Büyükşehirin Araç ve Ekipman Filosu Büyüyor

Büyükşehirin Araç ve Ekipman Filosu Büyüyor

Büyükşehirin Araç ve Ekipman Filosu Büyüyor
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Balıkesir Çevre Yönetimi Birliği (BAÇEYÖP) üyesi 8 belediyede kullanılmak üzere çöp kamyonu ve konteynırı ile Balıkesir Toplu Taşıma (BTT)’de kullanılmak üzere 21 adet şehiriçi ulaşım aracı düzenlenen tören ile hizmete alındı.

Balıkesir Çevre Yönetimi Birliği (BAÇEYÖP) üyesi 8 belediyede kullanılmak üzere çöp kamyonu ve konteynırı ile Balıkesir Toplu Taşıma (BTT)'de kullanılmak üzere 21 adet şehiriçi ulaşım aracı düzenlenen tören ile hizmete alındı.

Törenlerde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Büyükşehir Belediyesinin araç ve ekipman filosunun büyüdüğünü söyledi. Başkan Uğur, "Bir taraftan Büyükşehir Belediyemiz yatırımlarına devam ederken, Bir taraftan da devletimiz bölünmüş yollar, otoyollar, barajlar, köprüler, eğitim kurumları hastanesi ve her şeyi ile yatırımlarına devam ediyor" dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi araç ve ekipman filosunu büyütmeye devam ediyor. Balıkesir Çevre Yönetimi Birliği (BAÇEYÖP) üyesi 8 belediyede kullanılmak üzere çöp kamyonu ve konteynırı ile Balıkesir Toplu Taşıma (BTT)'de kullanılmak üzere 21 adet şehiriçi ulaşım aracı düzenlenen tören ile hizmete alındı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un katılımı ile Fen Depo'da düzenlenen hizmete alım töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

"Türkiye'yi Büyük Bir Devlet"

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'da törende yaptığı konuşmaya İstanbul Beşiktaş'ta yaşanan hain terör saldırısında şehit olan polis ve vatandaşlara Allah'tan rahmet dileyerek başladı. Hain terör saldırısının Balıkesir'de düzenlenen yürüyüş ile lanetlendiğini ifade eden Başkan Uğur, bu tür menfur olaylara rağmen Türkiye ve Balıkesir'de hayatın devam ettiğini belirtti. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin tüm birimleri ile yatırımlarına devam ettiğini belirten Uğur, "Bir taraftan da devletimiz bölünmüş yollar, otoyollar, barajlar, köprüler, eğitim kurumları hastanesi ve her şeyi ile yatırımlarına devam ediyor. Bu devlet büyük bir devlet. Bin yıllık geçmişi olan bir devlet. Teröristler ne kadar uğraşsalarda, şehitlerimiz olsa da Türkiye'yi bölemeyecekler parçalayamayacaklar" dedi.

"Teröristiler ve Ülkemizi Bölmek İsteyenler Heveslenmesin"

Türk insanının 15 Temmuz hain darbe girişimine cesareti ve feraseti ile karşı durduğunu belirten Başkan Uğur sözlerini şöyle sürdürdü: "Türk insanının ülkesini ne kadar sevdiğini canı pahasına gösterdi. Darbeciler hiçbir zaman bu insanların ölümü göze alabileceğini hesap etmediler. Dün akşamda yine 15 Temmuz gazilerimiz ile beraberdik. Gidip darbeci asker ve komutanlara kafa tutan Safiye Hanım ayağından kurşun yarası almış. Yine başka bir gazimiz tankın önüne atlayan başka bir gazimiz. Birinci tank üzerinden geçiyor. Arkadan gelen ikinci tankın üzerine atlıyor. Yine 9 tane tanka elbiselerini tıkayarak çalışma hale getiren başka bir gazimiz de vardı. Türk milleti ne kadar fedakar olduğunu, ülkesi için kanını ve canını verebileceğini gösterdi. Teröristiler ve ülkemizi bölmek isteyenler heveslenmesin. Ülkemizde birlik, beraberlik ve kardeşlik olduğu sürece bunu başaramayacaklar" dedi.

Balıkesir'de yılda 50 milyon yolcu taşınıyor

Balıkesir'de 880 toplu taşıma aracının hizmet verdiğini söyleyen Başkan Uğur, bunlardan 655'inin Balıkesir Toplu Taşıma'ya ait olduğunu, 225'inin ise Ulaşım Dairesi'nin olduğunu ifade etti. Balıkesir'de her ay ortalama 4 milyon 200 bin kişiyi taşıdığını söyleyen Başkan Uğur, "Yılda 50 milyon kişiyi taşıyoruz. 65 yaş üstü her ay 150 bin kişiyi taşıyoruz. Yılda 1 milyon 800 bin 65 yaş ve üzeri vatandaşımızı ücretsiz taşıyoruz. 2015 yılında 3 milyon 600 lira ödenerek 8 adet 12 metrelik, 10 adet 8 metrelik, bir adet Karsan Jest alınmış. Yine 2016 yılında 11 milyon 902 bin lira ödenerek 44 adet toplu taşıma aracımızı otobüsümüzü filomuza katmışız. Karsan firmasından aldığımız 400 aracımız Balıkesir'de hizmet veriyor. Karsan'a teşekkür ediyoruz. Otobüsler kameralı, klimalı, vadilatörlü, engellilere uyumlu ve son araçlarda hatta vatandaşların telefonunu şarj edeceğiz şarz cihazları da mevcut. Bugün 10 adet 6 metre uzunluğunda Jest, 11 adet 8 metre uzunluğunda Atak model araçlarımız hizmete giriyor. Balıkesir'imize hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

