Hakkari Şehitlerinin Evlerine Ateş Düştü

Hakkari Şehitlerinin Evlerine Ateş Düştü

02.11.2017 16:34 | Son Güncelleme: 02.11.2017 16:34

Hakkari şehitlerinin evlerine ateş düştü KIRŞEHİR - Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde ilk görev yerinde şehit düşen Tayfun Kavun'un acı haberini vermeye gelen görevlilere seslenen şehidin kız kardeşi, "Bu haber için kapıyı açmam" diye feryat etti.

Hakkari şehitlerinin evlerine ateş düştü

KIRŞEHİR - Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde ilk görev yerinde şehit düşen Tayfun Kavun'un acı haberini vermeye gelen görevlilere seslenen şehidin kız kardeşi, "Bu haber için kapıyı açmam" diye feryat etti.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, sızma girişiminde bulunan teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Tayfun Kavun'un ailesine acı haber Vali Yardımcısı Adnan Kayık, Askerlik Şubesi Personel Yüzbaşı Harun Ağaç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara ve Şehit Aileleri Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan tarafından verildi.

Heyeti binanın önünde gören şehidin kız kardeşi Sultan Kavun, "Bu haber için kapıyı açmam" diyerek feryat etti.

Şehit Tayfun Kavun'un ilk görev yerinin Hakkari'nin Şemdinli ilçesi olduğu, göreve başladıktan sonra kredi çekerek araba aldığı öğrenildi.

BURSA - Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Ortaklar bölgesinde, sınırın sıfır noktasında teröristlerle sabaha karşı çıkan çatışmada şehit düşen 6 askerden birinin 24 yaşındaki Bursalı sözleşmeli er Emre Karaaslan olduğu öğrenildi.

Bu sabaha karşı Türkiye'ye sızmaya çalışan bir grup PKK'lı terörist ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada 6 asker ile 2 güvenlik korucusu şehit oldu, biri ağır 2 asker yaralandı. Hain saldırıda şehit olan sözleşmeli er Emre Karaslan'ın ateşi Bursa'nın Kestel Vani Mehmet Mahallesi Gökpınar Sokak'taki baba ocağına düştü. 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığına bağlı hudut karakolunda sözleşmeli piyade er olarak görev yapan Şehit Karaaslan'ın 9 ay önce göreve başladığı öğrenildi. Şehit Emre Karaaslan'ın aslen Erzurum Tortum nüfusuna kayıtlı olduğu bildirildi.

ISPARTA - Hakkari Şemdinli kırsalında, Türkiye'ye sızmak isteyen teröristlerle çatışmaya giren ve aralarında korucuların da bulunduğu şehit düşen 8 güvenlik görevlisinden Ispartalı Piyade sözleşmeli er Sercan Kara'nın babaevine ateş düştü. Acı haber Gelendost ilçesindeki ailesine ulaştı.

Bugün sabaha karşı meydana gelen olayda, ülkeye sızmaya çalıştıkları belirlenen bir grup PKK'lı terörist ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada ilk belirlemelere göre şehit olduğu belirlenen 8 güvenlik görevlisinden birinin Isparta Gelendost nüfusuna kayıtlı Sözleşmeli Piyade Er Sercan Kara olduğu öğrenildi. Şehit Sercan Kara'nın şehit düştüğü haberini alan babası Menderes Kara'nın Jandarma Karakolu'na gitti.Ispartalı Şehit Sercan Kara'nın, balıkçılık yaparak geçimini sağlayan Menderes ve Dilek Kara çiftinin oğlundan ortancası olduğu öğrenildi.

Foça'ya tayini çıkmıştı

Yaklaşık 4 yıldan bu yana Hakkari bölgesinde görev yaptığı öğrenilen Şehit Piyade Sözleşmeli Er Sercan Kara'nın, bir süre önce izne ayrılarak Isparta'nın Gelendost ilçesine bağlı Yenice mahallesine geldiği ve burada görüştüğü arkadaşlarına İzmir Foça'ya tayinin çıktığını söylediği belirtildi.

Tayini çıkmasına rağmen arkadaşlarına Kuzey Irak'a gitme durumu olduğunu söyleyen Şehit Sercan Kara'nın, yeniden geçici görevle Hakkari Bölgesi'ne gittiği bildirildi.

Şehit Kara'nın, ağabeyi ile babasının balıkçılık yaptığı öğrenildi.

SAMSUN - Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Sözleşmeli Er Erhan Karaca'nın acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yağış ve sisli havadan yararlanarak Türkiye'ye sızmak isteyen teröristlerle çıkan çatışmada 6'sı asker, 2'si güvenlik korucusu 8 güvenlik görevlisi şehit oldu. Çatışmada 5 PKK'lı terörist ise etkisiz hale getirildi. Şehit olan 8 güvenlik görevlisinin cenazeleri helikopterle Yüksekova Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, çatışmada şehit olan Samsunlu Sözleşmeli Er Erhan Karaca'nın baba ocağına ateş düştü. Şehit Erhan Karaca'nın acı haberini alan aile gözyaşlarına boğuldu.

Şehidin Canik ilçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi'nde bulunan baba ocağına Türk bayrakları asılırken, haberi alan yakınları ise şehidin evine akın etti.

Şehit olan Erhan Karaca'nın bekar olduğu ve anne ve babasının 11 yıl önce ayrıldığı öğrenildi.

HATAY - Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Ortaklar bölgesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Ömer Küçük'ün Hatay'ın Kırıkhan ilçesindeki baba evine ateş düştü.

