İçişleri bakan yardımcılarından CHP'ye tepki: Polisimize "zorba" diyen zihniyeti şiddetle kınıyoruz - Haberler
Haberi Paylaş

İçişleri bakan yardımcılarından CHP'ye tepki: Polisimize "zorba" diyen zihniyeti şiddetle kınıyoruz

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Gazeteci Bülent Kılıç'a güvenlik güçlerince müdahale edilmesini eleştiren CHP'ye İçişleri Bakan Yardımcıları Mehmet Ersoy, İsmail Çataklı, Muhterem İnce ve Tayyip Sabri Erdil'den tepki geldi. Bakan yardımcıları, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımda, polise "zorba" diyen zihniyeti şiddetle kınadıklarını belirttiler.

İçişleri Bakan Yardımcıları Mehmet Ersoy, İsmail Çataklı, Muhterem İnce ve Tayyip Sabri Erdil; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından yapılan paylaşıma tepki gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi'ne ait resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Türkiye bu zorbalığı hak etmiyor. Kendi yaşam tarzlarının dışında hiç kimseye saygı duymayan, görevinin başındaki gazetecilere, farklı kimliklere bu zulmü reva gören zihniyeti kınıyoruz. Cumhuriyetimizin layık olduğu demokrasiyi hep birlikte inşa edeceğiz" ifadeleri yer aldı.

İçişleri bakan yardımcılarından CHP'ye tepki: Polisimize 'zorba' diyen zihniyeti şiddetle kınıyoruz

Bu paylaşıma cevap veren İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, "Kanuna, hukuka vandallıkla direnenleri değil, kanunu uygulama sorumluluğunu yerine getiren polisimizi zorbalıkla itham eden bu hukuk dışı zihniyeti kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

İçişleri bakan yardımcılarından CHP'ye 'zorba' tepkisi

CHP tarafından yapılan paylaşıma tepki gösteren İçişleri Bakan Yardımcısı Erdil ise, "Maalesef uzun süredir kontrol edemedikleri siyasal öfkeyle, devlete isyan eden ve başkaldıranlara kadar düşen ve görevini yapan polise zorba diyen bu zihniyeti kınıyoruz. Emniyet teşkilatının hedef gösterilmesini de kınıyoruz" açıklamasında bulundu.

İçişleri bakan yardımcılarından CHP'ye 'zorba' tepkisi

Çataklı, "Asıl biz vatandaşın huzur ve güvenliği için çalışan polisimize 'zorba' diyen zihniyeti şiddetle kınıyoruz" dedi.

İçişleri bakan yardımcılarından CHP'ye 'zorba' tepkisi

Ersoy da "İzinsiz gösteri sırasında polise direnenleri gözaltına almak zorbalık değildir. Esas zorbalık, toplumda iktidara tepki uyandırmak adına, hiçbir sınır tanımadan kurumlarımıza fütursuzca, her türlü yalana sarılarak saldırıp sonrasında özür dileyecek erdemi gösterememektir" ifadesini kullandı.

İçişleri bakan yardımcılarından CHP'ye 'zorba' tepkisi

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
Yorumlar (1)
Şerafettin Şeker:askerimize polisimize devlete her daim iftira atmaları sadece ülkeye zarar verir ya chp nin ip lilerin yaptıkları ne gazeteleri kapatıcaz ve gazetecileri dövmelerine ses çıkarmayan parti devletin yanında doğruları yazanlara yanlı ama devlete yalan iftira ve pkk alkışlatan gazete tv lere ise objektif diyorlar plis memur işçiye ben sanatçıya sanatçı demem zihniyete hala oy verenler ülke için düşünce yok erdoğan kin düşmanlığı var hedeflerinde
500
title