Haber : Esrarengiz kadın hala dilden dile dolaşıyor! "100 yıl önce yaşadım ve öldüm" diyerek ölüm sonrasını anlattı - Haberler

Haberi Paylaş

Esrarengiz kadın hala dilden dile dolaşıyor! "100 yıl önce yaşadım ve öldüm" diyerek ölüm sonrasını anlattı

 - Güncelleme:
Esrarengiz kadın hala dilden dile dolaşıyor! '100 yıl önce yaşadım ve öldüm' diyerek ölüm sonrasını anlattı

Reenkarnasyon veya yeniden doğuş dünyanın pek çok ülkesinde hala inanılan bir kavram. Yeniden doğuşla ilgili anlatılan ve bir dönem çok ünlü olan Virginia Tighe isimli kadının hikayesi ise günümüzde dahi konuşuluyor. 1952'de yaşayan Tighe, 100 yıl önce doğduğunu ve dünyaya yeniden geldiğini iddia etmişti. Hatta Tighe, öldükten sonraki hayatın ne üzücü ne de sevindirici olduğu söyleyerek dünyayı şaşkına uğratmıştı.

Dünyanın çoğu ülkesinde farklı inanışlar mevcut. Ülkemiz de başta olmak üzere dünyanın birçok noktasında reenkarnasyon veya yeniden doğuş hala inanılan bir kavram. Birçok insan, ölümden sonra insanların yeniden dünyaya geldiğine inanıyor. Öyle ki, reenkarnasyon hikayeleri 1950'li yıllarda zirve yaptı. O yıllarda en çok konuşulan hikaye ise ev hanımı Virginia Tighe'nin hikayesi oldu. 100 yıl önce yaşadığını iddia eden Tighe, yaşamının nasıl sonlandığını ve öldükten sonra neler yaşadığını anlatmıştı.

Abd'nin Colorado eyaletinde yaşayan Virginia Tighe bir kadın, daha önce hiç Amerika'nın dışına çıkmamasına rağmen Bridey Murphy adında İrlandalı bir kadın olduğunu iddia etti. Yaklaşık 100 yıl öncesinde İrlanda'daki yaşamına dair verdiği detaylar popüler olmasına neden oldu. Anlattıklarının ilgi çekici olması Morey Bernstein isimli amatör bir hipnoz uzmanını harekete geçirdi. Kadın hipnoz sırasında koyu bir İrlanda aksanıyla konuşmaya başladı ve çocukluk günlerini anlattı.

Esrarengiz kadın hala dilden dile dolaşıyor! '100 yıl önce yaşadım ve öldüm' diyerek ölüm sonrasını anlattı

Hipnoz seansı sırasında İrlanda'daki hayatının detaylarını veren Tighe, 20 Aralık 1798 yılında Cork kentinde doğduğunu söyledi. Sean adında bir eşi olduğunu ve ahşap bir evde yaşadığını anlattı. büyükannesi Bridget'in adını taşıyan Duncan ve Kathleen Murphy'nin kızı olduğunu iddia etti. 60'lı yaşlarında merdivenden düşerek kalçasını kırdıktan sonra 1864 yılında huzurlu bir şekilde öldüğünü belirtti.

Tighe'nin Cork ile ilgili anlattığı ayrıntılar daha sonra birçok gazeteci tarafından doğrulandı ancak İrlanda'da Bridey Murphy isimli bir kadının yaşadığına dair hiçbir kanıt bulunamadı.

Tighe, cenazesini, ölümden sonraki yaşamı ve arafa dair ilginç açıklamalarda bulundu. Ölümden sonraki hayatın ne mutlu ne de üzgün hissettiren tarafsız bir yer olduğunu söyledi. Burada bebeklik döneminde ölen küçük erkek kardeşi de dahil olmak üzere yaşamı boyunca tanıdığı diğer bütün ölen insanları gördüğünü belirtti.

Esrarengiz kadın hala dilden dile dolaşıyor! '100 yıl önce yaşadım ve öldüm' diyerek ölüm sonrasını anlattı

Haberler.com - Dünya

Reenkarnasyon ABD Yaşam Dünya Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

mikail yılmaz:

iyi sallamış :))

Metin Yalcin:

Al bir müptezel, buna inanan 2 fazla müptezel .. ))

adem :

esrarı bilmezdim şimdi keş oldum :))

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title