Bingöllü Çiftçilerden Darbe Girişimine Tepki

Bingöllü Çiftçilerden Darbe Girişimine Tepki

21.07.2016 13:48 | Son Güncelleme: 21.07.2016 13:48
Bingöllü Çiftçilerden Darbe Girişimine Tepki

Bingöl Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaaslan ve odaya kayıtlı çiftçiler, merkez binası önünde toplanarak 15 Temmuz darbe girişimine tepki gösterdi.

Bingöl Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaaslan ve odaya kayıtlı çiftçiler, merkez binası önünde toplanarak 15 Temmuz darbe girişimine tepki gösterdi.

Basın açıklamasını oda üyeleri adına okuyan Ziraat Odası Mustafa Karaarslan, 81 ilde ziraat odalarının, "Darbenin karşısında, demokrasinin ve milli iradenin yanındayız" başlıklı ortak bildiri yayınladığını söyledi. Türkiye'nin terörle mücadelede en yoğun günleri yaşadığı zamanda darbe girişimi ile karşı karşıya kaldığına dikkat çeken Karaarslan, "Üretim ve ülke kalkınması için çaba harcadığımız, el birliğiyle terör belasıyla mücadele ettiğimiz bir dönemde hain bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık. Milli iradenin, yine ve ancak millet tarafından değiştirilmesi dışında bir müdahaleyi asla kabul etmiyor, milletin iradesi dışında bir irade de tanımıyoruz. Gün milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkma günüdür. Hiçbir darbe, hiçbir kalkışma asla meşru değildir ve hiçbir şekilde hiçbir gerekçeyle savunulamaz" dedi.

Darbe girişiminin, Türkiye'nin huzur içinde kalkınmasına ve geleceğe darbe vurması anlamına geldiğini ifade eden Karaarslan, "Demokrasiye vurulacak her darbe, ülkemize yapılabilecek en büyük ihanettir. Biz de hain planın açığa çıkmasının hemen başından itibaren, 4,5 milyon üyemizle darbeye karşı durduk. Demokrasiye ve milletin iradesine sahip çıktık. Bütün çiftçiler olarak milletimizin önünde bir kez daha vurgulamak isteriz ki bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada tavrımız değişmeyecek. Canımız pahasına bu vatana, bayrağa ve demokrasiye sahip çıkacağız" diye konuştu.

"Milletin vicdanı en kısa sürede rahatlatılmalıdır"

Her türlü darbe girişiminin, Türkiye'ye yapılabilecek en büyük düşmanlık olduğunu söyleyen Karaarslan, şunları kaydetti:

"İktidarı ve muhalefetiyle bütün siyasi partilerimizin darbeye karşı tek vücut olması, ortak bir bildirinin altına imza atması, bombalar altında meclisi terk etmemesi, demokrasimizi açısından çok büyük kazanımdır. Demokrasimizin artık büyük bir olgunluğa ulaştığının göstergesidir. Bundan sonra darbe girişimine karşı milletçe gösterdiğimiz birlik, beraberlik ve dayanışma ikliminin bundan böyle de devam ettirilecek bir sürece sokulmasına her kesim yardımcı olmalıdır. Hain planı yapanlar, bu planı uygulamak üzere harekete geçerek kendi halkına kurşun yağdıran üniformalı teröristler ile bu konuda hiçbir sorumluluğu olmayan, hiçbir günahı olmayan masumlar çok kısa sürede ayrıştırılmalıdır. Korumakla görevli olduğu kendi milletine mermi yağdıran hain çetenin üyeleri, hak ettikleri cezaya en kısa sürede çarptırılmalı, milletin vicdanı en kısa sürede rahatlatılmalıdır."

15 Temmuz gecesinin kara bir leke olarak tarihe geçtiğini söyleyen Karaarslan, "Ancak bu tarih, bir yanıyla da bundan böyle demokrasi şehitlerinin ve milletin devleti ile bir ve tek vücut olarak sahip çıktığı bir gündür. Gelecek nesillerce asla unutulmaması gereken 15 Temmuz tarihi, '15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma ve Milli İrade Günü' olarak ilan edilmelidir" dedi. - BİNGÖL

Bingöllü Çiftçilerden Darbe Girişimine Tepki

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title