Haberler

CHP lideri Özel: 230 euro ile geçinmeye itilmiş 15-16 milyon emekli varken birileri ıstakoz yiyor

Güncelleme:

CHP lideri Özgür Özel, AK Parti Milletvekili Şebnem Bursalı'nın ıstakoz paylaşımıyla ilgili dikkat çeken bir yorum yaptı. Özel, Bu ülkede 1 ayını 230 euro ile geçinmeye itilmiş 15-16 milyon emekli varken, birileri o euroları veriyor, o ıstakozları yiyor." ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM'de AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı'nın ıstakoz paylaşımına ilişkin soruyu yanıtlayarak Şebnem Bursalı ve hükümete tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün TBMM'de partisinin grup başkanvekili seçimi için yapılan grup toplantısının ardından parlamento muhabirlerinin sorularını yanıtladı.

AK PARTİLİ VEKİLİN ISTAKOZ PAYLAŞIMI

Özel, AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı'nın ıstakoz paylaşımını yorumlayarak, "Dün söylüyorum tercüme hatası sanıyorlar, Türkiye'de 16 milyon emekli var. Bunların çok önemli bir kısmı 230 euro ile geçiniyor diyorum. Bu cümlenin İngilizce ve Almanca tercümesini hata sanıyor dünyadaki liderler. Bu ülkede 1 ayını 230 euro ile geçinmeye itilmiş 15-16 milyon emekli varken, birileri o euroları veriyor, o ıstakozları yiyor, onu paylaşıyor. Erdemliler hareketi diye kurulmuş bir hareket dün grup toplantısında öz eleştiri yapmak yerine 'Seçimleri biz kazandık' diyor. Seçmenin mektubunu balkonda okuyup grupta masal okumaya başlamak ders almamak demektir. O zaman size daha çok verilecek ders var sandıkta. O dersi milletimiz verir." dedi.

"CHP, PARTİ İÇİ DEMOKRASİ, GRUP İÇİ DEMOKRASİYİ İŞLETMEYE DEVAM EDECEK"

Özel, Afyonkarahisar Belediye Başkanı seçildiği için Burcu Köksal'dan boşalan koltuğa seçilen Ankara Milletvekili Murat Emir'i tebrik ederek sözlerine başladı. Grup Başkanvekilliği için 2 aday olduğunu anımsatan Özel, şöyle konuştu: "2 adayımız arasından hiçbir ayrım gözetmeksizin bir demokratik yarışı teşvik ettik. Adaylarımızdan bir tanesi birinci turda salt çoğunluğu alarak Murat Emir, Meclis'te emeği olan hem hukukçu kimliğiyle hem hekim kimliğiyle mecliste çok çalışan, arkadaşımız grup başkanvekilimiz olarak seçildi. Diğer adayımız Sevda arkadaşımız, tüm arkadaşlarımız kadar bu göreve layık olan bir arkadaşımızdı. Bundan sonra da CHP, parti içi demokrasi, grup içi demokrasiyi işletmeye devam edecek."

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Türkiye'de 16 Milyon Emekli Var, Birileri İstakozları Yiyor


CHP lideri Özel'in açıklamaları şu şekilde:

"31 MART BİR ZAFER DEĞİLDİR, ÇOK BÜYÜK BİR ZAFER İÇİN GÖREVLENDİRİLDİK"

"Ben grup başkanvekilliğinden gelen, Meclis görevinin siyasetin ta kendisi olduğunu bilen birisiyim. Grubumuzun Meclis'e devamı, komisyonlarda çalışması noktasındaki hassasiyetimizi bir kez daha dile getirdik. Ben milletvekilinin önemini çok iyi bilen, çok iyi kavrayan, çok iyi vurgulayan birisiyim. Birileri parlamenter sistemi, parlamentoyu yıprata dursun, biz milletvekillerimizi siyasetin odağında, siyaseti birlikte kararlaştırdığımız, birlikte uyguladığımız bir süreç olacak grubumuz. Ortak mutabakatımız şudur; 31 Mart bir zafer değildir çok önemli bir görevdir. Çok büyük bir zafer için görevlendirildik. Bu görev yapılacak 2. yüzyılın ilk genel seçimlerini kazanma görevidir. O görevi bilinciyle çalışıyoruz. O görev bilinciyle çalışacaklar.

"BİR OYLA KAZANILACAK BİR SEÇİMİN BİLİNCİNDEYİZ"

Milletvekillerimizin, belediye başkanı olmasından boşalan illerimize özel görevlendirmelerimiz olacak. Milletvekilimizin olmadığı illerimizde görevlendirmeler olacak. Yerel seçimlerde stratejik çalıştık. Risk ve fırsat illerinde çalıştık. ve çok önemli bir başarı elde ettik. Şimdi bütün Türkiye fırsat risk illerinden oluşmaktadır CHP için. Bir oyla kazanılacak bir seçimin bilincindeyiz. O bir oy için arkadaşlarımız basılmadık yer, gidilmedik il, gidilmedik ilçe bırakmadan çalışacaklar. Grubumuza güveniyorum. Bundan sonra sıkça kapalı grup toplantıları yapacağız. Önümüzdeki siyaseti birlikte okuyup, birlikte kurup, hep birlikte uygulayacağız."

