Ali Emiri Efendi Haberleri

Ali Emiri Efendi haber, Ali Emiri Efendi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Emiri Efendi - 30.05.2020
"Fatih Sultan Mehmed, divan sahibi sultan şairlerin ilkidir"
"Divanının el yazması nüshası Millet Kütüphanesi'nde bulunuyor" Öztoprak, Fatih Sultan Mehmed'in divanının el yazması nüshasının Millet Kütüphanesi'nde bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Her klasik şairin temel hedefi bir divan meydana getirmektir. Bu manada sultan şairlerin divan sahibi ilki Avni'dir. Avni, divan sahibi sultandır. Divanında çok fazla şiir yoktur ama yine de divan olarak kabul ettiğimiz bir eser sahibidir. Bir tek nüshası vardır, o da Millet Kütüphanesi Ali Emiri manzum koleksiyonunda numara 305'te kayıtlıdır. Ali Emiri Efendi bunu iki defa çoğaltmıştır.
Ali Emiri Efendi - 20.02.2020
Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Açılış Töreni'nde konuştu: (2)
Sergide yer alan önemli eserlerden birisinin de Divan-ı Lügati't-Türk olduğunun altını çizen Erdoğan, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: "Türkçemizin hafızası, ilk sözlüğümüz olan bu eser, bize müellifi Kaşgarlı Mahmut kadar bir ismi daha hatırlatır ki, onu da anmadan geçmeyelim. İstanbul Fatih'teki Millet Kütüphanesi'nin kurucusu Ali Emiri Efendi bütün varlığını kitaba adamış bir hafız-ı küttaptır.
Ali Emiri Efendi - 19.12.2019
İBB kültür merkezlerinde bu hafta 60 etkinlik sanatseverlerle buluşacak
İBB'den yapılan açıklamaya göre, kültür merkezlerinde yarın gerçekleştirilecek konserler kapsamında 2014'te kurulan ve eserlerinde Karadeniz esintilerine yer veren Grup İmera, şarkılarını İBB Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde yorumlayacak.
Ali Emiri Efendi - 25.07.2019
Prof. Dr. Halil İnalcık kabri başında anıldı
Fatih Camisi Haziresi'ndeki kabristanın muhteşem bir kabristan olduğunu anlatan Ortaylı, şunları kaydetti: "Bu muhteşem kabristanın içinde Ahmet Cevdet Paşa'dan, Emrullah Efendi'den, hocamızın kabir komşusu olan Divan-ı Lügati Türk'ü bulup bize hediye eden, Millet Kütüphanesi'ni kuran Diyarbakırlı Ali Emiri Efendi'ye kadar ve kendisinden sonra vefat eden İstanbul aşığı ve alimi Semavi Eyice hocamıza kadar bütün insanları görmek mümkündür.
Ali Emiri Efendi - 16.06.2019
TÜGVA Oyunculuk Akademisi "Metastaz" ile prömiyerini yaptı
Filistin'in, bir avuç gönüllüyle İsrail işgaline karşı olan direnişine odaklanan oyun, Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde sahnelendi.
Ali Emiri Efendi - 13.04.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fatih Belediyesi'ne Ziyaret
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde düzenlenen Önder İmam Hatipliler Derneği'nin 57.
Ali Emiri Efendi - 13.04.2019
Önder İmam Hatipliler Derneği 57. Genel Kurulu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde düzenlenen Önder İmam Hatipliler Derneği 57.
Ali Emiri Efendi - 13.04.2019
Önder İmam Hatipliler Derneği 57. Genel Kurulu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde düzenlenen Önder İmam Hatipliler Derneği'nin 57.
Ali Emiri Efendi - 13.04.2019
İstanbul - (Geniş Haber) Erdoğan: Seçimlerde Başlayan İş Birliği, Hızlı Hayatın Tüm Alanlarına...
Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'ndeki törene AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan da katıldı.
Ali Emiri Efendi - 13.04.2019
Yeniden// Dha İstanbul - Haber Takip Gündemi
10.00Cumhurbaşkanı Erdoğan, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Kurulu'na katılacak.
