Ambalaj Ay Yıldızları 2015 Yarışma Sonuçları Açıklandı - Haberler
Haberi Paylaş

Ambalaj Ay Yıldızları 2015 Yarışma Sonuçları Açıklandı

İhlas Haber Ajansı - Ekonomi
Ambalaj Ay Yıldızları 2015 Yarışma Sonuçları Açıklandı

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nın şampiyonları belli oldu.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması'nın şampiyonları belli oldu. Katılan 169 ambalajın 9 farklı kategoride değerlendirildiği yarışmada 88 ambalaj ödül aldı. Bu yıl ilk kez yurt dışı başvuruların kabul edildiği yarışmada bir ödül de İsviçre'ye gitti.

Doğu ve Güneydoğu'da yaşanan terör eylemleri ve ulusumuzu yasa boğan şehitlerimizin aziz hatıralarına saygı nedeniyle ödül töreni 2015 yılı içerisinde yapılmak üzere ileri bir tarihe ertelenen Ambalaj Ay Yıldızları 2015 Yarışması'nın şampiyonları açıklandı. Ödül Töreni tarihi daha sonra ASD tarafından açıklanacak olan yarışmaya, bu yıl başvuru yapan 169 ambalajdan 16'sı ' Altın', 20'si 'Gümüş', 18'i 'Bronz Ödül'e layık görüldü. Çeşitli kategorilerde 34 ambalaj da 'Yetkinlik Ödülü' aldı. TSE işbirliği ile 'Altın Ödül' alanlar arasından seçilen 3 ambalaj ise, 'Altın Ambalaj Ödülü'nün sahibi oldu.

Yarışmaya yapılan başvuruların yüzde 50'den fazlası gıda, grafik tasarım ve içecek kategorilerinden oldu. Endüstriyel ambalaj kategorisinde ise geçmiş yıllara göre yaklaşık 3 kat daha fazla başvuru yapıldı. Bu yıl en fazla başvuruyu 39 ambalaj ile grafik tasarım kategorisinden oldu. Endüstriyel ve taşıma, esnek, sağlık-güzellik ürünleri, ambalaj malzemeleri, sunum ve muhafaza ürünleri, gıda dışı ürün ambalajları dallarında yarışmaya katılan ambalajları tek tek değerlendiren Seçici Kurul, zorlu bir süreçten sonra 2015'in şampiyonlarını belirledi. Bu yılın 'Altın Ambalaj Ödülü'nü gıda ve satış noktası sergileme, sunum ve muhafaza ürünleri kategorisinden 3 ürün aldı. Bu yıl ilk kez yurtdışından katılımın olduğu yarışmada İsviçre'den bir ambalaj da ödül almaya hak kazandı.

ASD Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Korkut, bu yılki yarışma sonuçlarıyla ilgili; "ASD olarak sektörümüzün uluslararası pazarlarda daha rekabetçi bir konuma gelebilmesi ana hedeflerimizden biri. Ulusal bir marka haline gelen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmamızı bu yıl yurt dışından ürünlerin katılımına da açtık. Uluslararası bir yapıya kavuşan Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmamız ile Türkiye, artık Dünya Ambalaj Ay Yıldızlarını seçecek. Önümüzdeki yıllarda Yarışmamıza yurt dışından katılımların artmasıyla Türkiye'yi ambalajda sadece bölgesel değil küresel bir çekim merkezi haline getirmeyi hedefleniyoruz" ifadelerini kullandı.

Yarışmada en az Yetkinlik 2015 Ödülü almaya hak kazanan finalistlerin Dünya Ambalaj Örgütünün düzenlediği WorldStar ve Asya Ambalaj Federasyonunun düzenlediği AsiaStar Yarışmalarına katılma hakkı elde ettiğini dikkat çeken Korkut, "Dünya genelinde bu kuruluşlara üye ülkelerin tamamı tarafından desteklenen ve ASD olarak jürilerinde yer alarak oy kullanmakta olduğumuz bu uluslararası yarışmalarla Türkiye ambalaj sektörünün geldiği noktayı tüm dünyaya göstereceğiz" dedi.