2 Milyon 297 bin avro'luk ekipman hizmete girdi

Balıkesir Çevre Yönetimi Birliği (BAÇEYÖP) üyesi 8 belediyede kullanılmak üzere 2 milyon 297 bin Avro'luk araç ve ekipmanın da hizmete alındığını söyleyen başkan Uğur, "Balıkesir Katı Yönetim Projesinin 2. Etabı ile Birliğimize kazandırılan araçlar 4 adet Semitreyler ve 2 adet Çekici, 22 adet Çöp Toplama Kamyonu, 1 adet Su Tankeri, 2 adet Tıbbi Atık Toplama Aracı, 1 Adet Geri Dönüşüm Toplama Aracı ve 1 Adet Damperli Kamyon' dur. Altıeylül Belediyesine 2 adet 11 m3 Hacimli, 2 adet 13 m3 Hacimli olmak üzere toplam 4 adet Çöp Toplama Kamyonu, Bigadiç Belediyesine 4 adet 11 m3 Hacimli Çöp Toplama Kamyonu, İvrindi Belediyesine 3 adet 11 m3 Hacimli Çöp Toplama Kamyonu, Kepsut Belediyesine 1 adet 8 m3 Hacimli, 2 adet 11 m3 Hacimli olmak üzere toplam 3 adet Çöp Toplama Kamyonu, Savaştepe Belediyesine 3 adet 8 m3 Hacimli 1 adet 11 m3 Hacimli olmak üzere toplam 4 adet Çöp Toplama Kamyonu, Susurluk Belediyesine 1 adet 8 m3 Hacimli, 3 adet 11 m3 Hacimli, 1 adet 13 m3 Hacimli olmak üzere toplam 5 adet Çöp Toplama Kamyonu, baktığımızda toplamda 23 adet çöp toplama kamyonunun dağıtımını gerçekleştireceğiz" dedi.

6 Bin adet çöp konyetnırı dağıtıldı

Proje kapsamında BAÇEYÖP üyesi belediyelere toplamda 6 bin adet çöp konteynırı dağıtıldığını ifade eden Başkan Uğur şu bilgileri verdi: "Aynı projenin içerisinde toplam 6000 adet çöp toplama konteynırı üye belediyelerimize dağıtılmıştır. Karesi Belediyesine, 3694 adet çöp toplama konteynırı, Susurluk, 475 adet çöp toplama konteynırı, Bigadiç, 695 adet çöp toplama konteynırı, İvrindi, 500 adet çöp toplama konteynırı, Savaştepe 326 adet çöp toplama konteynırı, Kepsut, 310 adet çöp toplama konteynırı. Toplamda 6000 adet çöp toplama konteynırı dağıtılmıştır. Çöp toplama konteynırı toplam 678.000 Euro'luktur".

Çöpten enerji elde edilecek

Büyükşehir Belediyesi'nin çöple ilgili yaptığı çalışmalarında devam ettiğini belirten Başkan Uğur, "İnşallah istiyoruz ki bu topladığımız çöpleri merkezde Karesi ve Altıeylül belediyelerimiz sınırları içerisinde düzenli depolama sahasında topluyoruz. Diğer bir çok ilçemizde de transfer ilçemizde de transfer istasyonları kuracağız. Bir yakma tesisinde merkezde, bir tane Marmara bölgesinde, bir tane de Ege bölgesinde kuracağız. Bu yakma üniteleri ile bu çöplerimizden yakıt enerji elde etmek istiyoruz. İnşallah bunun çalışmasını da yapıyoruz. İnşallah bunuda başaracağımıza inanıyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Uğur ve katılımcılar araç ve ekipmanları hizmete soktular. Törenler sonunda Karsan Genel Müdürü Muzaffer Arpacıoğlu tarafından Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'a teşekkür plaketi verildi. Törenlere AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Susurluk Belediye Başkanı Hüseyin Hızlıoğlu, Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek, Marmara Belediye Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, Karsan Genel Müdürü Muzaffer Arpacıoğlu, Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri, daire başkanları ve vatandaşlar katıldı. - BALIKESİR

Büyükşehirin Araç ve Ekipman Filosu Büyüyor
Büyükşehirin Araç ve Ekipman Filosu Büyüyor
Büyükşehirin Araç ve Ekipman Filosu Büyüyor
Büyükşehirin Araç ve Ekipman Filosu Büyüyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title