Haberler

Türk Bayrağıyla Ömer Halisdemir'in Mezarına Yürüyor

Türk bayrağıyla Ömer Halisdemir'in mezarına yürüyor Memleketi Burdur'un Bucak ilçesinden rüyasında gördüğü 15 Temmuz'un sembol isimlerinden şehid astsubay Ömer Halisdemir'in mezarını ziyaret etmek için elinde Türk bayrağı ile yola çıkan 63 yaşındaki Osman Koç, Konya'nın Beyşehir...

Türk bayrağıyla Ömer Halisdemir'in mezarına yürüyor

Memleketi Burdur'un Bucak ilçesinden rüyasında gördüğü 15 Temmuz'un sembol isimlerinden şehid astsubay Ömer Halisdemir'in mezarını ziyaret etmek için elinde Türk bayrağı ile yola çıkan 63 yaşındaki Osman Koç, Konya'nın Beyşehir ilçesinde karşılandı

KONYA - Memleketi Burdur'un Bucak ilçesinden, rüyasında gördüğü 15 Temmuz'UN sembol ismi şehit astsubay Ömer Halisdemir'in Niğde'deki mezarını ziyaret etmek için elindeki Türk bayrağı ile yola çıkan 63 yaşındaki Osman Koç, kilometrelerce mesafe kat ettikten sonra Konya'nın Beyşehir ilçesine ulaştı.

Burdur ve Isparta'dan sonra kilometrelerce yol yürüyerek Beyşehir ilçesine gelen Koç'u, İlçe Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Belediye Başkanı Murat Özaltun ile AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol birlikte karşıladı.

Koç'u tebrik edip kutlayan ve bu yürüyüşüne destek verdiklerini belirten Kaymakam Şahiner ve Başkan Özaltun, ellerine aldıkları Türk bayrakları ile bir süre yürüyüşe birlikte devam etti.

4 çocuk, 8 torun sahibi Osman Koç, 15 Temmuz'da menfur bir olay yaşandığını, şehit astsubay Halisdemir'in canı pahasına bu girişimin başarısızlıkla sonuçlanmasında önemli bir rol üstlendiğine vurgu yaparak, yola çıkış hikayesini anlattı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından bir arkadaşıyla Halisdemir'in mezarını otobüsle gidip saygı amacıyla ziyaret etmeyi kararlaştırırken, arkadaşını geçirdiği bir trafik kazası sonucu kaybettiğini belirten Koç, "O rahmetli olduktan sonra şehidimiz rüyama girmeye başladı. Antalya Korkuteli'nde bir amca var, rüyasında görüyor, 4 bin kilometre yolu yaya yürüyor hacıya gidiyor. Ben niye yapmayım bunu dedim. Planımı yaptım, krokimi çıkarttım, yollara düştüm" dedi.

Beyşehir'e girişinde kaymakam, belediye başkanı ve ilçe başkanı ile bazı vatandaşların kendisini karşılamasından dolayı büyük bir mutluluk ve gurur duyduğunu anlatan Koç, yaya olarak yürüdüğü yollarda kendisine gösterilen sevgiye dikkat çekti. "Yoldaki sevgiden dolayı ağlıyorum, çoğu yerde ağladım vatandaşın ilgisinden. Bu sevgi, bu sevda ağlanacak bir durum"diye konuşan Koç, şöyle devam etti: "Yollarda vatandaşlarımızın büyük ilgisiyle karşılaştım, 'arabaya bindirelim amca' dediler. Ama ben binmedim. Beyşehir'imize kadar böyle geldim, ama yaşım itibariyle zorlandım gerçekten bugün çok yoruldum. Bu zorlanmaya da bu sevgi bu sevda değer yani. 1 Mart'ta yola çıktık, kaç kilometre olduğunu bilmiyorum geldiğim yolun. Günlük ortalama 40-50 kilometre yürüyorum. Nasip olursa, ölmezde sağ olursak, polislerimizin bombalı saldırıda şehit olduğu Ankara'daki Gölbaşı Özel Harekat Birliğine de gideceğim. PKK'ye atılmayan bomba oraya atıldı, şehit polisimizin biride bizim memleketimizdendi, nasip oldu, cenazesine katıldık. Oraya da varacağım, ziyaret edeceğim, ardından meclisimize yürüyeceğim. Elimdeki Türk bayrağını meclisimize emanet edeceğim."

Abdullah Koç, elindeki Türk bayrağıyla yollara düşüp Halisdemir'in mezarına memleketinden aldığı toprağı da götürdüğünü belirtirken, yürüyüşünün ne zaman biteceğini ise bilmediğini ve gün vermek istemediğini sözlerine ekledi.

"En değerli misafir"

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ise, Beyşehir olarak çok önemli bir misafir ağırladıklarını belirtirken, "Biz ilçemizde bugüne kadar birçok misafir ağırladık, hepsinin farklı özellikleri ve birbirinden farklı değeri var. Ama bugün öyle bir misafir ağırlıyoruz ki, belki de bugüne kadar ağırladığımız en değerli misafirlerimizden olacak. Allah'ım ülkemize bir daha böyle 15 Temmuz'lar yaşatmasın" dedi.

Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Şahiner ise, 15 Temmuz'da 250 şehit verdiklerini belirterek, "Bunların simgesel olanı, en önemli şehitlerimizden Ömer Halisdemir'in mezarını ziyaret etmek üzere hepimize örnek olan Osman abimizi Beyşehir'de ağırlamaktan ve bu örnek davranışından dolayı kutluyoruz" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Osman Koç Beyşehir Burdur Bucak Genel Haberler

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Bayılan simitçi 'Bir şeyi yok' sözüne kızdı! Çatıya çıkarak intihara kalkıştı

Bayılan simitçi "Bir şeyi yok" sözüne kızdı! Çatıya çıkarak intihara kalkıştı

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

title