Okullar kapanacak mı? Kabine toplandı! Okullar online eğitime mi geçecek? İşte detaylar... - Haberler
Haberi Paylaş

Okullar kapanacak mı? Kabine toplandı! Okullar online eğitime mi geçecek? İşte detaylar...

Okullar kapanacak mı? Kabine toplandı! Okullar online eğitime mi geçecek? İşte detaylar...
Haberler.com - Haberler | Gündem

Pandemi dönemi ile birlikte, okullar 1,5 sene online eğitim yaptı. Aşının bulunmasının ardından tekrardan yüz yüze eğitime geçildi. Ancak vaka sayılarındaki artışın devam etmesi üzerine milyonlarca öğrenci bugün yapılacak kabine toplantısı öncesi Okullar kapanacak mı? Okullar kapanır mı? Üniversiteler kapanacak mı? Okullar online eğitime mi geçecek? sorularına yanıt aradı. Kabine toplantısı sona erdi. Peki, Okullar kapanacak mı? Kabine toplandı! Okullar online eğitime geçilecek mi? İşte detaylar

Okullar kapanacak mı? sorusu milyonlarca öğrenci ve veli tarafından sık sık araştırılan bir konu haline geldi. Kabine toplantısı öncesi Okullar kapanacak mı? Okullar online eğitime mi geçecek? Okullar kapanıyor mu? Okullar ne zaman kapanacak? sorusu gündemin en çok araştırılan konu başlıkları arasında yer aldı. Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Peki, Okullar kapanacak mı? Kabine toplandı! Okullar online eğitime mi geçecek? İşte detaylar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Kabine toplantısına başkanlık etti. Koronavirüsteki son durumdan fahiş fiyatlara kadar birçok konu da toplantının ana gündem maddesi oldu. Beştepe'de düzenlenen toplantıda, ayrıca iç ve dış gelişmeler masaya yatırıldı. Türkiye'nin en kapsamlı haber sitesi, Haberler.com ile haberler devam ediyor.

Bir diğer gündem ise koronavirüsle mücadele oldu. Salgının seyrindeki güncel durum ve aşılama konuşuldu.

Kabine'nin gündeminde okullardaki yüz yüze eğitim ve sürecin anlık durumu ile gelecek kararların olup olmayacağı öğrenci ve veliler tarafından merak konusu oldu. Kabine üyeleri eylül ayından bu yana geçen eğitim sürecini değerlendirecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarda, okulların online eğitime geçeceğine dair bir açıklamada bulunmadı. Dersler aynı şekilde işlenmeye devam edecek. Okulların kapanmasına dair karar bulunmuyor.

Okullar kapanacak mı? Kabine toplandı! Okullar online eğitime mi geçecek? İşte detaylar...

Erdoğan, diğer ülkelerin sağlık sorunları yanında ciddi sosyal çalkantılarla sarsıldığı dönemde milletle tam bir dayanışma içinde yollarına devam ettiklerini dile getirdi.

Üretim ve istihdam sektörlerinin yanı sıra tüm kademeleriyle eğitimde de normalleşme adımlarını attıklarını, üstesinden gelemeyecekleri hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadıklarını söyleyen Erdoğan, "Bu çerçevede, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Eğitim Ar-Ge merkezinde öğretmenlerimize ve personele yönelik olarak geliştirilen Kovid-19 hızlı antijen test kiti üretim aşamasına geldi. 3 Aralık Dünya Engelliler gününde 750 engelli öğretmenimizin atamasının yapılacağını da bu vesileyle duyurmak istiyorum." diye konuştu.

"Aşı olmadan hastalığı geçirip bağışıklık kazanıp antikor oluşturan öğretmen oranımız da yüzde 5'ler seviyesinde. Şu an itibarıyla ikinci doz aşı olmuş veya antikor oluşturmuş öğretmen oranımız yüzde 90'a ulaşmış bulunmaktadır. Okulları açık tutmayla ilgili süreçteki en büyük avantajımız, öğretmenlerimizin aşılanma oranının çok yüksek olması. İlkokuldaki sınıf öğretmenlerimizin aşılanma oranı diğer öğretmenlerimize göre oldukça yüksek. Sınıf öğretmenlerimizin birinci doz aşı oranı yüzde 98'e, ikinci doz aşı olma oranı ise yüzde 89'a ulaştı. Milli Eğitim Bakanlığı olarak okullarımızı yüz yüze eğitime devam ettirme noktasındaki kararlılığımız devam ediyor, herhangi bir sorun yok, süreç kontrollü bir şekilde devam etmekte."

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, kendisine sorulan "Vakalar artarsa okullar kapatılır mı?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Bizim geliştirdiğimiz sistemde yüz yüze eğitimde okulları kapatmayı değil, sınıfları kapatmayı gerektiriyor. ABD'de yayınlanan veriler bize şunları gösteriyor, kaygı yaratan delta varyantı beklenene göre çok daha az gerçekleşti."

Okullar kapanacak mı? Kabine toplandı! Okullar online eğitime mi geçecek? İşte detaylar...

-- Gündem haberler için bizi takip edin. Haberler.com gündemin sıcak konularını sizler için derliyor.

Haberler.com - Gündem

Haberi Kaydet
title