Haberi Paylaş

Bakan Akar'dan Yunanistan'a zeytin dalı: İster buraya gelsinler ister biz oraya gidelim, bu sorunları çözelim

Güncel Haberler

Ankara ile Atina arasındaki gerilim, Yunanistan'ın ABD tarafından hibe edilen zırhlı araçları adalara sevk etmesinin ardından iyice tırmandı. Bugün iki ülke arasındaki gerilime ilişkin değerlendirmelerde bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Yunanistan'ın bu davranışlardan vazgeçmesini, barışçıl yol ve yöntemlerle sorunun çözülmesinden yanayız. İster buraya gelsinler ister biz Yunanistan'a gidelim. Bu sorunları çözelim" diye konuştu.

Yunanistan'ın Türk jetlerini taciziyle iki ülke arasında başlayan tartışmalar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in karşılıklı açıklamalarıyla iyice alevlendi.

GERİLİM ZİRVEDEYKEN AKAR'DAN ZEYTİN DALI

Yunanistan'ın ABD'nin hibe ettiği zırhlı araçları adalara sevk ettiği görüntülerin ortaya çıkması Ankara ile Atina arasındaki geriliminse zirveye çıkmasına neden oldu. Milyonlar yaşanabilecek bir savaş ihtimalinden dolayı derin endişeye kapılırken, bugün iki ülke arasındaki tartışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan tansiyonu düşürecek bir teklif geldi.

BAKAN AKAR: TÜRKİYE KİMSE İÇİN TEHDİT DEĞİL, TEHLİKE DEĞİL

Atina yönetiminin kötü komşu niteliğinde olduğunu ve işleri bulandırmak için bunu yaptığını söyleyen Bakan Akar, "Aklıselim sahibi Yunanlardan akademisyenler, amiraller bunu gördü. Yunanistan'ın bu davranışlardan vazgeçmesini, barışçıl yol ve yöntemlerle sorunun çözülmesinden yanayız. İster buraya gelsinler ister biz Yunanistan'a gidelim. Bu sorunları çözelim. Türkiye kimse için tehdit değil, tehlike değil. Gerginlikten en büyük zararı Yunan halkı görüyor" diye konuştu.

Milli Savunma Bakanlığı Hulusi Akar Yunanistan Türkiye Ankara Atina Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (8)

Göker Aydın:

Türkiye'ye tehditkar davranan onlar bir dik duruşunuz olsun, ayağına gitmeyi bile teklif etmişsiniz.

Qwe Qwe:

Geri vitese başladık. Atıp tutuyorduk öyle yaparız böyle yaparız bır gece geliriz yok denize dökeriz. Noldu adamlar adaları silahlandirdi burnunun dibine savaş gemilerini getirdi hicbirsey yapamadik şimdi gelin konuşalım ya da biz gelelim çözelim

Ceyhan Karagöz:

Diyecek artık Birşey bulamıyorum madem zeytin dalı uzatacaksın keşke daha önce hiç yorum yapmasaydın

Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title