Haberler

Kayseri Ali İsmail Davası Her Vatandaşın Eşit Olduğunu İsteyen Herkesin Davası

Abone Ol

Ali İsmail Korkmaz'ın ailesi, yarın yapılacak 5.duruşma için geldikleri Kayseri'de CHP il başkanlığınca tarafından düzenlenen söyleyişe katıldı.

Ali İsmail Korkmaz'ın ailesi, yarın yapılacak 5.duruşma için geldikleri Kayseri'de CHP il başkanlığınca tarafından düzenlenen söyleyişe katıldı. Ağabey Gürkan Korkmaz; Bizim beklentimiz, gerek bizim ailemizin gerekse ailemizin nezdinde bütün toplumun vicdanını, adalet duygusunu tatmin edici bir ceza verilmesidir. Bu dava sadece bizim ailemizin davası değil artık. Bu özgürlük isteyen, her vatandaşın eşit olduğu bir ülke isteyen herkesin davası. Hatta bu dava artık bizim davamız değil, çünkü biz ne yapsak Ali İsmailimiz geri gelmeyecek dedi

Kültür Merkezinde düzenlenen Ali İsmail Korkmaz söyleşisine Eskişehir'de öldürülen gencin annesi Emel, babası Şahap, kardeşi avukat Gürkan Korkmaz, Hatay'dan özel bir minibüsle gelerek katıldı. Kültür merkezi girişinde Korkmaz ailesini CHP Kayseri İl Başkanı Mustafa Ayan Korkmaz ailesi bizim en onurlu misafirlerimizdir diyerek karşıladı. CHP'li bazı gençler anne Emel Korkmaz'ın elini öptü. Oldukça üzgün olduğunu belirten anne Emel, konferans öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada; Katiller cezalarını bulsunlar dedi. Emel Korkmaz, Yarınki duruşmadan karar çıkar mı sorusuna; İnşallah, inşallah? diye yanıt verdi. Avukat olan ağabey Gürkan Korkmaz'da; 'Yarın bir karar verilmesi noktasında bir beklentimiz yok ama, savcı mütaalasını sunacak. Sunulan mütaalaya göre biz de son savunmalarımızı yapacağız. Büyük bir ihtimalle savunma avukatları son savunmalarını hazırlamak için bir ek süre isteyecektir. Mahkeme de büyük bir ihtimalle gelecek duruşmada nihai kararını verir. Bizim beklentimiz, gerek bizim ailemizin gerekse ailemizin nezdinde bütün toplumun vicdanını, adalet duygusunu tatmin edici bir ceza verilmesidir. Bu dava sadece bizim ailemizin davası değil artık. Bu özgürlük isteyen, her vatandaşın eşit olduğu bir ülke isteyen herkesin davası. Hatta, bu dava artık bizim davamız değil, çünkü biz ne yapsak Ali İsmailimiz geri gelmeyecek. Ama, yeni Ali İsmaillerin yitirilmemesi için, yeni annelerin ağlamaması için bizim öncülüğümüzde, bizim nezdimizde tüm toplumun davası. Umarız, verdiğimiz mücadeleyi en iyi şekilde neticelendiririz. Ferit Gedik'in, Abdullah Cömert'in davasındaki uygulamalar da bizi tatmin etmek bir yana, maalesef adalet duygusunu daha da zedeliyor' ifadelerini kullandı.

BİZİM YÜREĞİMİZ YANMIŞ

Baba Şahap Korkmaz ise; İnşallah istediğimiz sonuç olur. İnşallah toplum adına yararlı bir sonuç olur. Biz kendi halimizden biliyoruz. Bizim yüreğimiz yanmış, çok şey tahammül etmiyoruz. Bu gayet normal çünkü evladın, yüreğinden bir parça çıkmış diye konuştu.

CHP Kayseri İl Başkanı Mustafa Ayan da; Kayseri'nin en şerefli, en yürekli misafirlerini ağırlıyoruz. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti için kanını, canını, evladını vermiş bir aileyi misafir etmekten şeref duyuyoruz diye konuştu. Korkmaz ve diğer toplumsal olaylarda hayatını kaybedenlerin anıldığı söyleşiye CHP Kahramanmaraş milletvekili Durdu Özpolat, Parti meclisi üyesi Cemal Canpolat, CHP il başkanı Mustafa Ayan, çok sayıda partili ve sivil toplum örgütlerinin yöneticileri de katıldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ali İsmail Korkmaz Şahap Korkmaz Mustafa Ayan Kayseri Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

YARGI YEKTA KİMDİR? Yargı dizisi "Yekta" Uğur Polat kimdir, kaç yaşında, nereli, oynadığı dizi ve filmler nedir? AMARDEEP ANAND KİMDİR? MasterChef konuğu Amardeep Anand kaç yaşında, nereli? PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülü kim aldı, kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti?
title