Haberi Paylaş

5 erkek 1 kadına çocuk parkında tecavüz etti! Mahkemenin verdiği ceza vicdanları yaraladı

Dünya Haberleri

İsveç'in Malmö kentinde 22 Ekim 2022 tarihinde 4'ü 18 yaşından küçük olmak üzere 5 erkeğin bir kadına saldırarak çocuk parkında tecavüz ettiği olayda mahkeme kararını verdi. 18 yaşındaki saldırgana 5 yıl, 17 yaşındaki iki saldırgana 1 yıl, 16 yaşındaki saldırgana 10 ay hapis cezası verilirken, 15 yaşındaki saldırgana ise 1 yıl boyunca gözetim cezası verildi. Mahkemenin verdiği cezanın az olması vicdanları yaraladı.

22 Ekim'de Malmö kentinde devriye gezen polis memurları kullanılmayan ve bakımsız bir çocuk parkında bir hareketlilik fark etti. Olay yerine yaklaşınca ise bir anda etrafa koşturan 5 erkeği gören polis duruma müdahale etti. Parkta bir kadının yardım istediğini duyan polis ismi açıklanmayan kadının, "Bana tecavüz ettiler" çığlığından sonra ise adamları yakaladı. Zifiri karanlıktaki kadına saldıran 5 kişi gözaltına alınırken soruşturmanın detayları da belli oldu.

5 erkek 1 kadına çocuk parkında tecavüz etti! Mahkemenin verdiği ceza vicdanları yaraladı

İsveç medyasında paylaşılan fotoğraflarda polisin saldırganları yakaladığı belirtilirken, saldırganların ellerindeki ve üzerlerindeki DNA izlerinin silinmemesi için ise dikkat çekici bir yöntem kullanıldı. Polisler etraftan buldukları çöp poşetleriyle saldırganların ellerini bağladı. Saldırganların 15 ile 18 yaşında olduğu kaydedilirken, genç kadının DNA'sının dördünde bulunduğu belirtildi.

5 erkek bir kadına çocuk parkında tecavüz etti! İsveç mahkemesinin verdiği ceza vicdanları yaraladı

İsmini açıklamayan kadının avukatı Kristina Bandrup, "Gençler müvekkilimle konuşmak istemiş ve bir süre konuşmuşlar. Fakat parka gelince bir anda saldırı başlamış. Onun boynunu sıkmışlar ve cinsel saldırı uygulamışlar" dedi.

Fakat İsveç medyasında yer alan haberlerde gençlerin ise durumu çok daha farklı bir şekilde anlattığı ortaya çıktı. Gençler durumun tam tersi olduğunu ve her şeyin rızaya dayalı olarak başladığını söylerken 18 yaşındaki saldırganlardan biri ise, "İşlemediğimiz bir suç için sicilimiz bozulacak" yorumunu yaptı.

5 erkek bir kadına çocuk parkında tecavüz etti! İsveç mahkemesinin verdiği ceza vicdanları yaraladı

Genç kadının arkadaşları ise, "22 Ekim'den beri çok değişti. Daha önce çok mutlu ve dışa dönük biriydi. Şimdi ise içine kapandı. Okula gitmek istemiyor" yorumunu yaptı.

Bugün tekrar hakim karşısına çıkan gençlerin cezası ise belli oldu. 18 yaşındaki saldırgana 5 yıl hapis cezası verilirken 17 yaşındaki iki saldırgana bir yıl hapis cezası verildi. 16 yaşındaki saldırgana 10 ay hapis cezası verilirken 15 yaşındaki saldırgana ise 1 yıl boyunca gözetim cezası verildi.

Haberler.com - Dünya

İsveç Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (8)

bülent iyigün:

isveçli gençler özgürüz canımız istedi yaptık demişler..

Cevap Yaz1519Yayından Kaldır
Alpaslan bıçakçı:

Türkiyede olsa hepsi serbest kalırdı rızası vardı denebilirdi yada Bi kereden bişey olmaz denirdi

Cevap Yaz2456Yayından Kaldır
ferhat atmaca:

isveç ne olursan ol yine gel politikasının sonuçlarını yaşıyor. isveçliden çok yabancı var orada da. güzelim ülkeyi berbat ettiler öngörüsüz yöneticiler.

Cevap Yaz548Yayından Kaldır
Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title