Haberler

Türk Escobar lakaplı Ürfi Çetinkaya'nın suç örgütüne operasyon! 42 şüpheli gözaltına alındı

Güncelleme:

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, elebaşılığını cezaevindeki uluslararası zehir taciri Türk Escobar lakaplı Ürfi Çetinkaya'nın yaptığı suç örgütüne operasyon düzenlendiğini ve 42 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu. Operasyonda çok sayıda ruhsatsız tabanca, otomatik silah ve paraya el konulduğunu belirten Bakan Yerlikaya, "Halkımızın huzurunu bozanlara hayatı dar edeceğiz" dedi.

Cezaevindeki uluslararası zehir taciri Türk Escobar lakaplı Ürfi Çetinkaya'nın suç örgütüne yönelik düzenlenen "Kafes-44" operasyonunda 42 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda ABD tarafından kırmızı bültenle aranan H.Y.N. de gözaltına alınırken, çok sayıda ruhsatsız tabanca, otomatik silah ve çok miktarda döviz ve Türk lirasına el konuldu.

BAKAN YERLİKAYA OPERASYONUN DETAYLARINI PAYLAŞTI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, İstanbul merkezli 9 ilde elebaşılığını cezaevindeki Türk Escobar lakaplı Ürfi Çetinkaya'nın yaptığı suç örgütüne operasyon düzenlendiğini duyurdu.

Türk Escobar lakaplı Ürfi Çetinkaya'nın suç örgütüne operasyon! 42 şüpheli gözaltına alındı

KIRMIZI BÜLTEN İLE ARANAN ŞÜPHELİ DE GÖZALTINDA

Operasyon sonucu Rüstem ve Hakan Çetinkaya ile ABD tarafından İnterpol kırmızı bülteni ile aranan H.Y.N.'nın içerisinde bulunduğu 42 şüphelinin yakalandığını belirten Bakan Yerlikaya, "Aziz Milletimizin bilmesini isterim ki; organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine, halkımızın huzurunu bozanlara hayatı dar edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Türk Escobar lakaplı Ürfi Çetinkaya'nın suç örgütüne operasyon! 42 şüpheli gözaltına alındı

SUÇ DOSYALARI EPEY KABARIK

Bakan Yerlikaya paylaşımına şöyle devam etti; "İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde; MASAK ve İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; İstanbul merkezli İzmir, Afyonkarahisar, Malatya, Antalya, Çanakkale, Bilecik, Muğla ve Balıkesir'de düzenlenen operasyonlarda Uluslararası boyutta Uyuşturucu Madde Ticareti, Suç İşlemek Amacıyla Silahlı Örgüt Kurmak ve Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklamak suçlarına yönelik; Ulusal ve Uluslararası alanda Uyuşturucu Madde Ticareti başta olmak üzere Organize Suç Örgütü içerisinde kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle halen cezaevinde olan, Silahlı Organize Suç Örgütü Elebaşılığını Ürfi ÇETİNKAYA'nın yaptığı ve elebaşı Ürfi Çetinkaya ile yaklaşık 25 yıldır birlikte hareket eden ve halen İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanlığı görevini yürüten oğlu Rüstem ÇETİNKAYA'nın da içerisinde bulunduğu Suç Örgütünün;

  • Almanya, Bulgaristan, İspanya, Moritanya, Portekiz ve Yunanistan ülkelerinde ele geçen yaklaşık 13 TON, Türkiye'de ele geçen 24 TON olmak üzere toplam 37 TON uyuşturucudan sorumlu oldukları,
  • Etrafındaki şahıslarla beraber kendilerine ait gemi ve bazı ticari konteyner ve balıkçı tekneleriyle uluslararası uyuşturucu sevkiyatı yaptıkları,
  • Elde ettikleri gelirleri HAVALA yöntemiyle, zulalı araçlarla ve kuryelerle kayıt dışı olarak ülkemize getirip; eşi, çocukları ve yakın akrabaları ile beraber yakınında olan şahıslar üzerinden kurup yönettikleri döviz büroları ve şirketler üzerinden akladıkları tespit edildi.

Türk Escobar lakaplı Ürfi Çetinkaya'nın suç örgütüne operasyon! 42 şüpheli gözaltına alındı

ÇOK MİKTARDA DÖVİZ VE TÜRK LİRASINA EL KONULDU

MASAK, Gümrük, SGK ve Vergi Denetim Kurulu Müfettişleri ile koordine içerisinde yaklaşık 2 yıl süren çalışmalarla süreç içerisinde; Almanya, Arnavutluk, Avusturya, BAE, Belçika, Bulgaristan, Hollanda, İspanya, İtalya, Pakistan ve Yunanistan olmak üzere 11 ülke ile işbirliği yapıldı. Operasyonlar sonucu, çok sayıda ruhsatsız tabanca, otomatik silah ve çok miktarda döviz ve Türk Lirasına el konuldu.

Türk Escobar lakaplı Ürfi Çetinkaya'nın suç örgütüne operasyon! 42 şüpheli gözaltına alındı

"ALLAH AYAKLARINA TAŞ DEĞDİRMESİN"

Operasyonu koordine eden İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımızı, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığımızı, MASAK'ı ve operasyonları başından itibaren büyük bir hassasiyet ve kararlılıkla düzenleyen İstanbul İl Emniyet Müdürlüğümüzü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzü ve emeği geçen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duaları sizinle."

Haberler.com / Barış Polat - Güncel

İçişleri Bakanı Operasyon Güncel Haberler

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, 'Türkiye garantör olsun' şartı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, "Türkiye garantör olsun" şartı

Bakmadan Geçme

Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300
Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

500

Yorumlar (24)

Quantum:

Soylunun bıraktığı enkaz öyle böyle değil. Yakala yakala bitmiyo

300
11
yanıtYanıtla
Demir Acer :

bir zamanlarin is insanlari))

185
3
yanıtYanıtla
Tutankamon Hoca:

Hayır sever iş adamları diyeceksin Allaha şükür Türkiyemizi Dünyaya tanırıyorlar ticaret hacmimizi artırıyorlar

yanıt113
yanıt5
Janoo Jsnoo:

Yıllarca Süleyman soyluyu içisleri bakani yaparsanız size geriye bunları bırakır bir önceki bakan yetiştirdi ortaklık kurdu bugün de düzgün bir insan gelmiş onun pisliklerini temizliyor çok temiz bir insan umarım tavizsiz sonuna kadar devam eder ve bu ülkeyi çetelerden serserilerden balkan asyadan gelen uyuşturucu baronlarin hepsi ni bu ülkede temizler Allah yar ve yardımcın olsun

176
5
yanıtYanıtla
Doğuş:

Bunları bu ülkeye bela edende, şimdi temizlemeye çalışanda aynı iktidar. Temizlemek uzun yıllar alır pek kolay değil

yanıt74
yanıt12
Cevdet Karaduman:

Colombia dan farkımız yok.

164
4
yanıtYanıtla
Alper çiçek:

süleyman SOYLU ya teşekkürler

104
10
yanıtYanıtla
YILDIRAY YILDIRIM:

kel escobar için işlem yapılmayacak mı?

85
5
yanıtYanıtla
ZAFER IŞIK:

Bu soysuzlara alan açıp rahat haraket ettirenler de soysuzdu.Çeşmenin başını kurutmaz isek hepimiz zehirlenip ölecegiz.

78
4
yanıtYanıtla
emre çukur:

NARCOS TÜRKİYE

66
4
yanıtYanıtla
Tüm 24 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title