Türkiye Ambalaj Sanayinin bir başka gururu daha yaşadığını belirten ASD Başkanı Korkut, AsiaStar 2015 organizasyonunun ASD tarafından düzenleneceğini ve İstanbul'un, Asya'daki ambalaj sektörü temsilcilerine ev sahipliği yapacağını hatırlattı. Sektörün bugün AB ülkeleri başta olmak üzere dünyada 183 ülkeye ambalaj ihraç ettiğini vurgulayan Sadettin Korkut, şunları söyledi:

"Türk şirketlerinin bu alandaki başarılı çalışmalarını ödüllendirip dünya çapında tanınır kılmaya destek sağladığımız için çok mutluyuz. Sektörümüzü, uluslararası pazarlarda daha rekabetçi bir konuma getirmeyi hedefliyoruz. Bu yıl uluslararası bir niteliğe kavuşan Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması ile Türkiye artık Dünya Ambalaj Ay Yıldızlarını seçecek. Önümüzdeki yıllarda yarışmamıza yurtdışından katılımların artmasını bekliyoruz. Türkiye'yi ambalajda sadece bölgesel değil küresel bir çekim merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz".

AMBALAJ AY YILDIZLARI 2015 YARIŞMASI'NDA DERECEYE GİRENLER

Yarışmada dereceye giren ambalajlar, ilgili kategorilerde ürün isimlerine göre alfabetik olarak şöyle sıralandı.

Altın Ambalaj Ödülleri; 'Efes Xtra 4'lü Taşıma Saplı Şişe Ambalajı'-Camiş Ambalaj San. A.Ş., 'Feta 200 ml. Peynir Kutusu'- Sarten Ambalaj San. ve Tic. A.Ş., 'Yeni Kavaklıdere Sirke Şişesi'-Şişecam Cam Ambalaj Grubu

AMBALAJ MALZEMELERİ KATEGORİSİ

Altın Ödül; 'Çevre Dostu, Düşük Yoğunluklu PP Yoğurt Kabı'-Teknik Plastik Greiner Ambalaj San. ve Tic. A.Ş., 'ElifFine Eko Ambalaj Filmi'-Elif Plastik Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Gümüş Ödül; 'Eurocol Çevre Dostu Regranüle Boya Kovası'-Jokey Plastik İstanbul San. ve Tic. A.Ş.

Bronz Ödül: 'ElifCare Kullanım Sonunda Çözünen Bio Malzemesi'-Elif Plastik Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş., 'Potasyum Nitrat'-Gübre Fabrikaları T.A.Ş. (Gübretaş)

Yetkinlik Ödülleri; 'JET 31P-Milka Çikolata Promosyon Ambalajı'-Jokey Plastik İstanbul San. ve Tic. A.Ş.

ENDÜSTRİYEL VE TAŞIMA AMBALAJLARI KATEGORİSİ

Altın Ödül; 'Eti Palet/Plate Uygulaması'-Eti Gıda San. ve Tic. A.Ş.

Gümüş Ödül; 'Ankastre Ocak Kutusu'-Olmuksan International Paper Ambalaj San. ve Tic.A.Ş., 'IMCR35-Öndüzen Kutusu'-Tri-Wall Turkey Kağıt San. Tic. A.Ş., 'Mazot Pompası Ambalajı'-Olmuksan International Paper Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.

Bronz Ödül; 'Micro'-Gübre Fabrikaları T.A.Ş. (Gübretaş)

Yetkinlik Ödülleri; 'Altunsa 4 Lt Madeni Yağ'-Sarten Ambalaj San. ve Tic. A.Ş, 'Far Seperatör-1'-Bayındır Ambalaj San. Tic. Ltd. Şti., 'Fresh Box'-Mondi Tire Kutsan Kağıt ve Ambalaj San. A.Ş., 'Panel Kutusu'-Kaplamin Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.,

EV-OTOMOTİV-OFİS ARAÇ VE GEREÇLERİ İLE İHTİYAÇ MALZEMELERİ/DİĞER GIDA DIŞI ÜRÜN AMBALAJLARI KATEGORİSİ

Altın Ödül; 'Dow Europe Gmbh Miocar Ecopack Oto Cam Suyu / PacXpert'- Dow Europe Gmbh ( The Dow Chemical Company)

Gümüş Ödül; 'Bingo Kuzumun Kokusu'-Umay Çubukcu Reklam ve Tasarım Hizm. Ltd. Şti., 'JET2+185 Sektöre Özel Boya Kovası'-Jokey Plastik İstanbul San. ve Tic. A.Ş.

Bronz Ödül; 'Atak 4 Lt Madeni Yağ Şişesi'-Sarten Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş., 'Jel Lavabo Açıcı'-Koruma Temizlik A.Ş.

