Türkiye şehit olan 5 vatan evladına ağlıyor! Hain saldırının talimatını "Amed Malazgirt" kod adlı Fehmi Atalay vermiş - Haberler
Haberi Paylaş

Türkiye şehit olan 5 vatan evladına ağlıyor! Hain saldırının talimatını "Amed Malazgirt" kod adlı Fehmi Atalay vermiş

Haberler.com - Güncel
 - Güncelleme:

Pençe Kilit operasyonunda teröristlerle çıkan çatışmada 5 askerimizin şehit olduğu hain saldırının detayları gün yüzüne çıkmaya başladı. Teröristlerin kendi aralarındaki şifreli telsiz konuşmalarında saldırının talimatını, "Amed Malazgirt" kod adlı Fehmi Atalay'ın verdiği tespit edildi.

Terör örgütü PKK'ya yönelik Irak'ın kuzeyinde sürdürülen Pençe Kilit operasyonu sürüyor. Kanlı örgütün pek çok üst düzey yöneticisi öldürülürken, dün öğle saatlerinde acı bir haber geldi. Meluni Dağı kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada Teğmen Abdulkadir Güler, Uzman Çavuş Onur Doğan, Uzman Çavuş Hüseyin Cankaya, Uzman Çavuş Bican Kapılay ve Sözleşmeli Er Celal Tekedereli şehit oldu.

Türkiye şehit olan 5 vatan evladına ağlıyor! Hain saldırının talimatını Amed Malazgirt kod adlı Fehmi Atalay vermiş

5 şehit askerin aynı karede yer aldığı fotoğraf yürekleri yaktı. Fotoğrafta soldan sağa Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli, Piyade Uzman Çavuş Onur Doğan, Piyade Teğmen Abdulkadir Güler, Piyade Uzman Çavuş Bican Kapılay ve Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Cankaya yer alıyor.

Teröristlerin, yoğun toz fırtınası sonrası başlayan şiddetli yağış ve olumsuz hava koşullarından dolayı İHA ve SİHA'lar ile helikopterlerin uçuş yapmadığı bir saatte saldırıyı gerçekleştirdikleri bildirildi. Mağaradaki 9 terörist etkisiz hale getirilirken, teröristlerin kendi aralarındaki şifreli telsiz konuşmalarında, hain saldırının planlamasını ve emrini halen bölgede olduğu tespit edilen Behdinan saha sorumlusu Amed Malazgirt kod adlı Fehmi Atalay'ın verdiği tespit edildi.

Türkiye şehit olan 5 vatan evladına ağlıyor! Hain saldırının talimatını Amed Malazgirt kod adlı Fehmi Atalay vermiş

Terörist Atalay'ın, 30 yıldan beri terör örgütünün dağ kadrosunda yer aldığı ve hain örgütün silahlı kolu HPG'nin de sözde komuta konseyi üyesi olduğu öğrenildi. Terörist, İçişleri Bakanlığı'nın da en çok aranan azılı teröristler listesinin 10 milyonluk kırmızı kategorisinde yer alıyor. Bu iki teröristin etkisiz hale getirilmesi için operasyonların, teröristlerin kaçış istikametindeki Basyan Vadisi içinde yoğunlaştığı bildirildi.

Haberler.com - Güncel

PKK Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

Hamdi Baba :

Emri kimin verdiği ne önemi var ?

Muhammed NAMDAR:

Yillardir devam eden oyun. Sureye, Iraq, iran hepsi terorist zaten o ulkeleri yok etmedikce sinirlara duvar ormedikce teror devam edecek. Dag tepe isi degil.

Zeki Kaya:

bu pisliğin leşini hemen istiyoruz....

Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title