Barbaros Hayreddin Paşa Haberleri

Barbaros Hayreddin Paşa haber, Barbaros Hayreddin Paşa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Barbaros Hayreddin Paşa - 12.11.2021
ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 12 Kasım 2021
AFAD'ın gönüllü kadrosu 387 bin kişiyi aştıAFAD'a "gönüllü destek" için en büyük talep yüzde 54'lik oranla 18-29 yaş arasındaki gençlerden geliyor, bu yaş grubunu yüzde 29'la 30-39 yaş arasındakiler takip ediyorGönüllü olmak için başvuran her 1000 kişiden 5'i 60 yaş...
Barbaros Hayreddin Paşa - 01.11.2021
Cumhurbaşkanlığı 2. Uluslararası Yat Yarışları tamamlandı
Cumhurbaşkanlığı 2. Uluslararası Yat Yarışları, İstanbul etabının üçüncü ve son gününde gerçekleştirilen Barbaros Hayreddin Paşa Kupası'yla tamamlandı.
Barbaros Hayreddin Paşa - 14.10.2021
Doç. Dr. Cihat Yaycı, SASGEM'e Konuk Oldu
Konferansta denizlerin önemini üç kısma bölen Yaycı, bunları ulaştırma, hidrokarbon kaynakları ve gıda olarak sıraladı. Ulaşım konusunda denizin diğer yollardan daha ucuz olduğunu fakat Türkiye'nin üç tarafı denizlerle çevrili olmasına rağmen deniz taşımacılığından gelen gelirin az olduğunu söyleyen Yaycı, balıkçılık bakımından baktığımızda dünyada kişi başına 8 kilogram balık düştüğünü, bu oranın Avrupa'da 24 kg, Japonya'da 60 kg fakat Türkiye'ye baktığımızda bu oranın 4. 5 kg olduğunu, kendi denizlerimizdeki balıklardan faydalanamadığımıza dikkat çekti. "Türk milleti olarak denizcilik tarihimiz şanla şerefle doludur" "Türkler denizci değildi' gibi laflar tamamen Türklere aşağılık kompleksi oluşturmak için söylenen laflardır" diyen Yaycı, İslamiyet öncesi ve sonrası Türklerin denizle olan bağından ve vizyonundan bahsetti. Kanuni Sultan Süleyman'ın "Suyu yönetirsen toprağı da yönetirsin" ve Barbaros Hayreddin Paşa'nın "Denizlere hakim olan cihana hakim olur" sözlerini hatırlatan yaycı o zamanlarda da denize verilen büyük önemden bahsetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Barbaros Hayreddin Paşa Haberleri | Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir - Haberler - Barbaros Hayreddin Paşa haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Barbaros Hayreddin Paşa kimdir, hayatı ve biyografisi. Oruç Reis kimdir? Oruç Reis nasıl öldü? Oruç Reis'in hayatı nedir?
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.11.2021 08:17:25. #1.14#

title