Batı Anadolu Haberleri

Batı Anadolu haber, Batı Anadolu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Batı Anadolu - Dün
Kuraklık, Ege'nin can suyu Gediz Nehri'ni de etkiledi
İç Batı Anadolu'da Murat, Eğriöz ve Şaphane dağlarından doğan, Kütahya, Uşak, Manisa ve İzmir'den geçtikten sonra Ege Denizi'ne dökülen ve bölgede 1 milyon 200 bin dekar arazinin sulamasında kullanılan nehirde, kuraklığın etkileri belirgin şekilde gözleniyor.
Batı Anadolu - 11.10.2021
KÜLTÜR SÖYLEŞİLERİ - BATI ANADOLU ÜZÜMLERİ - 11 Ekim 2021
BATI ANADOLU ÜZÜMLERİİzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür Söyleşileri 'Batı Anadolu Üzümleri' Nedim Atilla ve Ahmet Uhri'nin katılımıyla 11 Ekim Pazartesi günü Saat 19. 00'da Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir.
Batı Anadolu - 27.09.2021
Konya Ovası'ndaki yüzey yarıkları yerleşim yerlerine ulaştı
Yer altı su seviyesindeki azalmaya bağlı oluşan yarıklar, Orta ve Batı Anadolu havzalarının önemli sorunlarından biri haline geldi.
Batı Anadolu - 21.09.2021
İlk 1000 ihracatçının 157 tanesi Egeli
Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan 1000 ihracatçı listesinde Ege Bölgesi'nden 157 firma yer aldı. TİM İhracat Ödül Töreni'nde de 38 ödülün 11 tanesi Egeli firmaların oldu.
Batı Anadolu - 14.09.2021
85.Bergama Kermesi, 99. Kurtuluş günü etkinlikleri ile birlikte devam ediyor
BAŞKAN KOŞTU; "BERGAMA KUVA-İ MİLLİYE HAREKETİ'NİN İLK BAŞLADIĞI YERLERDEN BİRİSİDİR" Batı Anadolu'da, Kuva-i Milliye hareketinin ilk başladığı yerlerden birisinin Bergama olduğuna konuşmasında işaret eden Belediye Başkanı Koştu, "1919'da Bergama'da başlayan işgal, 14 Eylül 1922'ye kadar devam etmiş ve halk ne yazık ki 4 yıl boyunca büyük zulüm görmüştür.
Batı Anadolu - 08.09.2021
İzmir'deki yeni serbest bölgede çalışmalar 2022'de başlayacak
Cumhurbaşkanı kararı ile kurulmasına karar verilen İzmir'in üçüncü serbest bölgesi Batı Anadolu Serbest Bölgesi'nin (BASBAŞ), gelecek yıl yapımına başlanacağı bildirildi.
Batı Anadolu - 08.09.2021
İzmir'de Batı Anadolu Serbest Bölgesi kuruldu
Cumhurbaşkanı Kararı ile İzmir'de Batı Anadolu Serbest Bölgesi'nin kurulması kararlaştırıldı.
Batı Anadolu - 03.09.2021
Bergama'da 20 bin istihdamın kapısı aralandı
Belediye Başkanı Hakan Koştu, Batı Anadolu Serbest Bölgesi'nin 20 bin kişiye istihdam sağlayacağına Bergama ve komşu ilçeler dahil Bakırçay Bölgesi'nde işsizliğin sorun olmaktan çıkacağına açıklamasında işaret etti.
Batı Anadolu - 27.08.2021
"Kamu özel sektör iş birliği projeleri istihdama katkı sağladı"
"ÇALIŞANLARIN YÜZDE 95'İ YEREL HALKTAN" İstanbul Kamu Özel Sektör İş Birliği Mükemmellik Merkezi Osmangazi Köprüsü ve İstanbul-İzmir Otoyolu'yla ilgili de şu bilgileri paylaştı: "Kocaeli'den başlayıp, Yalova, Bursa, Balıkesir ve Manisa'dan geçerek İzmir'e ulaşan İstanbul-İzmir Otoyolu'nun bağlantı ve il çevre yollarıyla 450 km'lik güzergahı boyunca yapım, işletme, bakım ve tesislerde istihdam kaynağı oldu. Yapımı sırasında uygulamalı bir üniversite gibi de hizmet vermiş, 600'ü mühendis, toplamda 8 bin 500 personel bu nitelikli projede çalışmış, gelecek yılların donanımlı yöneticilerini yetiştirmiştir. İstanbul-İzmir Otoyolu işletme, bakım, yönetim ve güzergah boyunca yer alan 33 adet Oksijen Tesisi hesap edildiğinde 4 bin 85 kişi, yaz aylarında tesislerdeki artış ile çalışan sayısı 6 bini geçmektedir. İstihdamın neredeyse tamamı bölge halkından oluşuyor." "1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ İSTİHDAMA DA KATKIDA BULUNACAK" 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu Projesi'ne dair bilgilerin paylaşıldığı açıklamanın devamında, "Tamamlandığında dünyanın en geniş orta açıklıklı asma köprüsünü Türkiye'ye kazandıracak ve 18 Mart 2022'de hizmete girmesi planlanan 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu Projesi'nde ortalama 5 bin personel çalışıyor. İşletmeye açılması ile Trakya ve Batı Anadolu'daki sanayi, ticaret ve hizmet sektörlerine ivme kazandıracak projenin özellikle Çanakkale ve çevre iller başta olmak üzere, yerel istihdam açısından önemli katkı sağlaması bekleniyor" denildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Batı Anadolu Haberleri | Batı Anadolu Haber - Haberler - Batı Anadolu haberleri, son dakika batı anadolu haber ve gelişmeleri burada. Kuraklık, Ege'nin can suyu Gediz Nehri'ni de etkiledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.10.2021 05:54:38. #1.14#

title