Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun depremzedelere ücretsiz ev vaadine tepki: Şu mübarek Ramazan ayında yine yalan söylüyor

Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlerden en fazla etkilenen illerden biri olan Adıyaman'da temel atma töreninde konuştu. Kılıçdaroğlu'nun "Yıkılan bütün binaların yerine yenisi yapılacak, sahiplerine teslim edilecek. 5 kuruş para almayacağız" vaadine de değinen Erdoğan, "Şu mübarek Ramazan ayında yine yalan yanlış beyanlarda bulunuyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman Yeni Afet Konutları Temel Atma Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, CHP Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde düzenlenen Millet Buluşması'da "Nurdağı'ndan söz veriyorum. Yıkılan bütün binaların yerine yenisi yapılacak, sahiplerine teslim edilecek. 5 kuruş para almayacağız" sözlerine de değindi.

Kılıçdaroğlu'nun Ramazan ayında yalan konuştuğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Devletin ne yaptığından ve insanımıza ne imkanlar sunduğundan habersizler. Her konuda olduğu gibi bu konuda da yalan yanlış beyanlarla ortalığı karıştırıyorlar. İşte Baybay Kemal'i biliyorsunuz. Anlatmaya gerek var mı? Şu mübarek Ramazan ayında yine yalan yanlış beyanlarla haberlerle..." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun depremzedelere ücretsiz ev vaadine tepki: Şu mübarek Ramazan ayında yine yalan söylüyor

Sözlerini sürdüren Erdoğan, "Ne diyor 'Biz geleceğiz. Geldikten sonra da her şey bedava.' 11 tane büyükşehir belediyen var, bu belediyelerin acaba Adıyaman'a ulaştılar mı ama AK Parti'nin belediyeleri ilk günden itibaren burada. Nasıl da yalan konuşuyor. Biz 1 milyon konut yaptık Bay Kemal. Millet vekili olduğu İzmir'i bilmiyor. İzmirde de yaptık bunları." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Öncelikle bugün 5. gününe ulaştığımız Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyorum. Ramazan'a buruk girdik. Deprem felaketinde kaybettiğimiz 50 binin üzerindeki insanımızın acısı hala tazedir. Depremde ve selde kaybettiğimiz her bir cana Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Depremin yaralarını sarmak için gece gündüz çalışıyoruz. Tüm birimlerimiz hep birlikte görev aldılar. Sivil toplum kuruluşlarının da çalışmalarını yakinen takip ediyorum. Hepsine teşekkür ediyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun depremzedelere ücretsiz ev vaadine tepki: Şu mübarek Ramazan ayında yine yalan söylüyor

Adıyaman'da 50 bin konut, 23 bin 640 köy evi yapılacak. Konteynerlerin sayısını en kısa sürede 100 bine çıkartacağız. Az hasarlı evler yavaş yavaş kullanılmaya başladı. Adıyaman'da yıkılması gereken 37 binin üzerinde binada 95 bine yakın bağımsız bölüm tespit edildi. Deprem bölgesinin tamamında bu rakam 312 bin binada 900 bin bağımsız bölüme kadar çıkıyor.

Bugün de 4 bin 431'i Adıyaman'da 22 bin 467 kalıcı deprem konutumuzun daha bugün temelini atıyoruz. Yapım sürecini başlattığımız konut sayısı 56 bin 323'e ulaştı. Adıyaman'da 'İlk Arsam' için 6 bin 252 arsanın hak sahiplerini kura çekilişleri ile belirledik.Kira desteği olarak aylık 3 bin TL ile 5 bin TL arasında ödeme yapıyoruz. Misafirhanelerde, otellerde, konteyner kentlerde kalanların tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Mazot, gübre, yem bitkileri ve su ürünleri gibi desteklerle çiftçilerimizin zararlarını karşılıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun depremzedelere ücretsiz ev vaadine tepki: Şu mübarek Ramazan ayında yine yalan söylüyor

Elazığ depreminin ardından inşa ettiğimiz evlerde en büyük metrekareye sahip 3+1 evde aylık ödeme 990 TL'ye toplam borç da 214 bin TL'ye ancak çıkıyor. Süreç içinde yapılan ödemeler ve verilen destekler göz önüne alındığında devlet vatandaşlarına bu konutları hibe seviyesinde bir usul ile teslim ediyor.

Pek çok meseleyi aynı anda çözüyoruz. Kalıcı konutların inşasını da inanılması zor bir hızla başlatıyoruz. 3 bini Adıyaman'da olmak üzere 14 bin 600 dükkan inşasını da yapacağız. Van, Elazığ, Malatya, İzmir depremlerini yaşayan depremzedelerimiz bunun şahididir. Antalya, Muğla, Manavgat yangınlarını yaşayanlar bunun şahididir. 3,3 milyon kentsel dönüşüm projesinden yararlanan vatandaşlarımız bunun şahididir. Verdiğimiz sözlerin tamamını tuttuğumuz gibi deprem bölgesini ayağa kaldırma sözümüzü de tutacağız.

Adıyaman hak ettiği gelişmişlik seviyesine ulaşamamış bir şehrimizdir. Son yıllarda gerçekleştirdiğimiz atılımlarla birlikte Adıyaman'ın önünde de yepyeni bir imkân açılmıştır. Her alanda kurduğumuz güçlü altyapının meyvelerini toplamaya başlayan bir Adıyaman göreceğiz. Deprem yaralar açmış olabilir ama bu şehri ne 7,7 ne de başka bir deprem yıkmaya yeter. Adıyaman hedefine doğru emin adımlarla yürüyecektir.

Deprem yıkıntıları altında son nefesini veren milletvekilimiz Yakup kardeşime Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine de Allah'tan rahmet diliyorum. Bu iktidar terör örgütlerini gömdü. Bundan sonra da gömmeye devam edecek. Ancak bakıyorsunuz Bay Kemal PKK terör örgütünün uzantılarıyla el ele kol kola dolaşıyor. Bunlara en güzel cevabı 14 Mayıs'ta sandıkta vereceğiz. Bu 11 vilayette atacağımız adımlarla gereken hesabı 14 Mayıs'ta vereceğiz.

Haberler.com / Emre İliksiz - Güncel

Recep Tayyip Erdoğan Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (37)

Kartal Kartal:

Hdp ile iş tutan parti chp 40 bin şehidin kanı var hdp de bir de buna soz söyleyin hadi

Cevap Yaz75Yayından Kaldır
Murat Kılıç:

Yorumcu yalaka troller.Daha traktörler ortada yok.Söz verip yaptığınız birtek şeyi yazın. Helal olsun diye bağıracağım

Cevap Yaz42Yayından Kaldır
Mutlu Mesut:

Ahahahah bu soruyu sormuş gerçekten :) vizyon küçük naapsın. Onca şey yapılmış, ülkemizden dünyaya savunma aracı satılıyor, traktöre takmışlar şimdi de :))) bizimkiler söz vermeden yapıyorlar vatanı milleti için, sen sizinkilerin söz verip yaptığı bir şeyi yaz hele bakalım

10Yayından Kaldır
Tüm 37 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title