Ali Emiri Efendi - 13.04.2019
Gündem Özetine
- Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde düzenlenecek Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Kurulu'na katılacak.
Ali Emiri Efendi - 22.03.2019
Bu Toprağın Güzideleri: Ayşe Şasa" Paneli Düzenlenecek
Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde 23 Mart'ta "Bu Toprağın Güzideleri: Ayşe Şasa" paneli düzenlenecek.
Ali Emiri Efendi - 01.03.2019
Gazze'de Temel İnsani İhtiyaçlara Ulaşmak Bile Mümkün Olmamaktadır"
MEDİCS Uluslararası Tıbbi Yardım Derneği, Fatih'teki Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde, Filistin'de başlatılan "Büyük Dönüş Yürüyüşü"nün birinci yılı dolayısıyla basın toplantısı düzenledi.
Ali Emiri Efendi - 26.02.2019
Keman Öğrencileri Yeşilçam Şarkılarıyla Sahne Aldı
Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konserin sunuculuğunu yapan İSMEK Fatih Müzik ve Gösteri Sanatları Okulu Yöneticisi Neslihan Küçük Köken, Türk Müziği keman ileri seviye öğrencilerinin sahne aldığını söyledi.
Ali Emiri Efendi - 19.02.2019
Yıldırım: "Şimdi de Fırat'ın Doğusundaki Alanı Temizleyeceğiz" - İstanbul
Yıldırım, Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde düzenlenen Arap Topluluğu Birliği Kuruluş törenine katıldı.
Ali Emiri Efendi - 19.02.2019
Yıldırım: "Her Zaman Yardıma İhtiyacı Olanların, Kardeşlerimizin Yanındayız" - İstanbul
Yıldırım, Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde düzenlenen Arap Topluluğu Birliği Kuruluş törenine katıldı.
Ali Emiri Efendi - 19.02.2019
Şimdi de Fırat'ın Doğusundaki Alanı Temizleyeceğiz"
Yıldırım, Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde düzenlenen Arap Topluluğu Birliği Kuruluş törenine katıldı.
Ali Emiri Efendi - 19.02.2019
Bosna'nın "Yunus Emre"si Cemalettin Latiç'e Saygı Gecesi
"Bosna'nın Millî Şairi Cemalettin Latiç'e Saygı Gecesi", başlığıyla düzenlenen program; 23 Şubat Cumartesi akşamı, Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde, saat 18.
Ali Emiri Efendi - 15.02.2019
Bakan Varank: Batı İllerinde de PKK'yı Belediyelere Sokmak İstiyorlar
'DİYARBAKIR'I HAK ETTİĞİ GÜZELLİKLERE KAVUŞTURUYORUZ' Diyarbakır'ın tarihiyle, kültürüyle, çıkardığı nice değerli isimlerle medeniyetin kurucu şehirlerinden biri olduğunu anlatan Bakan Varank, şöyle devam etti: "Mekke ve Medine'den sonra en çok Sahabe-i Kiram'ın olduğu bu şehir, İslami ilimlerin en önemli merkezlerinden biridir. Örneğin kelam ilminin en büyük otoritelerinden olan Seyfüddin Amidi Diyarbakır'da yetişmiş, nice İslam beldelerinde öğretisini geliştirmiştir. Diğer yandan El-Cezeri tarafından sibernetiğin ilk adımlarının atıldığı ve ilk robotun yapılıp çalıştırıldığı yer de Diyarbakır'dır. Ulu Camii'nin avlusundaki güneş saatinin de El-Cezeri tarafından yapıldığı söylenir. Diyarbakır böyle bir ilim ve medeniyet mirasının sahibidir. Ama maalesef Diyarbakır yıllar boyu, bu medeniyetten nasibini alamamış çevrelerin istismarına uğradı. Seyfüddin Amidi, El Cezeri, Ahmed Arif, Sezai Karakoç, Cahit Sıtkı, Ali Emiri Efendi ve Celal Güzelses gibi nice büyük isimle anılması gereken Diyarbakır'ı maalesef uyuşturucu ticaretiyle, terörle anılır hale getirdiler.
