Haberler

AYBÜ Tıp Fakültesi öğrencileri depremzedelere yardım için konser düzenledi

Güncelleme:

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) Tıp Fakültesi öğrencilerinin oluşturduğu müzik topluluğu 'Koro Diaphragma'; geliri Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afetzedelere bağışlanmak üzere konser düzenledi.

ANKARA Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) Tıp Fakültesi öğrencilerinin oluşturduğu müzik topluluğu 'Koro Diaphragma'; geliri 6 Şubat 2023'te yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afetzedelere bağışlanmak üzere konser düzenledi.

Koro Diaphragma, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Türk Kızılay'ın iş birliğinde, üniversitenin Etlik Milli İrade Yerleşkesi'nde gerçekleştirilen konsere, Kızılay Başkanı Fatma Meriç Yılmaz ve AYBÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu'nun yanı sıra üniversite öğrencileri, akademik personel ve dinleyiciler katıldı. Konserde, müzik topluluğu tarafından yerli ve yabancı parçalar seslendirildi.

Konserde konuşan Kızılay Başkanı Fatma Meriç Yılmaz, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremlerin ülke tarihinin en büyük acısı olduğunu söyledi. Yılmaz, birçok insanın deprem nedeniyle ailesini, arkadaşını ve işini kaybettiğini belirterek, "Orada çok güzel şeyler yapıldı, yapılmaya da devam ediyor. Ama oradaki zorlu hayat mücadelesi de devam ediyor. Ben, 2 hafta önce Hatay'daydım, deprem bölgesinde birkaç ili de ziyaret ettik. Oradaki durum şu; evet herkesin bir konteyneri var. İçinde, kliması, televizyonu, yiyeceği yemek ve kıyafeti var. Bizler bunu desteklemeye de devam ediyoruz. Ama onların bir güler yüze, uzanan bir ele ihtiyaçları devam ediyor. Çünkü insanın, bir acı yaşadığı zaman kısa dönemde verdiği dirençle uzun dönemki sabrı çok eşit olmuyor. Bizim önümüzde, birbirimizin elini bırakmamamız, desteğimizi aksatmamız gereken 2-3 senemiz var. Bu vesileyle gençlerimizi tebrik etmek istiyorum. Ben, bugünü çok kıymetli bir gün olarak ajandama kaydediyorum" dedi.

'ORANIN KALBİNE İNEMEMEK BİZİ ÇOK ÜZMÜŞTÜ'

Koro Diaphragma'nın şefi Elif Sena Yılmaz (21) ise depremlerden sonra öğrenci oldukları için deprem bölgesinde çalışma yapamadıklarını kaydederek, "Elimizden ne geliyorsa yapmaya çalıştık ama oranın kalbine inememek bizi çok üzmüştü. Böyle süreçlerden geçince de elde ettiğimiz geliri tamamen depremzedelere bağışlamak istedik. Ben, aynı zamanda Kızılay gönüllüsüyüm. Buna ek olarak Kızılay Başkanı Fatma Meriç Yılmaz da üniversitede hocamız. Kendisiyle sürekli irtibat halindeydik ve konserlerimizi yaparken zaten bizi hep gelip izliyordu. Konserin gelirlerini bağışlayacaktık ama nereye bağışlayacağımızı düşündük. Depremde birincil sorumlulukta olan kuruluşlardan biri Kızılay olduğu için Kızılay ile iş birliği yapmanın daha sağlıklı olacağını düşündük" diye konuştu.

'ANKARA'YA GELİP HATAY'I UNUTMUŞ DEĞİLİM'

Müzik topluluğunun üyelerinden Yaprak Ekşi (19) ise kendisinin de Hatay'da depreme yakalandığını söyleyerek, "Ben Ankara'ya gelip Hatay'ı unutmuş değilim, aklım hep orada. Hala insanlar zor durumda. Onlar adına hep bir şeyler yapmak istemişimdir. Bu konser de küçük bir yardım oldu aslında. Onlara bir nebze dokunabilmek beni çok onore ediyor" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Deprem Müzik Kültür Sanat Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 24 Şubat dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 24 Şubat Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi İYİ Parti Erzurum adayı kim? 2024 İYİ Parti Erzurum Belediye Başkan adayı Canan Uçar kimdir? İYİ Parti Elazığ adayı kim? 2024 İYİ Parti Elazığ Belediye Başkan adayı Veda Bingö kimdir? İYİ Parti Elazığ adayı kim? 2024 İYİ Parti Elazığ Belediye Başkan adayı kimdir? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Saadet Partisi Çorum belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çorum adayı Faruk Cıdık kimdir? Saadet Partisi Çankırı belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çankırı adayı Mustafa Ünver kimdir? Saadet Partisi Çanakkale belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çanakkale adayı Şaban Sarı kimdir? Saadet Partisi Bursa belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bursa adayı İkram Akkaya kimdir? Saadet Partisi Bolu belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bolu adayı İsa Sayın kimdir? Saadet Partisi Bitlis belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bitlis adayı Emrah Yurci kimdir? 24 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Saadet Partisi Bingöl belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bingöl adayı Mehmet Eser kimdir? Saadet Partisi Bilecik belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bilecik adayı Ethem Ersöz kimdir?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title