Dört yıllık Piyade Sözleşmeli Er Ömer Küçük'ün şehit olduğu haberi, askeri yetkililer tarafından Özsoğuksu Mahallesi'nde oturan babası Cuma Küçük ve annesi Hatice Küçük'e verildi. Şehit Ömer Küçük'ün evinin önünde sağlık ekipleri hazır bekledi.

Şehidin baba evinin bulunduğu sokağın girişine Türk bayrağı asıldı.

ZONGULDAK - Hakkari'de şehit düşen Piyade Uzman Çavuş 28 yaşındaki Gökhan Kurak'ın Karapınar beldesindeki baba ocağına ateş düştü. Demirci ustası şehit babası, oğlunun acı haberini ise tedavi için gittiği Bartın'daki hastanede aldı. Şehidin kendine ev satın alarak ardından da düğün yapma hayali olduğu ortaya çıktı.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen 6 askerden Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kurak'ın, Çaycuma ilçesine bağlı Karapınar beldesindeki baba ocağına acı haber ulaştı. Demirci Ustası baba Sezgin Kurak, oğlunun acı haberini ise tedavi için gitti Bartın'daki hastanede aldı. Yakınları tarafından telefonla ulaşılan baba, acı haberi alır almaz Karapınar beldesine geldi.

Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, beraberinde İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Selçuk Özen ile birlikte şehidin ailesine acı haberi aldı. İki evladından birini şehit veren anne Bahriye Kurak, sinir krizleri geçirdi. Yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışan anne Bahriye Kurak, fenalaşarak 112 ambulansı ile Çaycuma Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kaymakam Serkan Keçeli ile evinin önünde oturan baba Sezgin Kurak, "Orada 7-8 şehit varmış. Yazık günah değil mi? Kökünü (teröristlerin) kazıyacaksın kökünü" diye tepki gösterdi.

Şehitten geriye keman çaldığı görüntüler kaldı

Uzman Çavuş Gökhan Kurak'tan geriye ise 2013 yılında bir düğünde çekilen görüntüler kaldı. Sosyal medya hesabına yüklenen video görüntülerde ise şehit Gökhan Kurak keman çalarken bir yakını ise şarkı söylüyor.

"Ev alacaktı, düğün hayali vardı"

Şehit asker ile uzman çavuşluğa birlikte başvurduklarını anlatan 27 yaşındaki Uğur Kara, şehit Gökhan Kurak ile en son bir ay önce görüştüklerini anlattı. Şehidin önce kendisine ait bir ev satın alma ardından da düğün yapma hayali olduğunu anlatan Kara, "Gökhan ile birlikte uzman çavuşluk için beraber başvuru yaptık. O Tuzla'ya okula gitti. Ben ise Amasya'da eğitim aldım. O Doğu'da görev yapmaya başladı, ben ise Tekirdağ'da görev yaptım. Beraber başvurmuştuk. Evrakları bile beraber hazırladık. İzinlere geldiğinde görüşüyorduk. Kendisi izne geldiğinde sevgilisi vardı. Evlenecekti, hayalleri vardı. Kendine ait evinin olmasını istiyordu. Ev satın almak istiyordu" dedi.

"Düğünümde keman çaldı, ben de onun düğününde yardım edecektim"

Uzman çavuşluğa başvurmadan önce Gökhan Kurak'ın düğünlerde keman, saz, org çaldığını hatırlatan Uğur Kara, düğününde de şehidin keman çaldığını anlattı. Kara, "Burada uzman çavuş olmadan önce düğünlerde saz, keman, bağlama çalardı. Şarkı söylerdi. Hatta benim düğünüme de Gökhan geldi. Saz çaldı, org çaldı. Her izne geldiğinde görüşürdük. En son yaklaşık bir ay falan oldu. Düğün yapmak için en son izin alacaktı. Artık nasip olmadı. Gitti ve bir daha göremedik. Şehit haberini aldım, inanamadım. Daha bir ay önce yanımdaydı. Henüz kız isteme olmadıydı. Arkadaş çevremizde konuşuyorduk. Çünkü ben evlendim o benim düğünümde saz çaldı. Evlendiğinde de ben ona yardımcı olacaktım. Öyle konuşuyorduk. Şehitlik falan aklında yoktu. Mesleğini de severdi. Kardeşi de tercih yapmak istedi. Ailesi ise istemedi. Kardeşinin yanlarında olmasını istediler" diye ifade etti.

Öte yandan şehidin kardeşi Uğur Kurak'ın da uzman çavuşluğa başvurmak istediğini ancak ailesinin bunu kabul etmediği öğrenildi. Şehidin ise 2014 yılında uzman çavuşluğa başladığı, Doğu görevinin bitmesine ise 6 ay kaldığı öğrenildi.

Şehit evinin önüne çakıl dolgusu

Öte yandan acı haberi alan aile yakınları iki katlı evlerinin önünde oturarak taziyeleri kabul ettiler. Bu sırada bir kepçeye yüklenen çakıl, şehidin ailesinin evinin önüne dökülerek dolgu yapıldı. Şehidin cenazesinin ise yarın öğlen namazını müteakiben Karapınar köyünde defnedilmesi bekleniyor.

Hakkari Şehitlerinin Evlerine Ateş Düştü
Hakkari Şehitlerinin Evlerine Ateş Düştü
Hakkari Şehitlerinin Evlerine Ateş Düştü

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hakkari Şehitlerinin Evlerine Ateş Düştü - Hakkari
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 06:53:49. #1.15#
title