Hak İş Haberleri

Hak İş haber, Hak İş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hak İş - 24.10.2020
Öz Orman-İş Genel Başkanı Aslan, Hak-İş'in 45. yılını kutladı
"Bizim için sendika, hak işten öncesi ve Hak İş'ten sonrası olarak yorumlanmalıdır" ifadelerini kullanan Settar Aslan, mesajında şu açıklamada bulundu: "Hak-İş kuruluşunun esas temelini insan odaklı bir sendikal mantık üzerine geliştirmiştir.
Hak İş - 23.10.2020
HDP'li eski Varto Belediye Başkanı'nın işine son verdiği işçiler hukuk mücadelesini kazandı
Muş'un eski HDP'li Varto Belediye Başkanı tarafından işten çıkarılan 14 personel, hukuk mücadelesini kazanarak işlerine döndü.
Hak İş - 22.10.2020
Genel Başkan Arslan, Hak-İş'in 45. kuruluş yıl dönümünde değerlendirmelerde bulundu Açıklaması
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Görevimiz, sayımız ne olursa olsun, yeryüzündeki bütün mazlumlar ve ülkemizin bütün emekçileriyle dayanışma içerisinde Hak-İş misyonu ve vizyonunu daha da ileriye taşımak adına mücadelemizi sürdüreceğiz.
Hak İş - 21.10.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 22 Ekim 2020
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, vefat eden AK Parti İstanbul Milletvekili Markar Esayan için düzenlenecek cenaze törenine katılacak.
Hak İş - 21.10.2020
Hak-İş "İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi"ne yönelik önerilerini açıkladı
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, çalışma hayatıyla ilgili düzenlemeye ilişkin, "Esnek çalışma modellerinin sosyal güvence boyutunun hukuki altyapısı zayıftır.
Hak İş - 21.10.2020
HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan torba yasaya ilişkin önerilerini TBMM'ye sundu
İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu gündeminde bulunan ve çalışma hayatına ilişkin pek çok düzenlemeyi içeren tasarının başta 16, 8 ve 32. Maddeleri olmak üzere geneline ilişkin görüşlerini TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan'a sundu.
Hak İş - 20.10.2020
Hizmet-İş Sendikası Başkanlar Kurulu toplandı
Hizmet-İş Sendikası, taşeron şirketlerden kamudaki işçi kadrolarına geçirilen çalışanların üyesi oldukları sendikalardan farklı iş kollarındaki sendikalara geçişine imkan sağlayan düzenlemeye tepki gösterdi.
Hak İş - 18.10.2020
Haftanın tarihine bakış
Gazeteci yazar, siyasetçi ve bilim insanı Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, evinin önünde uğradığı bombalı saldırı sonucu 21 Ekim 1999'da 60 yaşında yaşamını yitirdi.
Hak İş - 17.10.2020
TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve TİSK'ten Ortak Paylaşım Forumu'nun ardından açıklama Açıklaması
İŞ, HAK-İŞ ve TİSK, bu yıl ikincisi düzenlenen ve yaklaşık bin kişiye ulaşan Ortak Paylaşım Forumu'nun ardından ortak bir açıklama yaptı.
Hak İş - 15.10.2020
"Ortak Paylaşım Forumu 2020"
Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü Guy Ryder, koronavirüs salgınının dünya ekonomisini olumsuz etkilediğini belirterek, "Bazı örnekler vermem gerekirse Kovid-19 yüzünden bu yılın ikinci çeyreğinde 495 milyon işçi işini kaybetti.
Hak İş - 15.10.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan Hizmet-İş Genel Kurulu'nda konuştu Açıklaması
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, sendikalar arası geçiş döneminin temmuzda belediyelerde bittiğini, 1 Kasım'da da kamuda biteceğini belirterek, "Arkadaşlarımızın, kanun zoruyla elimizden, üyeliğimizden başka bir sendikaya götürülmesine itiraz ediyoruz.
Hak İş - 15.10.2020
"Ortak Paylaşım Forumu 2020"
Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, sendika yönetimlerinde yüzde 8 olan kadın temsil oranını yukarıya çekeceklerini bildirdi.
Hak İş - 15.10.2020
TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Akkol : " İşi kadınlar yapıyor, geliri erkekler alıyor"
Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, ev ve bakım işleri de dahil edildiğinde, dünyadaki toplam çalışma saatinin üçte ikisinin kadınlara ait olduğunu belirterek, "Oysa dünya gelirinin sadece yüzde 10'u kadınların.
Hak İş - 14.10.2020
Hak-İş'ten "Sendikalı Kadın Takım Kaptanları Yetiştirilmesi" Projesi
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Toplum Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, "Aşıda iyi noktadayız. Önümüzdeki hafta yerli aşının ilk uygulaması başlayacak.
