Haberler

İstanbul'da Karayolu Trafik Haftası Kutlamaları Başladı

Karayolu Trafik Haftası kapsamında yılın en iyi trafik personeli ve şoförleri seçilenlere ödül töreni düzenlendi.

Karayolu Trafik Haftası kapsamında yılın en iyi trafik personeli ve şoförleri seçilenlere ödül töreni düzenlendi. Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafikten sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Ay, Trafik Denetleme Şube Müdürü Ahmet Başeğmez, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürü Hamit Polat ile çok sayıda davetli katıldı.

TÜRKİYEDEKİ MOTORLU ARAÇLARIN YÜZDE 18'İ İSTANBUL'DA

Trafikten sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Ay, yaptığı konuşmada Türkiye genelindeki motorlu araçların yüzde 18'inin İstanbul'da olduğunu ifade ederek, 2017 yılı Mart ayı sonunda İstanbul'da 3 milyon 960 bin 640 motorlu araç bulunduğunu, 5 milyon 933 bin 88 kişinin ise sürücü belgesi sahibi olduğunu söyledi.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Ay, 2017 yılı Nisan ayı sonu itibariyle İstanbul genelinde 14 bin 911 trafik kazası meydana geldiğini 57 kişinin hayatını kaybettiğini 6 bin 954 kişinin ise yaralandığı istatistiklerini vererek, "Nüfusu 14 milyonu aşan ilimizde trafik kazalarının azaltılması, denetim yönünden diğer trafik sorunlarının çözülmesi işlemlerinde trafik birimlerimizde 2 bin 655 polis görev yapıyor. 2016 yılında İBB ile ortak olarak trafik kameralarını kullandığımız, trafik kazalarına ve olumsuzluklara hızla müdahale edebilmek için komuta merkezi oluşturduk. Şehir içinde yolcu taşımacılığı yapan ticari araçların trafik içinde başta kural ihlallerini engellemek üzere denetimlerini sıkılaştırdık ve çeşitli denetim ekipleri oluşturarak sektörün bileşenleri projesini kullanmaya başladık. Güvenli ve düzenli bir trafik toplumu yaratabilmek için el birliğiyle çalışmamız gerektiği inancıyla, uyduğumuz her trafik kuralı birbirimize duyduğumuz saygının ifadesidir sloganıyla bir Karayolu trafik haftası geçirmeyi dilerim" dedi.

ÜLKEMİZDEKİ KAZALAR, İNSAN HATASI SEBEBİYLE OLUYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürü Hamit Polat, kamuoyunun dikkatini karayolu trafik güvenliğinin sağlanmasına çekmek, ilgili kurum ve kuruluşları bir araya getirerek bilgi paylaşımı sağlamak problemi ortaya koyarak gelecekte daha güvenli bir trafik ortamının sağlanması için bu hafta düzenlenmekte olduğunu söyledi. Türkiye'deki en önemli sorunlardan birisinin trafik sorunu olduğuna değinen Polat, "Araç ve sürücü sayısının artmasıyla her yıl trafik kazaları da artmaktadır. Meydana gelen kazalarda binlerce insanımız yaralanmakta veya hayatını kaybetmektedir. Trafik kazalarını gelişmiş ülkelerle kıyasladığımız da kaza sonuçlarının ülkemizde çok daha ağır olduğu yüzde 90'ının insan hatasından olduğu görülmüştür. Bunun için sürücü ve yayaların bilinçlenmesi için çeşitli çalışmalar yapılmalı ve sosyal sorumluluk projelerine hep birlikte ağırlık vermeliyiz" dedi.

YILIN ŞOFÖRLERİNE PLAKET VE HEDİYELER VERİLDİ

Törende yılın en iyi trafik polisleri ile jandarma trafik ekipleri, ambulans ve itfaiye aracı sürücüsü, taksi, minibüs, otobüs, TIR, okul servisi, turizm şirketi araçları sürücüleri seçilenlere plaket ve çeşitli hediyeler verildi.

SİMÜLATÖRLE EĞİTİM

Tören sonunda Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi önüne kurulan emniyet kemeri simülatörü ve ağır vasıtaların kör noktalarının öğrenciler ve programa katılanlar tarafından test edilerek incelendi.

- İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ali Emiri Efendi Trafik Haftası Türkiye Politika Güncel Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title