ABD'de bir ilkokulu basıp 21 kişiyi öldüren saldırganın olay öncesi attığı mesajlar kan dondurdu - Haberler
Haberi Paylaş

ABD'de bir ilkokulu basıp 21 kişiyi öldüren saldırganın olay öncesi attığı mesajlar kan dondurdu

Haberler.com - Erdem Aksoy - Dünya
 - Güncelleme:

ABD'nin Teksas eyaletinde bir ilkokula düzenlenen silahlı saldırıda 18 yaşındaki Salvador Ramos, 19 öğrenci ve 2 öğretmeni öldürdü. Okula gitmeden büyükannesini de öldürdüğü iddia edilen Ramos'un, okulda gerçekleştirdiği saldırı öncesinde hiç tanımadığı bir kadın ile mesajlaşmaları ortaya çıktı. Saldırganın kadına "Sana söylemek istediğim bir sırrım var" yazdığı ancak kadının korkusundan konuyu değiştirdiği yazışmalara da yansıdı.

Abd'nin Texas eyaletine bağlı Uvalde kentinde bulunan Robb İlkokulu bugün korkunç bir katliama sahne oldu. Saldırıda 19'u öğrenci 2'si öğretmen 21 kişi hayatını kaybederken saldırganın 18 yaşındaki Salvador Ramos olduğu açıklandı.

Ramos'un saldırıdan önce attığı mesajlara ise İngiliz Daily Mail gazetesi ulaştı. Saldırganın 19 çocuğu öldürmeden saatler önce Instagram'da tanımadığı bir kadına mesajlar attığı ortaya çıktı. Los Angeles'ta yaşayan kadını silahlı bir fotoğrafına etiketleyen saldırgan mesajında tanımadığı kadına "Seni etiketlediğim için minnettar ol" yazdı.

ABD'de 21 kişiyi öldüren saldırganın hiç tanımadığı bir kadına yolladığı mesajlar dehşete düşürdü

İkili arasında bundan sonra gerçekleşen yazışmalar ise tabiri caizse okuyanların kanını dondurdu. Saldırgan kadına "Sana söylemek istediğim küçük bir sırrım var" diye mesaj attı. Adı açıklanmayan kadının yanıtı ise "Uyuyor olabilirim çünkü hasta oldum" oldu. Saldırganın salı günü sabah 9:16'daki son mesajı "Havayı çıkarıyorum" oldu.

ABD'de 21 kişiyi öldüren saldırganın hiç tanımadığı bir kadına yolladığı mesajlar dehşete düşürdü

Saldırı ise 11.32'de başladı. Kadın, Instagram'da mesajlaştığı adamın yaptıklarını uyandığında öğrendi. Daha sonra söz konusu yazışmaların ekran görüntülerini yayınlayan kadın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Kurbanlar ve aileleri için çok üzgünüm, gerçekten ne diyeceğimi bilmiyorum. Ona cevap vermemin tek nedeni ondan korkmamdı, keşke uyanık kalıp en azından onu suçunu işlememeye ikna etmeye çalışsaydım. Bilmiyordum."

Haberde 'saldırganın Los Angeles'lı kadına gönderdiği tüyler ürpertici mesaj, onun anti-sosyal olduğuna işaret ediyor' denildi.

ABD'de 21 kişiyi öldüren saldırganın hiç tanımadığı bir kadına yolladığı mesajlar dehşete düşürdü

Öte yandan arkadaşları ve akrabaları, saldırganın çocukken zorbalığa uğradığını açıkladı. The Washington Post'ta yer alan habere göre, saldırgan konuşma bozukluğu nedeniyle zorbalığa uğrayan, sıkıntılı bir ev hayatından mustarip ve son yıllarda akranlarına ve yabancılara şiddetle saldıran 18 yaşında yalnız bir çocuktu.

ABD'de 21 kişiyi öldüren saldırganın hiç tanımadığı bir kadına yolladığı mesajlar dehşete düşürdüABD'yi kana bulayan Ramos kadın kıyafetleri giydiği fotoğrafları da sosyal medyadan paylaşıyordu.

18 yaşındaki Santos Valdez Jr., Ramos'u ilkokulun başından beri tanıdığını söyledi. Ramos'un davranışları bozulmaya başlayana kadar arkadaş olduklarını söyledi. "Fortnite ve Call of Duty gibi video oyunları oynarlardı. Ama sonra Ramos değişti" diyen Valdez sözlerine şöyle devam etti; "Sık sık basketbol oynardık ve yüzünün her yerinde kesiklerin olduğu gördüm. Önce bir kedinin yüzünü çizdiğini söyledi. Sonra bana doğruyu söyledi, yüzünü defalarca bıçakla kesmişti."

Eyalet senatörü Roland Gutierrez, Ramos'un katliamda kullandığı silahları 18. doğum gününde satın aldığını söyledi. Ramos'un bu silahlarla sosyal medya hesaplarından defalarca kez poz verdiği belirtiliyor.

ABD'de 21 kişiyi öldüren saldırganın hiç tanımadığı bir kadına yolladığı mesajlar dehşete düşürdü

Teksas'ta yaşanan saldırı ile ilgili konuşan ABD Başkanı Joe Biden, "Başkan olarak bu konuşmayı yapmamayı ümit ediyordum. Artık yoruldum" dedi. Bu tip saldırıların önlenmesi için yasaların çıkarılması gerektiğinin altını çizen Biden "Tanrı aşkına ne zaman silah lobisine karşı duracağız" dedi.

Biden, Teksas'taki katliamın ardından 28 Mayıs'ta ülkedeki bayrakların yarıya indirilmesi yolunda talimat verdi.

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Dünya

Silahlı saldırı ABD Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Hakan Arslanoglu:

Amerika da yavaş yavaş iç savaş başladı gibi..

Gezgin:

Ne zaman silah lobisine karşı duracağız demiş biden efendi. Ahlaksız! terör örgütlerine binlerce tır silah verdiniz, vermeye devam ediyorsunuz. Rabbim seni ve senin gibi tüm yöneticeleri KAHRETSİN!

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title