Haberler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ellerinde Türk bayraklarıyla alanı dolduran vatandaşlar Demokrasi nöbetinden detaylar AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay'ın konuşması FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler AK Parti Van Milletvekili Atalay: "Türkiye milleti, demokratik hayatında ilk defa böyle bir direnişi ve karşı koyuşu sergiledi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

Ellerinde Türk bayraklarıyla alanı dolduran vatandaşlar

Demokrasi nöbetinden detaylar

Ak Parti Van Milletvekili Beşir Atalay'ın konuşması

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

Ak Parti Van Milletvekili Atalay:

"Türkiye milleti, demokratik hayatında ilk defa böyle bir direnişi ve karşı koyuşu sergiledi. Bunun değeri çok büyük, tarih bu direnişi hep anacaktır"

OHAL'de özgürlüklerimiz asla zarar görmeyecek ve keyfilikler olmayacak. Sadece bu hainlerin iyi tespiti ve yargılanması için OHAL'e gerek duyuldu"

Van'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından vatandaşların başlattığı "demokrasi nöbeti" sürüyor.

Beşyol Meydanı'nda ellerinde Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterleriyle toplanan vatandaşlar, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Recep Tayyip Erdoğan", FETÖ'ye idam" sloganları atarak darbe girişimini protesto etti.

Darbe girişimi sırasında şehit düşen güvenlik güçleri ve vatandaşlar için dua eden kalabalığa, arabalarını Türk bayraklarıyla süsleyen vatandaşlar da korna çalarak destek verdi.

Ak Parti Van Milletvekili Beşir Atalay, demokrasi nöbetini sürdüren vatandaşlara yönelik yaptığı konuşmada, sekiz gündür vatandaşların Türkiye'nin her yerinde demokrasi nöbeti tuttuğunu ifade ederek, vatandaşların meclise, cumhurbaşkanına ve hükümete sahip çıkararak hayırlı bir iş yaptığını söyledi.

Demokrasinin kahramanlarının millet olduğunu anlatan Atalay, ellerinde tank ve silahlarla ateş eden hainlere milletin karşı durduğunu ve millet olmasıydı hainlerin çok daha kötü şeyler yapacaklarını kaydetti.

Halkın desten yazdığını ifade eden Atalay, şöyle devam etti:

"Bu bir demokrasi eylemi ve direnişidir. Bu başarının kahramanı millettir. Türkiye milleti, demokratik hayatında ilk defa böyle bir direnişi ve karşı koyuşu sergiledi. Bunun değeri çok büyük, tarih bu direnişi hep anacaktır. Bu hainler o gece 246 vatandaşımızı şehit etti. Büyük bir bela ve kabus yaşadık. Allah ülkemizi ve milletimizi korudu. Milletimiz, Türkiye'ye artık ihtilalin olamayacağını gösterdi. Millet ne derse o olur. Milli iradenin sahibi millettir. Bu millet kimseye pabuç bırakmayacak. Bu bir siyasi parti meselesi değildir. Bu bütün siyasi partilerin ve farklı görüşteki insanlarımızın bir eylemdir. Bu direnç bütün milletindir. Onun için birbirimize daha çok sahip çıkalım. Mecliste de çok iyi bir hava oluştu. Bir araya gelemeyen siyasi parti liderleri ve siyasiler, bir araya gelerek bu girişime karşı ortak bir tavır sergiledi. Tüm milletvekilleri birlik ve bütünlük halindedir. Bunu milletimize de yansıtmalıyız. Bu kardeşliği genişletelim. Daha fazla birbirimize sarılalım."

"OHAL'de özgürlüklerimiz asla zarar görmeyecek"

Olağanüstü hal (OHAL) kararına da değinen Atalay, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bizler AK Parti olarak bu OHAL'e hiç sıcak bakmadık ve hep karşı olduk. Bizler hep daha fazla demokrasi, özgürlük ve siyasi yönetim istedik. AK Parti başa geçtiğinde bu bölgede OHAL vardı. Bizim ilk bakanlar kurulu toplantımızda yaptığımız iş bu OHAL'i kaldırmak oldu. Şimdi bir mecburiyet var, yoksa biz, açık ve işleyen bir demokrasi istiyoruz. Hep bunun için uğraştık. Türkiye daha fazla demokrasiye layıktır. Şu an bir bela var, bunun iyi araştırılması ve bu faillerin yargılanması lazım. Bu işer çabuk bitirilirse OHAL de çabuk kaldırılabiliriz. OHAL'le vatandaşlarımızın günlük yaşantısı, hak ve hukuku asla kısıtlanmayacak. Demokratik hayatımıza bir zarar gelmeyecek. Günlük hayatımız normal bir şekilde devam edecek ve kimse bir zarar görmeyecek. Kimseye OHAL'den dolayı baskı yapılmayacak. Özellikle bu bölgede, OHAL denildiğinde geçmişten kalan olumsuz olaylar akla geliyor. Ama asla, böyle olumsuz bir şey yaşanmayacak. OHAL'de özgürlüklerimiz asla zarar görmeyecek, keyfilikler olmayacak. Sadece bu hainlerin iyi tespiti ve yargılanması için OHAL'e gerek duyuldu. Her şey hukuk içerisinde yapılacak. Halkımızın OHAL'le ilgili hiç bir endişeleri olmasın."

AK Parti İl Başkanı Zahir Soğanda ise, demokrasi nöbetinin devam edeceğini ifade ederek, vatandaşların iradesine, cumhurbaşkanına sahip çıktığını ve meydanları boş bırakmadığını söyledi.

Kaynak: AA / Güncel

AK Parti Türkiye Politika Güncel Haberler

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

İş ve spor dünyasını dolandıran banka müdürü parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış

İş ve spor dünyasını dolandıran banka müdürü parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış

Bakmadan Geçme

Masterchef Şeyhmus kimdir, kaç yaşında? Şeyhmus Uluğ kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Bera kimdir, kaç yaşında? Bera Altaş kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şenay kimdir, kaç yaşında? Şenay Salam kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Deniz kimdir, kaç yaşında? Deniz Yılmaz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Hakan kimdir, kaç yaşında? Hakan Dündar kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Rüyada yurt dışına çıkmak, yurt dışına gideceğini görmek ne anlama gelir? Rüyada yurt dışına tatile gitmek, taşınmak anlamı GASTRONOMİ BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll ÖSYM ve YÖK ATLAS ile Gastronomi bölümü taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları… Allan Saint-Maximin KOC03 uçak takip! (CANLI) Allan Saint-Maximin saat kaçta İstanbul'da olacak? Bu akşam kimin maçı var? Bugün TV'de kimin maçı var, ne maçı? 16 Temmuz bugünkü günün maçları Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Şehitkamil, Nizip 16-17 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! VETERİNERLİK BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll Veterinerlik taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları! 16-17 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? Diyarbakırlı Ramazan Hoca olayı nedir? Ramazan Hoca'nın katili kaç yıl ceza aldı? Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın katili kim, ne kadar ceza aldı? Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın katili kim çıktı? Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Seyhan, Yüreğir, Çukurova 16-17 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi!
Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

title