Duda Haberleri

Duda haber, Duda son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Duda - 20.8.2020
Son Dakika: Polonya Dışişleri Bakanı Czaputowicz istifa etti
Czaputowicz, iktidardaki Hukuk ve Adalet Partisinin (PİS) desteklediği Cumhurbaşkanı Andrzej Duda'nın geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmasının ardından istifa edebileceğinin sinyalini vererek herhangi bir baskı altında olmadığını ifade etmişti.
Duda - 20.8.2020
Son dakika haber | Polonya'da Dışişleri Bakanı Czaputowicz istifa etti
Cumhurbaşkanı Andrzej Duda'nın temmuz ayındaki seçimi kazanarak ikinci kez göreve gelmesinin ardından hükümetten ayrılmayı düşündüğü sinyalini veren Czaputowicz, bu konuda herhangi bir baskı altında olmadığını belirtmişti.
Duda - 18.8.2020
NATO Genel Sekreteri: "Minsk hükümeti tüm temel haklara tam saygı duymalı"
Stoltenberg, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile telefon görüşmesinde Belarus'taki gelişmeleri ele aldıklarını aktardı.
Duda - 15.8.2020
ABD ile Polonya arasında savunma işbirliği anlaşması imzalandı
ABD Başkanı Trump, 2019 Haziran ayında Beyaz Saray'da görüştüğü Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda'ya, Polonya'daki asker sayısını 4 binden 6 bine çıkarma sözü vermişti.
Duda - 6.8.2020
Polonya'da Cumhurbaşkanı Duda'nın ikinci dönemi başladı
Polonya'da cumhurbaşkanlığı seçimini ikinci kez kazanan Andrzej Duda, parlamentoda yemin ederek resmen görevine başladı.
Duda - 15.7.2020
Rus telefon şakacıları bu kez de Polonya liderini işletti
Rusya'da dünya liderlerine yaptıkları telefon şakalarıyla ünlenen Vladimir Krasnov ve Alexey Stolyarov, bu kez de kendilerini Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres tanıtarak, Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda'yı işletti.
Duda - 15.7.2020
Rus telefon şakacıları bu kez de Polonya liderini işletti
Rusya'da dünya liderlerine yaptıkları telefon şakalarıyla ünlenen Vladimir Krasnov ve Alexey Stolyarov, bu kez de kendilerini Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres tanıtarak, Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda'yı işletti.
Duda - 14.7.2020
Trump'tan Polonya Cumhurbaşkanı Dud'ya seçim tebriki
ABD Başkanı Donald Trump, Polonya'da yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Andrzej Duda'yı tebrik etti.
Duda - 14.7.2020
Trump'tan, Polonya Cumhurbaşkanı Duda'ya seçim tebriği
ABD Başkanı Donald Trump, ikinci kez Polonya Cumhurbaşkanı seçilen Andrzej Duda'yı tebrik etti.
Duda - 13.7.2020
Polonya'da cumhurbaşkanı seçimini Duda kazandı
Polonya Seçim Kurulu, dün düzenlenen cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda oyların yüzde 51,21'ini alan mevcut Cumhurbaşkanı Andrzej Duda'nın kazandığını bildirdi.
Duda - 12.7.2020
Polonya'da cumhurbaşkanlığı seçimini, sandık çıkışı anketlerine göre Duda kazandı
Polonya'da düzenlenen cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda, sandık çıkışı anketlerine göre, mevcut Cumhurbaşkanı Andrej Duda, oyların yüzde 50,4'ünü alarak, seçimin galibi oldu.
Duda - 12.7.2020
Polonya'da halk cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için sandık başında
İlk turu 28 Haziran'da düzenlenen seçimin ikinci turunda, iktidardaki muhafazakar Hukuk ve Adalet Partisinin (PİS) desteklediği Andrzej Duda ile Sol Liberal ve Yeşillerin oluşturduğu Civic Platformunun (PO) desteklediği Varşova Belediye Başkanı Rafal Trzaskowski yarışıyor.
Duda - 28.6.2020
Polonya'da cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunu Andrzej Duda önde tamamladı
Polonya'da cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunu mevcut Cumhurbaşkanı Andrzej Duda önde bitirdi.
Duda - 28.6.2020
Polonya halkı sandık başında
Yapılan son kamuoyu araştırmalarına göre, ülkede iktidardaki muhafazakar Hukuk ve Adalet Partisinin (PİS) desteklediği Andrzej Duda'nın yüzde 42, Sol liberal ve Yeşillerin oluşturduğu Civic Platformun (PO) desteklediği Varşova Belediye Başkanı Rafal Trzaskowski'nin ise yüzde 28 alarak ikinci tura kalmaları öngörülüyor.