Ali Emiri Efendi - 13.01.2019
Şems ile Mevlana" Oyunu Tiyatroseverlerle Buluştu
Rabarba Performans Sanatları Akademisi (PSA) tarafından sahneye konulan "Şems ile Mevlana" adlı tiyatro oyunu, Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde tiyatroseverlerle buluştu.
Ali Emiri Efendi - 12.01.2019
Şems ile Mevlana" Yarın Tiyatroseverlerle Buluşacak
Sinan Yağmur'un "Tebrizli Şems" kitabından uyarlanan oyun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı organizasyonuyla Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezinde sahnelenecek.
Ali Emiri Efendi - 27.12.2018
Selahaddin Eyyübi Sunum Yarışması"Nın Finali Yapıldı
Finale kalan 6 öğrencinin yarıştığı "Dünya Gençleri Öncülerin İzinde" temasıyla düzenlenen etkinlik, Fatih'teki Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde yapıldı.
Ali Emiri Efendi - 26.12.2018
Mümtaz Turhan, Vefatının 50. Yılında Anıldı
İstanbul Türk Ocağı tarafından düzenlenen "Vefatının 50. Yılında Mümtaz Turhan'ı Anma Programı", Fatih'teki Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.
Ali Emiri Efendi - 12.12.2018
Mukaddes Emanetlerin Hizmetinde 5 Asır" Paneli
Fatih'teki Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde Önder Sanayici İşadamları Derneği (ÖNSİAD) tarafından düzenlenen ve oturum başkanlığını şair-yazar Ekrem Kaftan'ın üstlendiği "Mukaddes Emanetlerin Hizmetinde 5 Asır" başlıklı panelde konuşan Küçükaşcı, Hazreti Muhammed'in son peygamber olduğunu hatırlattı.
Ali Emiri Efendi - 11.12.2018
Kültüre Adanmış Bir Ömür" Belgeselinin Galası Yapıldı
Belgeselin ilk gösterimi, "10. İstanbul Edebiyat Festivali" kapsamında, Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Ali Emiri Efendi - 09.12.2018
Mazlumder İnsan Hakları Gecesi
MAZLUMDER tarafından bu yıl 14'üncüsü düzenlenen İnsan Hakları Gecesi, Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde yapıldı.
Ali Emiri Efendi - 06.12.2018
10. İstanbul Edebiyat Festivali"
40'ı aşkın oturumda yaklaşık 100 konuşmacı "Kültüre Adanmış Bir Ömür: D. Mehmet Doğan" belgeselinin galası da 10 Aralık akşamı Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde festival kapsamında yapılacak.
Ali Emiri Efendi - 12.11.2018
Dha İstanbul Bülteni - 1
Haber-Kamera: İdris TİFTİKCİ / İSTANBUL DHA Cemal Kaşıkçı Dostları Derneği ve Türk Arap Medya Derneği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde Kaşıkçı'yı anma etkinliği düzenledi.
Ali Emiri Efendi - 12.11.2018
Dostları Cemal Kaşıkçı'yı Andı
Haber-Kamera: İdris TİFTİKCİ / İSTANBUL DHACemal Kaşıkçı Dostları Derneği ve Türk Arap Medya Derneği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde Kaşıkçı'yı anma etkinliği düzenledi.
Ali Emiri Efendi - 11.11.2018
Konsolosun Binası Kaşıkçı'ya Kabir Olarak Tahsis Edilsin"
Türk Arap Medya Derneği ve Cemal Kaşıkçı Dostları Derneği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde Kaşıkçı'yı anma etkinliği düzenledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ali Emiri Efendi Haberleri | Ali Emiri Efendi Kimdir - Haberler - Ali Emiri Efendi haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Emiri Efendi kimdir, hayatı ve biyografisi. Gelecek Partisi Fatih 1. Olağan İlçe Kongresi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.6.2021 04:18:33. #1.15#

title