"ANAYASA MESELESİNDE ÇERÇEVEYİ MİLLET ÇİZER"

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un yeni anayasa çalışmaları için yapacağı temaslarda yaklaşımlarının ne olacağı sorusu üzerine Özel, "Anayasa meselesi, Numan Kurtulmuş'un çizdiği çerçeveyi kendisiyle tartışmak isterim. Kurtulmuş'a her zaman kapımız açık konusu ne olursa olsun. Ama anayasa meselesinde olmazsa olmaz görüşlerimiz var. Anayasa meselesinde çerçeveyi millet çizer ve anayasanın ne şekilde değiştirilebileceğini özel bir gündemle ve titizlikle konuşmak lazım." yanıtını verdi.

"MEVCUT ANAYASAYA UYULUYORSA DAHA İYİSİNİ DAHA İYİSİNİ YAPMAK İÇİN ZEMİN OLUŞUR"

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 40 artı 1 düzenlemesi önerisine ilişkin de Özel, "Anayasa değişikliğini gerektirecek konular bambaşka bir kapsam. Bir anayasa değiştirmek istiyorsanız mevcut anayasaya uyuyor musunuz diye bakarlar. Mevcut anayasaya uyuluyorsa daha iyisini yapmak, aksayan bir zemin varsa onarmak için müzakere zemini oluşur mu oluşur." cevabını verdi.

"BU ÜLKEDE EN İYİ YETİŞMİŞ İSİMLERDEN BİRİSİYDİ, YERİ DOLMAZ"

Ayrıca Özel, bugün hayatını kaybeden partisinin TBMM Grup Müdürü Levent Bayraktar'ın vefatına ilişkin üzüntülerini de dile getirerek "Bu ülkede en iyi yetişmiş isimlerden birisiydi, yeri dolmaz, emaneti emanetimizdir. Ben onu günün birinde Başbakanlık'ta ya da Meclis'te Kanunlar ve Karalar'ın başında görmek arzusundayken hiç olmazsa partisini birinci parti gördü. Nur içinde yatsın, biz kendisini çok seviyorduk hiçbir zaman unutmayacağız." ifadelerini kullandı.

Kaynak: ANKA / Güncel

Şebnem Bursalı Milletvekili Demokrasi AK Parti Türkiye Politika Güncel Haberler

Et entegre tesisinde büyükbaş hayvana eziyet! Baltayla vura vura öldürdüler

Et entegre tesisinde büyükbaş hayvana eziyet! Baltayla vura vura öldürdüler

Suudi Arabistan'da kurallar yıkılıyor! Ülke tarihinde ilk kez mayolu defile düzenlendi

Suudi Arabistan'da kurallar yıkılıyor! Ülke tarihinde ilk kez mayolu defile düzenlendi

7 Ekim'deki baskının sembol ismi olmuştu! Hamas'ın kaçırdığı genç kadının cansız bedeni bulundu

7 Ekim'deki baskının sembol ismi olmuştu! Hamas'ın kaçırdığı genç kadının cansız bedeni bulundu

Amasya'da büyükbaş hayvana balta ve bıçakla eziyet eden 5 kişi tutuklandı

Amasya'da büyükbaş hayvana balta ve bıçakla eziyet eden 5 kişi tutuklandı

500

Yorumlar (22)

Enver zincirkıran:

sizin rakı balıklar nolacak onbaşım

86
62
yanıtYanıtla
Nurullah Aydın:

Enver ağzına sağlık iyi dedin kendileri sorsan sütten çıkmış ak kaşık her akşam duble duble götürüyor özgürlük abidesi

yanıt0
yanıt0
sade vatandaş:

bu sayfaya tepeden tırnağa komple ak troll üşüşmüş

yanıt9
yanıt6
Tolga:

Parasi olan yer sana mi soracak senden mi izin alacak?

44
45
yanıtYanıtla
Ayhan Kökemli:

Sanki 15 ,16 milyon emeklinin hepsi 10 bin lira alıyor gibi konuşma.41 bin lira alan emekli de var,15,20,25,30,35 bin tl. gibi miktarlarda maaş alanlarda var.Sizin kafanın iktidarda olduğu zamanlar, deprem yardım ları ile maaş ödedik demişti.,bay Ecevit Demek ki yardım lar gelmese emekliye hiç maaş yokmuş.

37
35
yanıtYanıtla
Goethegitme:

Konuşmayı sökecek yavaş ysvaş

34
31
yanıtYanıtla
A Alkan:

Haklısın da edilecek lafmı birileride çıkar " iki porsiyon domuz etini nasıl bitirdik "sözünü hatırlatır. Millet farkında ve size yerel yönetim de yetkiyi verdi onlar gibi olmayın diye

47
12
yanıtYanıtla
Ersin Oruc:

Buda iyi hesap yapamıyor kemal abisine çekmiş

26
26
yanıtYanıtla
Mustafa Yörükoglu:

Özgürcüğüm bu istakoz meselesini karıştırma,rakı balıksız olmaz bak rakı istakozdan pahalı bir foto moto çıkar,boya badana da tutmaz sonra bak.

26
20
yanıtYanıtla
Umut Yağcı:

Oooo boyacı özgür :)

18
18
yanıtYanıtla
Tüm 22 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title