Duda - 27.6.2020
Polonyalılar cumhurbaşkanını seçmeye hazırlanıyor
Polonyalılar yeni cumhurbaşkanını seçmek için sandığa gidiyor. 30 milyonu aşkın seçmenin bulunduğu ülkede vatandaşlar yarın yerel saatle 07: 00-21: 00 saatleri arasında oy kullanacak. Görev süresi 5 yıl olan cumhurbaşkanlığı makamı için 11 aday yarışıyor. Adaylar arasında iktidardaki Hukuk ve Adalet Partisi'nin (PiS) desteklediği mevcut Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, ana muhalefet partisi Vatandaş Platformu'nun adayı (Koalicja Obywatelska) mevcut Varşova Belediye Başkanı Rafal Trzaskowski'nin ismi öne çıkarken, anketlere göre bu kişileri bağımsız aday, gazeteci Szymon Holownia ile sol ve sosyal demokratların adayı, Avrupa Parlamentosu milletvekili, aynı zamanda gay kimliğini açıkça deklare eden Robert Biedron takip ediyor.
Duda - 25.6.2020
Trump: "Rusya'ya milyar dolarlar ödeyen Almanya'yı Ruslardan biz mi koruyacağız?"
Washington'da temaslarda bulunan Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile birlikte ortak basın toplantısı düzenleyen ABD Başkanı Donald Trump başta Almanya olmak üzere NATO'ya gerekli mali katkıyı vermeyen ülkeleri eleştirdi.
Duda - 24.6.2020
Trump'tan "Almanya'daki ABD askerlerini Polonya'ya kaydırabiliriz" açıklaması Açıklaması
Trump, Polonya Cumhurbaşkanı Andrezj Duda ile yaptığı ikili ve heyetlerarası görüşmelerin ardından Beyaz Saray bahçesinde ortak basın toplantısı düzenledi.
Duda - 3.6.2020
Son Dakika | Polonya'da cumhurbaşkanlığı seçimi 28 Haziran'da yapılacak
Ülkede mevcut Cumhurbaşkanı Andrej Duda ile iktidardaki Hukuk ve Adalet Partisi (PİS), seçimin mayısta yapılması için ısrarcı olmuş ancak muhalefetin itirazları doğrultusunda seçim iptal edilmişti.
Duda - 13.5.2020
Rusya, Polonya için ana tehdit unsuru
Polonya Cumhurbaşkanı Andrezj Duda'nın imzaladığı Polonya'nın yeni Ulusal Güvenlik Stratejisi belgesine göre, Rusya, Polonya için ana tehdit oluşturuyor.
Duda - 10.5.2020
Karadağlı sanatçılar salgın günlerinde çatıları renklendiriyor
Başkent Podgorica'da bir araya gelen Mima Vujosevic, Duda Duletic ve Miso Joskic, çatılara çizdikleri resimlerle salgın günlerinde renkli görüntüler oluşturdu.
Duda - 7.5.2020
Oylar sandık yerine postaya atılacak
Polonya'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinin korona virüs salgını dolayısıyla posta yoluyla yapılmasına karar verildi. Söz konusu düzenlemeye ilişkin yasa Polonya parlamentosunun alt kanadı olan Sejm'de 236'ya karşı 213 oyla kabul edildi. Anayasaya göre 10 Mayıs Pazar günü yapılması gereken cumhurbaşkanlığı seçimleri birinci turu için yeni tarihi ise Anayasa Mahkemesi belirleyecek. Başından beri salgın dolayısıyla seçimlerin 10 Mayıs'ta yapılamayacağını belirten muhalefet partileriyse seçimlerin uygun bir tarihe ertelenmesini ve ülkede doğal afet durumu ilan edilmesini talep ediyor. 10 adayın yarışacağı ve 10 Mayıs Pazar günü birinci turu düzenlenmesi planlanan cumhurbaşkanlığı seçim anketlerinde görevdeki Cumhurbaşkanı Andrzej Duda açık ara farkla önde görünürken, seçimlerin öngörülen tarihte yapılıp yapılmayacağı konusu ülkede son günlerin en çok konuşulan konusu oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Duda Haberleri | Duda Kimdir - Haberler - Duda haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Duda kimdir, hayatı ve biyografisi. - Polonya'nın yeni Dışişleri ve Sağlık Bakanı göreve başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.9.2020 06:27:31. #1.14#
title