Yetkinlik Ödülleri; 'Bingo Soft İmza Serisi'-Tasarist Ltd. Şti., 'Lavabo Batarya Kutusu'-Modern Oluklu Mukavva Ambalaj San. ve Tic. A.Ş., 'Yasemin Kahve Seti'-Kütahya Porselen San. A.Ş. Ambalaj Fabrikası

ESNEK AMBALAJ KATEGORİSİ

Altın Ödül; 'Çok Katlı, Baskılı Alt ve Üst Bariyer Film'-Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş., 'ElifHolo Holografik Baskılı Esnek Ambalaj'- Elif Plastik Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.,

Gümüş Ödül; 'Gül Kokulu Çöp Torbası'-Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.

Bronz Ödül; 'ElifHolo Kahve Ambalajı'-Elif Plastik Ambalaj San. ve Tic. A.Ş., 'Petito Maskot Şekilli Doypack'-Eti Gıda San. ve Tic. A.Ş.

Yetkinlik Ödülleri; 'Tutkalsız Hazır Çorba Ambalajı'-İspak İzmit Sıvı Paketleme San. A.Ş.

GIDA KATEGORİSİ

Altın Ödül; 'Feta 200 ml. Peynir Kutusu'-Sarten Ambalaj San. ve Tic. A.Ş, 'Yeni Kavaklıdere Sirke Şişesi'-Şişecam Cam Ambalaj Grubu

Gümüş Ödül; 'Algida Maraş Usulü Dondurma 110 ml.'-Üstün Plastik Ambalaj San. ve Tic. A.Ş., 'Sütaş Krem Peynir'-Sütaş Süt Ürünleri A.Ş., 'Uno Premium Sandwince Tam Buğdaylı'-Unmaş Unlu Mamulleri San. ve Tic. A.Ş.

Bronz Ödül; 'Efsina'-Estuz Eskişehir Tuz Gıda San. ve Tic. A.Ş., 'Ülker Ducros Izgara Mangal'-McCormick Yıldız Gıda San. ve Tic. A.Ş.

Yetkinlik Ödülleri; 'Algida Maraş Usulü Dondurma 500 ml.'-Üstün Plastik Ambalaj San. ve Tic. A.Ş., 'Keskinoğlu Et Kutusu'-Sarten Ambalaj San. ve Tic. A.Ş., 'Özge Yuvarlak Kaplar Altıgen KS Ø157x69'-Özge Plastik Ambalaj San. A.Ş., 'Pide Kutusu'-Mondi Tire Kutsan Kağıt ve Ambalaj San. A.Ş., 'Safya Ayçiçek Yağı Pet Şişe'-Aves Enerji Yağ ve Gıda San. A.Ş., 'Wesley'-Twinsadhouse

GRAFİK TASARIM KATEGORİSİ

Altın Ödül; 'Pastavilla Junior Makarna'-Umay Çubukcu Reklam ve Tasarım Hizm. Ltd. Şti., 'Sek 23 Nisan'a Özel Aromalı Sütler'-Umay Çubukcu Reklam ve Tasarım Hizm. Ltd. Şti., 'Sırma Vitaminli Maden Suyu'-Tasarist Ltd. Şti.

Gümüş Ödül: 'Amigo-Kabuklu Seri'-Twinsadhouse, 'Lipton Yöresel Keşifler Bitki ve Meyve Çayı'-Solutions İstanbul Marka ve Dizayn Ltd. Şti., 'Pınar Özel Peynirler Ailesi'-Pınar Süt Mamulleri San A.Ş., 'Sek Aromalı Sütler'-Umay Çubukcu Reklam ve Tasarım Hizm. Ltd. Şti., 'Sek Meyve Nektarı Ailesi'-Umay Çubukcu Reklam ve Tasarım Hizm. Ltd. Şti.,

Bronz Ödül; 'Koroplast Çöp Torbası Serisi'-Vena Tasarım ve Yatçılık San. Tic. Ltd. Şti., 'Lav Ürün Kutuları'-Lav 'Papia Tuvalet Kağıdı-Rusya'-Hayat Kimya Sanayi A.Ş.

