberleri
23 Kasım 2019 Manşet Haberleri.
Şu an buradasınız: John Bolton Haberleri | John Bolton Kimdir - Haberler - John Bolton haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. John Bolton kimdir, hayatı ve biyografisi. John Bolton'ın Trablus saldırısı için Hafter'e yeşil ışık yaktığı iddiası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.5.2020 12:55:16. #1.14#
title