Hak İş Haberleri

Hak İş haber, Hak İş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hak İş 26.5.2020
Arslan: "27 Mayıs, toplumun hafızasında kara bir lekedir"
İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 27 Mayıs askeri darbesinin üzerinden 60 yıl geçmesine rağmen bu tarihin, toplumun hafızasında kara bir leke olarak kaldığını belirterek, "27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat, 27 Nisan ve 15 Temmuz başta olmak üzere gerçekleşmiş ya da gerçekleşmemiş birçok...
Hak İş 26.5.2020
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'den işçi, memur ve esnaf STK'lerine bayram telefonu
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, telefonla görüştüğü esnaf, işçi ve memur sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin Ramazan Bayramı'nı tebrik etti.
Hak İş 26.5.2020
Destici'den esnaf, işçi ve memur temsilciler genel başkanlarına bayram telefonu
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Esnaf, işçi ve Memur temsilcilerinin Genel Başkanları ile telefonla görüşerek Ramazan Bayramlarını tebrik etti.
Hak İş 24.5.2020
Öz Gıda İş Sendikası Genel Başkanı Şahin: "82 milyonun gıdası için mücadeleye devam"
Öz Gıda İş Sendikası Genel Başkanı Mehmet Şahin, "Gıda konusunda işçi-işveren demeden ortak hareket etmemiz gereken bir süreç içerisindeyiz.
Hak İş 24.5.2020
Gıda sektörü çalışanlarına "teşekkür ikramiyesi"
Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Gıda İş Sendikası Genel Başkanı Mehmet Şahin, yeni tip koronavirüs salgını sürecinde gıda sektöründe mesai mefhumu gözetmeden üretime devam eden çalışanlarına "teşekkür ikramiyesi" ödeyen şirketlerin örnek olması gerektiğini belirtti.
Hak İş 22.5.2020
Ramazan Bayramı'na doğru
Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Edirne İl Başkanı Emre Promet, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Hak İş 22.5.2020
HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan'dan Ramazan Bayramı mesajı Açıklaması
İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Türkiye bütün gücü ve kararlılığıyla koronavirüs salgınıyla mücadelesini sürdürmeye devam ederse iki bayramı bir arada yaşayacağımıza gönülden inanıyoruz.
Hak İş 22.5.2020
HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan: "Kurallara uyalım, iki bayramı birlikte yaşayalım"
İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Ramazan Bayramı'nın ülkeye, çalışanlara ve tüm insanlığa sağlık, barış, huzur ve refah getirmesi temennisinde bulunarak, "Korona virüs salgınıyla mücadelede hükümetimizin ve devletimizin koyduğu kurallara uyarak salgını hep birlikte yenelim, iki bayramı...
Hak İş 17.5.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan'dan "19 Mayıs" açıklaması Açıklaması
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türkiye'nin mesleki yeterliliğe sahip, eğitimli ve öz güveni yüksek genç nüfusun yetişmesiyle yüksek hedeflere başarıyla ulaşacağını belirtti.
Hak İş 15.5.2020
Sakarya Büyükşehir Belediyesi toplu iş sözleşmesi imzaladı
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde işçi statüsünde çalışanlarını ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi'ni imzaladı.
Hak İş 15.5.2020
Hak-İş Başkanı Arslan'dan AA Genel Müdürü Kazancı'ya başsağlığı mesajı
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Anadolu Ajansı (AA) Atina Temsilcisi Furkan Naci Top'un vefatı dolayısıyla AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı'ya başsağlığı diledi.
Hak İş 15.5.2020
Akdeniz Üniversitesi pandemi bölümünde çalışan işçilere de ek ödeme yaptı
Akdeniz Üniversitesince, pandemi bölümünde çalışan işçilere de ek ödeme yapıldığı bildirildi.
Hak İş 15.5.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 1635 kişiye yeni tip koronavirüs tanısı konulduğunu, 55 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam vaka sayısının 144 bin 749, toplam can kaybının 4 bin 7 olduğunu açıkladı.
Hak İş 14.5.2020
ITUC, Hak-İş'in "İş Sağlığı ve Güvenliği Değerlendirme Raporu" için teşekkür mesajı yayımladı
Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu (ITUC), Hak-İş'e, koronavirüs salgını dolayısıyla hazırladığı "İş Sağlığı ve Güvenliği Değerlendirme Raporu" için teşekkür mesajı yayımladı.
Hak İş 14.5.2020
İşçi ve işveren konfederasyonları "çalışma hayatında normalleşme dönemi" taleplerini açıkladı
Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ) ve Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Kovid-19 salgını sonrası yeni normalleşme sürecine ilişkin ortak taleplerini açıkladı.
Hak İş 13.5.2020
Ağrı Belediye Başkanı Sayan'dan "sendika ağalarına, hukuksuzluğa tavizimiz olamaz" açıklaması...
Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, DİSK'e bağlı Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Genel-İş) Genel Başkanı Remzi Çalışkan'ın, belediye işçilerine Hizmet-İş Sendikasına üye olmaları konusunda baskı, şantaj ve tehdit uyguladıklarını öne sürdüğünü belirterek, "Çalışkan galiba beni...
Hak İş 13.5.2020
Özçelik-İş Sendikası Başkanı Değirmenci'den "izole üretim üssü" açıklaması Açıklaması
Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının üretime etkisine işaret ederek, "Salgın durumunda izole bir üretim üssünün varlığının önemi ortaya çıkmıştır.
Hak İş 13.5.2020
Hak-İş Başkanı Arslan'dan Engelliler Haftası açıklaması Açıklaması
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Tüm engelli bireyler için tüm sektörlerde kapsayıcı, açık ve erişilebilir bir iş piyasası oluşturulmalıdır.
Hak İş 13.5.2020
Arslan: "Engelli bireylerin sosyal entegrasyonu sağlanmalı"
İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, "Engelli bireylerin sosyal entegrasyonu sağlanmalı ve çalışma hayatında karşılaştırdıkları zorluklar kolaylaştırılmalıdır" dedi.
Hak İş 9.5.2020
Hak-İş Konfederasyonu "İş Sağlığı ve Güvenliği Değerlendirme Raporu" hazırladı
Hak-İş Konfederasyonu tarafından hazırlanan "İş Sağlığı ve Güvenliği Değerlendirme Raporu"nda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının sağlık çalışanları için meslek hastalığı olarak kabul edilmesi gerektiği belirtildi.
Hak İş 8.5.2020
Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan'dan "9 Mayıs Avrupa Günü" açıklaması Açıklaması
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, dünya için barış ve adalet kavramlarını benimseyen Avrupa Birliği'nin her gün üzerlerine bomba ve kurşunlar yağan, haksız yere zindanlara atılan mazlum ve mağdurların da barıştan yana olduğunu unutmaması gerektiğini bildirdi.
Hak İş 8.5.2020
HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan'dan AB Günü mesajı
İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Avrupa Birliği projesi bugün birçok açıdan eksik kalmaktadır.
Hak İş 2.5.2020
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Açıklaması
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, yurt dışına gönderilen yardımlarla ilgili, "En yakınlarımız olan Türk ve İslam coğrafyasından başlanmalı.
Hak İş 1.5.2020
İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı: "DİSK tarafından içinde siyasi kimlikli kişilerin de olduğu...
İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, İstanbul Taksim Meydanı'nda yaşanan olaylarla ilgili, "İstanbul'da DİSK tarafından içinde siyasi kimlikli kişilerin de olduğu halde yasal olmayan bir yürüyüşe kalkışılmıştır.
Hak İş 1.5.2020
1 Mayıs yurt genelinde 184 etkinlikle kutlandı
İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün yurt genelinde düzenlenen 184 etkinlikle kutlandığını bildirdi.
Hak İş 1.5.2020
İstanbul Valiliğinden DİSK önündeki müdahaleye ilişkin açıklama Açıklaması
İstanbul Valiliği, DİSK önünden Taksim Meydanı'na izinsiz yürümek isteyen grubun uyarıları dikkate almayarak görevli polis memurlarına mukavemette bulunduğunu, savcı talimatı ile gözaltı işlemi uygulanan bu kişilerin ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldığını bildirdi.
Hak İş 1.5.2020
"Gözaltına alınanlar Cumhuriyet Savcılığı tarafından serbest bırakılmıştır"
İstanbul Valiliği, 1 Mayıs'ta Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlere uymadan Taksim Meydanı'na yürümek isteyen ve polise mukavemette bulunan DİSK üyelerinin gözaltına alınmasıyla ilgili, "Gözaltı işlemi yapılanlar, ifadeleri alındıktan sonra Cumhuriyet Savcılığı...
Hak İş 1.5.2020
İstanbul Valiliği: "Gözaltına alınanlar Cumhuriyet Savcılığı tarafından serbest bırakılmıştır"
İstanbul Valiliği, 1 Mayıs'ta Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlere uymadan Taksim Meydanı'na yürümek isteyen ve polise mukavemette bulunan DİSK üyelerinin gözaltına alınmasıyla ilgili, "Gözaltı işlemi yapılanlar, ifadeleri alındıktan sonra Cumhuriyet Savcılığı...
Şu an buradasınız: Hak İş Haberleri | Hak İş Haber - Haberler - Hak İş haberleri, son dakika hak iş haber ve gelişmeleri burada. Arslan: 27 Mayıs, toplumun hafızasında kara bir lekedir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 16:22:11. #1.15#
title