Yetkinlik Ödülleri; 'Bora Plastik Mutfak Eşyaları"- Orhan Irmak Tasarım San. ve Tic. Ltd. Şti., 'El Sabah Meyve Suları" - Orhan Irmak Tasarım San. ve Tic. Ltd. Şti., 'Eriş Un (Buğday Unları)" - Solutions İstanbul Marka ve Dizayn Ltd. Şti., 'Eyüp Sabri Tuncer Doğal Zeytinyağı Serisi" - EST-Eyüp Sabri Tuncer Kozmetik San. A.Ş., 'Papağan Kuruyemiş / 2015 Yeni Ambalaj Tasarımları" - Emekçioğlu Gıda Tuz Kim. Paz. Tic. ve San. A.Ş., 'Tadım Kuruyemişleri" - Orhan Irmak Tasarım San. ve Tic. Ltd. Şti., 'Tat Ketçap Ailesi" - Umay Çubukcu Reklam ve Tasarım Hizm. Ltd. Şti., 'Uno Elmalı Tarçınlı Tart" - Unmaş Unlu Mamülleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., 'Yeni Rakı Rastgele Rakı Ambalajı (Sınırlı Sayıda)" - Tasarımüssü Ltd. Şti.

İÇECEKLER KATEGORİSİ

Altın Ödül; 'Kemal Kükrer Şalgam Suyu'- Şişecam Cam Ambalaj Grubu, 'Sütaş Ayran 300 ml. Cam Şişe'- Sütaş Süt Ürünleri A.Ş.

Gümüş Ödül; 'Gagoz Meşrubat Şişesi'- Şişecam Cam Ambalaj Grubu, ' Terra Öküzgözü Boğazkere Teneke Kutu- Teksan Teneke Kutu Amb. San. ve Tic. A.Ş.

Bronz Ödül; 'Frio 700 ml. Şurup Şişesi'-Sarten Ambalaj San. ve Tic. A.Ş, 'We'r Türk Kahvesi'- Nar Doğal Ürünler Tur. Tic. ve San. A.Ş.

Yetkinlik Ödülleri; 'Beyoğlu Gazozu'-Harika Yaşa Dış Tic. Ltd. Şti., 'Damla BitkiŞişe'-Coca-Cola Satış ve Dağıtım A.Ş., 'İstanblue Vodka Ambalajı'-Tasarımüssü Ltd. Şti., 'Sırma Icetea Şişesi'- Şişecam Cam Ambalaj Grubu

SAĞLIK VE GÜZELLİK ÜRÜNLERİ / TIP VE ECZACILIK ÜRÜNLERİ KATEGORİSİ

Altın Ödül; 'Eyüp Sabri Tuncer 400 ml. Cam Şişe Limon Kolonyası'-EST-Eyüp Sabri Tuncer Kozmetik San. A.Ş., 'Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyası Serisi / Tıraş Kolonyası No: 1, No: 2, No: 3, No: 4'-EST-Eyüp Sabri Tuncer Kozmetik San. A.Ş.

Gümüş Ödül; 'Bioxcin Genesis Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Serum'-Akademi Matbaacılık İletişim Hizm. San. ve Tic. Ltd. Şti., 'Vocalzone Pastil Kutusu'-Teksan Teneke Kutu Amb. San. ve Tic. A.Ş.

Bronz Ödül; 'Dalan Ege'nin Doğal Yağları Bakım Sabunu'-Dalan Kimya Endüstri A.Ş., 'Komili Köpük Sabun'-Twinsadhouse, 'Otacı Argan Saç Bakım Serumu'-Otacı Bitkisel Ürünler A.Ş.

Yetkinlik Ödülleri; 'Aplus Şampuan Serisi'-Vena Tasarım ve Yatçılık San. Tic. Ltd. Şti., 'Belux Şampuan'-Renksan Plastik Sünger San. ve Tic. Ltd. Şti., 'Doz Ayarlı Pompa'-BONIQUET Sparchim Kozmetik Kimya San. ve Tic. Lti. Şti.

SATIŞ NOKTASI SERGİLEME, SUNUM VE MUHAFAZA ÜRÜNLERİ KATEGORİSİ

Altın Ödül; 'Efes Xtra 4'lü Taşıma Saplı Şişe Ambalajı'-Camiş Ambalaj San. A.Ş.,

Gümüş Ödül; 'Balık Sezonu Teşhiri'- DPN Reklam Hizmetleri ve İletişim Çözümleri - Serdar Arkan Çinetçi

Bronz Ödül; 'Sarelle Promopack'- Orhan Irmak Tasarım San. ve Tic. Ltd. Şti.

Yetkinlik Ödülleri; 'Efes Light 6'lı Taşıma Saplı Şişe Ambalajı'-Camiş Ambalaj San. A.Ş., 'Eğik Teşhir Edilebilen Open Flat'-Eti Gıda San. ve Tic. A.Ş., 'Karma Stand'-Mondi Tire Kutsan Kağıt ve Ambalaj San. A.Ş. - İSTANBUL

İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

İstanbul Sarten Gümüş Altın Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title