Hak İş - 13.10.2020
İşçinin korona virüs fedakarlığının ödüllendirilmesi isteniyor
Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, korona virüs (Covid-19) pandemisi sürecinde işçilerin fedakarca çalıştığını, işverenler tarafından toplu sözleşme döneminde ödüllendirilmesi gerektiğini belirtti.
Hak İş - 13.10.2020
Antalya Büyükşehir Belediyesi önündeki grev, 445 gündür devam ediyor
Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz, toplu iş sözleşmesi imzalanmadığı gerekçesiyle Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde 445 gündür grev yapan sendika üyelerini ziyaret ederek destek verdi.
Hak İş - 10.10.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan, Hizmet-İş Genel Kurulu'nda konuştu Açıklaması
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, 696 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname'nin bir maddesinin yanlış olduğunu savunarak, "Kanun zoruyla işçilerin bir başka sendikaya gitmesine gönlümüz razı değil, adil değil, hakkaniyetli değil. Bu bizim sendikalarımız arasında olsa da adil değil." dedi.
Hak İş - 9.10.2020
HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan'dan TBMM Başkanı ve bakanlara 696 sayılı KHK ile ilgili mektup
İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, "İşçilerin fiilen çalıştıkları ve halen örgütlenmiş oldukları işkollarında örgütlülüklerinin devam etmesini talep Ediyoruz.
Hak İş - 9.10.2020
Son dakika haberi: Hak-İş Genel Başkanı Arslan'dan, Şentop ve bakanlara mektup Açıklaması
Son dakika haberi... Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve bakanlara yazdığı mektupta, "Konfederasyon olarak, 6356 sayılı Kanun'un geçici 7. maddesinin 3.
Hak İş - 8.10.2020
Sakarya'da Azerbaycan'a destek için araç konvoyu oluşturuldu
Sakarya'da sivil toplum kuruluşlarınca Ermenistan'ın saldırıları karşısında Azerbaycan'a destek için konvoy düzenlendi.
Hak İş - 7.10.2020
TİSK'in ev sahipliğinde Ortak Paylaşım Forumu'nun ikincisi düzenlenecek
Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Ortak Paylaşım Forumu'nun ikincisini 15-16 Ekim'de dijital ortamda düzenleyecek.
Hak İş - 1.10.2020
Hak-İş'ten kadroya geçirilen taşeron işçilerin iş kolu düzenlemesine eleştiri
İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, kamuda kadroya geçirilen taşeron işçilere yönelik iş kolu düzenlemesi kapsamında 1 Kasım itibariyle çalışanların üyesi oldukları sendikalardan ayrılıp başka sendikalara üye olmak zorunda bırakılmasına itiraz ettiklerini bildirdi.
Hak İş - 1.10.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan, çalışma hayatına ilişkin açıklamalarda bulundu Açıklaması
Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, taşerondan kadroya alınan işçilerin iş kollarını değiştiren düzenlemeyle ilgili, "Bizim itirazımız bu düzenlemenin yanlış olduğudur.
Hak İş - 30.9.2020
Türkiye-AB KİK Türkiye Kanadından Azerbaycan'a destek mesajı Açıklaması
Türkiye-Avrupa Birliği (AB) Karma İstişare Komitesi (KİK) Türkiye Kanadını oluşturan sivil toplum kuruluşları, Ermenistan'ın Yukarı Karabağ'da uluslararası hukuku ve ateşkesi ihlal ederek Azerbaycan topraklarında sivil yerleşim yerlerini ve sivilleri hedef alan saldırılarını şiddetle...
Hak İş - 29.9.2020
TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve TİSK'ten "Yeşile ortak ol" projesi
Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ) ve Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), "Yeşile ortak ol" kampanyası başlattı.
Hak İş - 27.9.2020
HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan'dan Ermenistan'a tepki
İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısını kınayarak, "Ermenistan, hukuk tanımaz tavrı ile bölgedeki barış ve istikrar ortamını bir kez daha derinden sarsmıştır.
Hak İş - 23.9.2020
Kayseri'de belediyelerdeki toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sürüyor
Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Serhat Çelik, KHK ile kadroya geçen ve 6 bin 500 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin devam ettiğini bildirdi.
Hak İş - 21.9.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan Sendikalı Kadın Takım Kaptanları Programı'na katılacak
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Konya'da yarın başlayacak sendikalı kadın takım kaptanları yetiştirilmesine yönelik eğitim programına katılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hak İş Haberleri | Hak İş Haber - Haberler - Hak İş haberleri, son dakika hak iş haber ve gelişmeleri burada. Öz Orman-İş Genel Başkanı Aslan, Hak-İş'in 45. yılını kutladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 10:08:38. #1.14#
title